Как пътуват бебетата в самолет???

  • 1 520
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 592
След нова година ни се очертава дълъг полет с бебка до Чикаго. Тогава малката ще е на около 7 месеца и ще бъдем само двечките. Интересно ми е как бебчетата понясят пътуването със самолет. До колкото разбрах с мамите дечицата стояли най-отпред в самолета, където имало и люлки за тях. Някоя мама пътувала ли е и имате ли си напредстава какво е необходимо да приготвим за такъв дълъг полет. Общо е около 11-12 часа - 2 часа до Варшава и още около 9-10 от там до Чикаго. Много ще съм ви благодарна ако някой сподели как е минало пътуването със самолет и как се  е отразило на бебчето.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 686
Без да те плаша, но ще е тежко! Особено, след като ще си сама.
Сестра ми доведе племенника ми за пръв път от Чикаго на 8 месеца. Бяха тотално скапани и двамата. След това го водеше всяка година. Чак като стана на 4 години каза, че вече станало по-леко да пътува с него. Отделно имам наблюдения над още 2 познати, с деца на горе-долу същата възраст 7-8 месеца.
Да, майките с деца обикновено са най-отпред и има кошница за бебето. Но удобствата стигат до там.
Не знам дали си летяла друг път до Чикаго. Аз съм го минавала 4 пъти. То за възрастен човек си е тежко, камо ли за 7-8-месечно бебе. Възрастните обикновено съклетясват на края, обаче при децата е по-рано. Добре че поне ще сменяте във Варшава, там престоят е най-малко. Горе-долу колкото да се прехвърлите от единия на другия самолет. О, задължително количката я искай не директно за Чикаго, а за Варшава, и после ще я пуснеш за Чикаго. Иначе представи си, трябва да минеш целия път от единия гейт до другия, с ръчния багаж, който никак няма да е малко, заради детето, а и с него на ръце! Колички за багажа, а и за детето, може да има, а може и да няма.
Та по същество. Най-важното е да направиш абсолютно всичко възможно бебка да не се разболее преди полета. Ако е настинала ще ти е тройно по-тежко.
Приготви повече комплекти дрехи, защото много често се случва да повръщат, ако не им понесе полета, а и се потят. Отделно трябва да имаш и дебели дрехи, защото някой път е адски студено в самолета.
Приготви различни забавления за бебка за всеки половин час от полета.
Приготви се да прекараш половината от полета в дундуркане и обикаляне между седалките на самолета. Гледам, че повечето родители с деца така им минава полета  Laughing Много по-удобно е да са двама възрастни, защото могат да се сменят.
Вземи много мокри кърпички, за да бършеш ръчичките, защото след като им отекат ръцете, повечето родители просто оставят бебетата да си лазят по пода на самолета.
Друго в момента не се сещам, но сигурно ще се сетя за още хитринки.

# 2
  • Мнения: 592
Да и аз 4 пъти съм летяла до Чикаго и назад  Joy Определено ще е много трудно но си струва каузата Simple Smile Дано не забравим нещо а и чакам още мнения ако може за да съм подготвена добре. Благодаря за съветите Тинтири-Минтири

# 3
  • Мнения: 1 866
Ние сме пътували на значително по-кратки разстояния : сменяне на 2 самолета, всеки полет от по 2.5-3 часа. С чакането по летищата стават общо около 8 часа път. Детето беше на 11 месеца. Не беше толкова страшно колкото си го представях. Детето се чувстваше добре.

Много важно, както са ти казали вече, да не даваш количката на багаж, за да можеш да си я ползваш между двата полета. Приготви храна и дрешки на детето (по-дебели и по-леки), играчки и въобще всичко необходимо, ти си знаеш най-добре.

Аз лично съм забелязала, че по-малките бебета по-лесно пътуват, защото по-големите все искат да шават. Но ние дори на 11 месеца издържахме на седалката. Ще се справиш. Няма сега да се откажеш да пътуваш където и да било, защото си с бебе!

Лек път ти пожелавам.

# 4
  • Мнения: 7 837
Ако имаш кошче за кола, по-добре вземи него. Кошчетата, които дават в самолета, не са от най-удобните, а и няма куде да се закрепват.

# 5
  • Мнения: 384
Ако имаш кошче за кола, по-добре вземи него. Кошчетата, които дават в самолета, не са от най-удобните, а и няма куде да се закрепват.

Как да няма къде да се закрепват? Закачат се за стената пред седалката, затова и майките с бебета седят там. Според мен са удобни, дъщеря ми проспа полета до БГ в туй кошче навремето.

# 6
  • Мнения: 592
Ами аз мисля за кенгуру да взема с което да се предвижваме между двата полета - мисля че така ще е най-лесно понеже ще мога да държа и ръчния багаж - верно че малко ще е трудно но не мисля да вземам с мене си количката.

# 7
  • Мнения: 945
В "родители в чужбина" темата е обсъждана много пъти. Там съм виждала и че обсъждат коя компания какво имала zа бебета и има много ценни съвети. Иди в търсачката и търси само в "родители в чужбина" с думите самолет бебе.

Аz си спомних zа една темичка от лятото и исках да ти я дам като линк, но като написах бебе и самолет ми иzляzоха толкова много съвпадения, че... Абе с 2 думи, виж там.....

# 8
  • Мнения: 7 837
Ако имаш кошче за кола, по-добре вземи него. Кошчетата, които дават в самолета, не са от най-удобните, а и няма куде да се закрепват.

Как да няма къде да се закрепват? Закачат се за стената пред седалката, затова и майките с бебета седят там. Според мен са удобни, дъщеря ми проспа полета до БГ в туй кошче навремето.
Ами и ние бяхме най-отпред, но единственото място, където можеше да сложим кош4ето, беше на земята. Зависи и от авиокомпанията. Ние летяхме с АлИталия  Close

# 9
Obrashtam se s tozi vapros kam maikite, koito imat opit ili informacia. Planirame kratka ekskurziia prez iuli, no mi lipsvat poznania dali krie niakakav risk za bebence na 4 meseca edno kratko patuvane sas samolet. Edinstvenoto koeto znam, e che pri izlitane i prezimiavane e zadaljitelno da se dava na bebeto technost, za da preglashta po tova vreme. Blagodaria predvaritelno Wink

# 10
  • Мнения: 3 491
Моя позната беше летяла с бебе на 3 месеца от Америка до България, не мисля, че е имало нещо, което да я притеснява. Ние сме летели за 2-3 часа с бебе на 7 месеца - никакъв проблем. Много по-трудно е, когато детето стане мобилно (летели сме с проходило дете на 1 годинка  Mr. Green), така че ако наистина някой не изкопае сериозна причина, се възползвай от този период, и си летете с кеф!

# 11
  • Мнения: 217
Пътувай спокойно,аз мойта дъщеря на 2 месеца я ка4их на самолет,и през цялото време спа,само се будеше да яде,а аз така се бях шашнала в на4алото Peace

Общи условия

Активация на акаунт