Сирене по шопски?

  • 7 341
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 194
Момичета, имам в къщи доста сирене, което никой не яде нещо напоследък... Свеки ми донесе от БГ и гювечета-въобще имам мисля необходимото за сирене по шопски.. Да ама не знам как се прави, а си спомням че много го обичах Grinning

Имате ли предложения?
Мерси предварително Grinning

# 1
Това е класическата рецепта за

СИРЕНЕ ПО ШОПСКИ

500 г обезсолено сирене
2 глави лук
4 обелени домата
4 яйца
4 люти чушки
100 г масло
червен пипер, сол

Нарязваш лука на кубчета и запържваш леко в част от маслото. Разпределяш го в 4 гювечета, слагаш отгоре по 1 парче сирене, 1 нарязан не много на ситно домат, 1 люта чушка. Отгоре чукваш по 1 яйце, поръсваш с накълцан магданоз, сол и пипер и поливаш с малко разстопено масло. Запичаш с капачетата на силна фурна около 20 мин.

Аз слагам доматите върху яйцето, защото така става по-сочно.

Добър апетит!

# 2
  • Мнения: 1 194
Благодаря! Grinning Още утре ще го направя!
Ами сега къде да ги търся тези люти чушки? Ще кажа да ми ги изпратят в колет Grinning  Grinning

# 3
Не е задължително да има люти чушки, ако обичаш люто може да ги замениш с лют пипер.

# 4
  • Мнения: 1 194
Направих ги и мъжо много ги хареса, нищо че няма месо! Wink
Само дето яйцето изчезна Confused Следващия път ще опитам да го сложа към края, като е горещо сиренето, та да се задържи жълтъка отгоре...
Мерси отново!
ПС И късмет в тестинга! Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз си правя подобни гювечета като сиренето по шопски, но вътре накълцвам шунка или някакъв колбас. Също така става и с кюфте  Simple Smile  - останалите продукти са същите, както ти е написала Lady in red Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 194
Това е идея! На мъжа мми ще му допадне, че той все мръвки търси! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт