Става ли пластмасова кутия с капак за стерелизация в микровълнова печка?

  • 1 605
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 298
Въпроса ми е, дали обокновена пластмасова кутия, която естествено, да става за микровълнова печка, ще ми свърши работа за стерилизация на шишета и др. аксесоари? Ако, някой е пробвал нека сподели опит.

Предварително благодаря на всички отговорили!

# 1
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Става, разбира се  Peace
Само че трябва да е по дълбока  Grinning
Тези които се продават в бебешките магазини /стерлизатор за микровълнова/ са точно пласмасови дълбоки купи с капак и са доста скъпи

Последна редакция: пн, 13 фев 2006, 10:42 от doniboni

# 2
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Става и още как. Като купи мъжът ми стерилизатора и като го видях, ами ние с МВто имахме една пластмасова тенджера-същата-с капак, ала бала. И си казах-като се скапе стерилизатора, няма да купувам, ама пусто държи.  Mr. Green

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
все пак да не се размекне пластмасата в микровелето,ако кутията е някаква китайщина,няма гаранция:-))

# 4
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Става newsm10

# 5
  • Мнения: 1 382
Пробвала съм - няма проблеми  Peace

# 6
  • Мнения: 46 488
Става, но не знам как можеш да изчислиш за този обем колко вода и колко време да се върти, за да са стерилизирани в крайна сметка, а не само да са се връткали в МВ-то  Thinking

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Става, но не знам как можеш да изчислиш за този обем колко вода и колко време да се върти, за да са стерилизирани в крайна сметка, а не само да са се връткали в МВ-то  Thinking



Според мен водата видимо трябва да ври поне няколко минути и това е цялата работа  Grinning


Аз затова използвах студената стерлизация на хапчетата Чико, слагаш вода в дълбок съд, разтваряш хапчето слагаш джаджите вътре, капака и готово  Grinning

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 701
На мен една позната ми каза да ги слагам в микровълновата/шишетата/без вода,просто ги изплаквам и така за около 3 мин!Излизат като изварявани! Peace

# 9
  • Мнения: 2 381
Да, може newsm10Изварявам 5 минути

# 10
  • София
  • Мнения: 609
Може ,5-7 минути и са готови  bouquet

# 11
  • Мнения: 5 790
На мен една позната ми каза да ги слагам в микровълновата/шишетата/без вода,просто ги изплаквам и така за около 3 мин!Излизат като изварявани! Peace

Точно така подпалих 2-3 шишета и една помпа за кърма.

Общи условия

Активация на акаунт