Разширени вени на матката?

  • 3 306
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
Привет, мами! Имам жъпрос относно т.н. разширени вени на матката. Родих със секцио по желание в края на 2004. Лекарката ми ми каза, че секциото ми се е оказало правилното решение за раждане, защото съм имала този проблем. За което и трябва деа се лекувам. От около 12 години имам малко възелче на левия крак под коляното, което става болезнено през лятото и се подува. Лекували са ме (силно казано) с Лиотон, и него подобни, билкови таблетки и толкова... Още преди да родя бях говорила с АГ-то ми и тя каза, че трябжа консулт със съдов хирург, но ГП-то все иска само да ме лекува.. Сега съм при друга лекарка от януари и ше започвам наново с лекуването. Някой може ли да ми каже нещо по въпроса? Благодаря!

# 1
  • Мнения: 175
Здрасти!
И аз имам разширени вени на матката. След като родих ми биха инжекции клексан няколко дена. После 1 месец пих антистенокардин. Не съм се лекувала специално, а сигурно трябва.  Thinking  Ще говоря с личната ми лекарка за това.

# 2
  • Мнения: 135
A tezi injekciii v bolnicata li ti gi slagaha - v smisyl vednaga sled rajdaneto? AG-to li ti gi predpisa medikamentite? ILi GP-to? Mного ме е яд на цялата обърквация с ГП-та, и т.н. В крайна сметка имам нужда от помощ, нещата се бавят...  А и не познавам съдов хирург, че да отида директно на такъв...

# 3
  • Мнения: 4 390
И на мен по време на секцио (2003) са ми открили разширена вена на матката.
След операцията ми казаха, че съм изгубила доста кръв, поради това (каквото и да значи "поради това").
Никакво специално лечение не ми е препоръчвано или назначавано. Thinking
Благодаря, че повдигна темата, ще попитам на следващия преглед.
А за възелчето на левия ти крак, непременно трябва да се консултираш със съдов хирург! Настоявай за направление.

# 4
  • Мнения: 124
Аз раждах нормално  - с няколко шева. И на мен след това ми казаха, че съм имала "страхотни разширени вени на влагалището" и съм загубила много кръв, докато ме шиели. Още не съм ходила на контролен преглед, предстои ми, така че ще попитам. И аз благодаря за това, че повдигаш темата, съвсем бях забравила за този проблем. Ако науча нещо, което си струва, тоест ако благоволят да ми кажат, ще пиша пак.

# 5
  • Мнения: 175
Инжекциите клексан ми ги биха в болницата веднага след раждането. Биха ги някъде 2-3 дена. Мисля, че щяха повече време да ги бият, но имах кърма, а заради тях не можех да кърмя. После ми предписаха антистенокардин-а пак от болницата.
Наистина, добре е, че повдигна тази тема. Почти бях забравила за това, а е добре да се прегледам. Още повече, че сега се сещам, че по време на бременността бях на преглед заради разширена вена на единия крак, и човека ми каза да дойда и след раждането при него на преглед.

Общи условия

Активация на акаунт