Възможно ли е да се продължи кърмене след спиране?

  • 1 358
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 457
Ситуацията е следната: спрях да кърмя за 3-4 дни тъй като пиех хапчета,които са противопоказни при кърмене. Мога ли пак да започна да кърмя, кърма имам (естествено понамаля), но не това ме тревожи. Казаха ми,че щом веднъж бебето е отбито, тоест спряло е да суче, не трябва отново да му предлагам. Вярно ли е това?

# 1
  • Мнения: 3 591
3-4 дена са нищо - т.е. няма да ти се налага да релактираш и до 48 ще си решиш проблема ако започнеш да храниш бебока на 1-2 часа за 2 дена  -  млякото ще се увеличи (ако махнете шишетата с АМ, вода и бибероните обаче).

Аз съм спирала да кърмя за кратки периоди и после сукане "му е майката"  да се възвърне лактацията в необходимото количество.

Мен най-много ме безпокоеше да не се обезводни бебето първия ден когато млякото не е в изобилие, но се оказа неоснователно.

А за това че не трябва отново да суче е поредната простотия и не ми се коментира...  точно толкова е вярно, колкото и че кърмата вкисва ако ходиш на плажа Mr. Green

# 2
  • Мнения: 6 243
Кърми и не се притеснявай! Деси ти е писала какво е нужно да правиш. А другото са бабини деветини - нищо му няма на детето. Само ползи има от кърменето.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 457
Благодаря Ви, момичета, успокоите ме  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 2 171
Извинявам се на Джеси, че използвам нейната тема, за да задам въпроса си, но е сходен и затова реших да не отварям нова тема.
Всъщност и аз искам да попитам, ако не се кърми детето 2-3 дни и през това време се изцежда кърма само колкото да се облекчат гърдите, после може ли да се започне отново кърмене без никакви рискове за бебето? Аз не се опасявам, че ще ми намалее кърмата, защото имам в изобилие, а по-скоро дали като застои толкова време в гърдите не се натрупват някакви токсини. Извинявам се, въпроса ми е сигурно ужасно глупав, но предпочитам да съм наясно. Предварително благодаря за отговорите! Hug

# 5
  • Мнения: 6 243
Не, за дедето ти няма никакви рискове.
Не се образуват токсини. Кърмата не се "задържа" в гърдите, защото се "произвежда" в процеса на сукането. Щом имаш желание - кърми. Проблеми в случая биха създали недостатъчното количество и отказът на детето да суче - евентуално.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 632
Джеси кърми си и не се пиртеснявай, има майки,които не са кърмили по 6 месеца и пак възобновяват лактацията,когато детето е вече на годинка започва да суче отново.Така ,че слагай бебо да си суче и не мисли за други неща  Wink.Деси ти е писала как.
Нати и на теб бих ти препоръчала същото.Бебчето е малко,така,че дори и да се опъва в началото с повече търпение и малко упорство ще се получи  Wink
Успех и на двете!  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 886
чувала съм че не е добре след спиране не се повтаря.натрупва се отровна кърма.а и 3-4 дена са много.така съм яула де но дали е истина???????????????????????????????? newsm78 Embarassedлично аз ако не кърма 2 дена не бих повторила.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
чувала съм че не е добре след спиране не се повтаря.натрупва се отровна кърма.а и 3-4 дена са много.така съм яула де но дали е истина?

Разбира се, че не е истина - един от многото митове, завещани ни от предходното поколение.

nati_r, няма защо да се притесняваш, че кърмата ти "застоява", нали пишеш, че все пак си изцеждала.
Всъщност проблем в такива случаи може да бъде повишеното количество натрий в кърмата, който променя вкусът й и евентуално бебето би я отказало.
Нивата на натрия се увеличават, когато гърдата не е била изпразвана подължително време. Затова е уместно, когато решите по една или друга причина да не кърмите в продължение на няколко дни поне да изцеждате периодично.

# 9
  • Мнения: 3 886
чувала съм че не е добре след спиране не се повтаря.натрупва се отровна кърма.а и 3-4 дена са много.така съм яула де но дали е истина?

Разбира се, че не е истина - един от многото митове, завещани ни от предходното поколение.

nati_r, няма защо да се притесняваш, че кърмата ти "застоява", нали пишеш, че все пак си изцеждала.
Всъщност проблем в такива случаи може да бъде повишеното количество натрий в кърмата, който променя вкусът й и евентуално бебето би я отказало.
Нивата на натрия се увеличават, когато гърдата не е била изпразвана подължително време. Затова е уместно, когато решите по една или друга причина да не кърмите в продължение на няколко дни поне да изцеждате периодично.
ако се изцеждаш да но иначе кармата  се натрупва.

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 804
ако се изцеждаш да но иначе кармата се натрупва.
Даже и без изцеждане на кърмата нищо не й става. Най-много майката да изпитва дискомфорт. Нито става отровна, нито се превръща в кисело мляко.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
ако се изцеждаш да но иначе кармата  се натрупва.
Всъщност, организмът абсорбира част от количеството кърма.  Ако преди прекратяване на кърменето производството е било минимално, то дори няма да се налага цедене, защото той ще успее да "поеме" голяма част.
Това, което все пак остава изобщо не е отровна кърма, а такава с повишени нива на натрий, който не я прави отровна, а просто леко солена  Wink

# 12
  • Мнения: 3 886
ако се изцеждаш да но иначе кармата  се натрупва.
Всъщност, организмът абсорбира част от количеството кърма.  Ако преди прекратяване на кърменето производството е било минимално, то дори няма да се налага цедене, защото той ще успее да "поеме" голяма част.
Това, което все пак остава изобщо не е отровна кърма, а такава с повишени нива на натрий, който не я прави отровна, а просто леко солена  Wink
дано со права мен ме плашеха и затова не смеех да повтарям.

# 13
  • Мнения: 4 242
Имам дружка която ходи лятото на почивка, като остави бебето на майка си и един фризер замразена кърма. Разбира се цедила се е чат пат там, по нейни думи 3 пъти дневно, за да стимулира поне малко гърдите. Когато се завърна си закърми детето все едно не са се разделяли. Много се радвахме че бебчето не беше забравило да суче! До ден днешен всичко при тях е ок!

# 14
  • Мнения: 2 171
Мерси, момичета. На мен така и не ми се наложи да спираме кърменето, но информацията ми беше полезна. Hug

Общи условия

Активация на акаунт