За носенето на ръце - помощ!

  • 844
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 150
Сина ми ще ме умори вече и незнам какво да правя.
В ръцете ми е ПОСТОЯННО. Не желае да лежи в леглото, трабва непременно да бъде носен в една определена поза, и задължително да обикалям стаята или да го друсам. Не желае да бъде носен от никой друг освен мен. Не се успокоява ако го носи баща му. Реве пронизително, ако го оставя дори за секунда. Заспива у мен. Веднага щом го оставя в леглото, независимо нашето или неговото настава див рев и после много трудно го успокоявам. Ако се опитам да го гушна и да спим заедно моментално се събужда и пак рев.
Трябва и да пея. Иначе пак рев. Опитах да го оставям да пореве - резултата е едно истерично бебе, което реве, кашля, посинява от рев, захласва се и ....абе ясно ви е. Не спира да реве, не спира и това си е.
Та въпросът ми е следния- какво да правя вече. Мъничък ли е да го оставям да реве, за да се научи, че не мога по цял ден да го нося - независимо дали спи или е буден. Какво да правя?

# 1
  • Мнения: 1 382
Същата картинка и при нас,вече посвече от 2 месеца сме на ръце...навсякъде   Tired

# 2
  • Мнения: 1 181
Да не го мъчат колики? Ако е така е разбираемо, че иска на ръце. Явно във въпросната поза му олеква, а пеенето го разсейва. Възможно е татито да не го хваща както трябва (в смисъл по абсолютно същия начин) и затова да иска само в теб. Ако причината за плача са колики ще стискаш зъби и ще чакаш да отминат  Peace Понеже и ние бяхме така, а бях останала без ръце вече да разнасям, слагах го в количката в стаята и клатех. Беше по добрия вариант от носенето и разхождането. Пробвай, може да мине номера.

# 3
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Имаше из форумите тук тема за носенето,но за съжаление не се сещам нито какво й е заглавието,нито къде да я търся.В общи линии идеята е следната:да се носи бебето колкото се може повече.Така ставало по-спокойно,по-уравновесено като порастне,дори имунитета му се увеличавал.И за да не го носиш на ръце и да не можеш да свършиш никаква работа препоръчват кенгуру/но твоето бебе е още малко за него/ или слинг.Според мен има основания тази идея.Не се притеснявай,че ще се разглези.Бебчето е още малко и силно има нужда от твоята близост,постепенно ще свикне и само да стои.

# 4
  • Мнения: 603
Предложението за количката в стаята е много добро. При нас действаше /но на малко по-голама възраст/ Друг удобен уред е бебешкият шезлонг, който може да сложиш до теб на леглото, дивана или пък на земята и да го поклащаш с крак. Мисля, че вече можете да го използвате.
Ако нищо друго не помага пробвай с кенгуро за малко бебче /с мека подложка, която обхваща и придържа главичката/ - поне ръцете ти ще са свободни.

Опитай постепенно да промениш физическия контакт. Слагай го да легне и го гушкай и милвай без да е у теб. Пей му песнички, докато лежи в собстеното си легло, а ти му милваш ръчичката или главичката.

# 5
  • Мнения: 3 116
Приличат ми на колики  Thinking Моята дъщеричка беше с колики до 4 месеца и половина, като първите два месеца спеше и въобще живееше единствено легнала по коремче върху коремчето ми или на ръце  Whistling

На нас кенгурото много ни помогна. Купихме кенгуро на Чико с 3 положения, включително легнало. Слагах я в него на легналото положение и я люшках обикаляйки из стаята и така заспиваше. Сега бих казала че нямаме проблеми с носенето на ръце  Hug

Успех и цунки на бебото  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 513
Не мисля ,че е необходимо да оставяш детето да плаче  Naughty Търпение    newsm03ще отмине този период и при нас беше почти аналогичния случай , но всичко си дойде по местата без да се усетя кога стана даже това  Grinning

# 7
  • Мнения: 14 133
Не го оставяй да плаче.Периодът ще мине.Нека се чувства обичано и разбрано.Целувки на бебчо и от нас!!!

# 8
  • Мнения: 8 769
И синът ми е така...вече е на 10 м. Добре е, все пак, че приема да го гушкат и други хора, а не само аз...но определено се борим със спането в своето си легло, със заспиването и прочие.
Зарче, твоето детенце е мъничко още, може би са колики, или някакъв друг вид дискомфорт. Дано да се успокои! Не ти дадох съвет, защото както виждаш, съм в същото положение....Но поне да знаеш, че има и други като теб. Grinning

# 9
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Като гледам лентичката ти, единственото, което бих могла да те посъветвам е, да се успокоиш, да си гушкаш детенцето, да забравиш всякакви методи на оставяне да се нареве, защото горкото е твъърде малко, за да разбира от такива наказателни мерки.
Ние също минахме през този период, малкият имаше силни колики близо 2 месеца. След това нещата се нормализираха, сега дори пищи, като искам да го гушна Wink

# 10
  • sofia
  • Мнения: 8 925
За твое облекчение ползвай кенгуру или слинг.
Мен почти година ме боляха китките на ръцете.

# 11
  • Мнения: 3 161
А кърмиш ли детето? Дали си дояжда, или е гладно? Бих те посъветвала да кърмиш на поискване - много деца се успокояват така (впрочем, това е нормалното им състояние, в контраст с нашите очаквания за 3-часови режими). Иначе и моят съвет е да носиш детето в слинк, да го оставяш да спи на корема ти, да му даваш максимален контакт (може и кожа-до-кожа). Някои деца са по-лесно възбудими и имат нужда от мама непрестанно.

# 12
  • Мнения: 3 929
И според мен това са колики, защото и ние бяхме така. Бях се видяла в чудо, но детето просто трябва да израсте този период и мисля, че отведнъж ще започне да спи в креватчето си. Моя син имаше доста силни колики, които успокоявах само с носене, така и го приспивах, но после го слагах в креватчето. Когато отшумяха коликите, започна да стои навсякъде, където го сложех - шезлонг, количка, креватче, на нашето легло. Мисля, че трябва да си търпелива, колкото и банално да звучи.

# 13
  • Мнения: 2 723
И на мен ми прилича на колики.
Гого също много го разнасяхме на ръце първия месец, сега не държи толкова, предпочита да си играем Crazy

# 14
  • Мнения: 150
Благодаря ви, момичета, за отговорите!
За коликите - мисля, че вече се научих кога плаче, защото го боли коремчето. Тогава го гушкам и му е по-леко. Ама той иска винаги да е на ръце. Когато е легнал реве сърцераздирателно, щом го взема се кротва на секундата, почва да оглежда наоколо и понякога да се усмихва  Laughing
Номера с количката при нас не минава. Sad
Номера със спането по корем на моя корем не минава - изобщо не мога да го накарам да стои кротък. Мърда, дупи се, пъшка и накрая пак рев.
За кърменето - ами кърмим се. На поискване и през нощта, вода и залъгалки не давам. Залъгалка всъщност пробвах да му дам ама не я иска и я плюе.
Номера аз да съм до него и само да го милвам и да му пея - не минава.
Та това е - може пък детенцето просто да има нужда да се гушка. Ами ще се гушкаме Hug. Няма къде да ходим.
Благодаря ви още веднъж. Както каза хубаво е да знаеш, че има и други като теб. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт