много се измъчвам

  • 812
  • 11
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Адриан го храня по 1 час точно, правя се на маймуна, пея говоря, давам му играчки, лъжици....много се изнервям вече. Дали не е нещо от зъбите той е на 1г.и3 месеца
Случвало ли ви се е? Защо така прави?

# 1
  • Мнения: 4 358
Може да е от зъбите.
Аз тоз номер с песничките не го владея. Имаме си часове за хранене и ако не иска, не го насилвам. Кой ял - ял, кой не е - да е  Wink

# 2
  • Мнения: 6 029
Цитат на: tedi_b
Може да е от зъбите.
Аз тоз номер с песничките не го владея. Имаме си часове за хранене и ако не иска, не го насилвам. Кой ял - ял, кой не е - да е  Wink


а така Теди, и аз на тоз принцип действам:)

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Ммм и Мая е такава, същата лигличка!
Обаче хич не я насилвам, няма пеене, няма приказки - или яде, или не. Като не ще - да е жива и здрава, после ще огладнее.
Особено сега като е настинала, вече 5 ден почти нищо не яде... само мляко е съгласна, в началото се нервех, че само приготвям купички-лъжички, ама ми мина.

# 4
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Същото! И май верно са зъбки. И преди се лиготеше, но се хранеше за около 20 мин., а сега половин час не ни стига. То са почивки, то са физиономии, ако има някой при мен, задължително му танцува  Laughing , то махам с играчка в едната ръка с другата дебна устата да набутам лъжицата ... ужас! Наскоро му избиха първите 2 зъбчета, сега май ще идват и други... Но при него не минава номерът "който ял, ял...", а е останал гладен, а рев и вой или в по-добрия вариант е да остане спокоен, но минат ли 2 - 2 1/2 часа и край, озверява от глад и тогава вече става страшно... И при нас е същото, но за съжаление още не съм открила лек за проблема, да ти го споделя, ще търпим, ще танцуваме и така...

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Защо не го оставиш да яде когато поиска? Ако не иска готвено - дай му да гризе нещо - обикновено ако никнат зъбки повечето деца предпочитат да гризат и дъвчат нещо по-твърдо.
 Мисля че не е добра идея да го залъгваш , за да яде ( освен ако нямате сериозен проблем с неядене) - така осен че се губи мноого време и нерви детето не яде пълноценно, а машинално.

# 6
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: mam4e
Защо не го оставиш да яде когато поиска? Ако не иска готвено - дай му да гризе нещо - обикновено ако никнат зъбки повечето деца предпочитат да гризат и дъвчат нещо по-твърдо.
 Мисля че не е добра идея да го залъгваш , за да яде


баш!
Елина като не иска....не яде. лятото по цели дни е карала на една попара сутрин, сокове през деня и мляко вечер....

а сега как си иска ..."шупа, кемиш..наис(ориз)"....Simple Smile

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
е нали трябва да яде месо...яйце...
и сега като неще да не го храня, така ли?
съвестно ми е

# 8
  • Мнения: 6 029
Цитат на: DEianaZ
е нали трябва да яде месо...яйце...
и сега като неще да не го храня, така ли?
съвестно ми е


я па ти. ми кат огладнее  - ще яде
съвестно ти е.... знам, че е гадно, ама не си мисли, че ще умре от глад:) колкото повече го караш насила, толкоз по-зле

# 9
  • Мнения: 4 358
Знаеш ли какво казва нашата педиатърка - няма бебе, което да се е самоуморило от глад.
Когато огладнее, ще яде  Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 366
Аз бях много злояда като дете - все не можеше да ми се угоди. Баба ми готвеше отделно за мен. И всяко ядене беше битка. Затова аз не увещавам дъщеря си - ако яде, яде; ако не - ще яде на следващото ядене. Майка ми я гледа в ъщи - след опита си с мен, сега и тя е на моето мнение Laughing

# 11
  • Мнения: 237
Бе то че ще яде ще яде, ама по цели дни на солети само кара.....плюс сокове и вода де и тук таме плод за разнообразие. Пък то това ядене ли е, ама вече съм вдигнала ръце и когато благоволи да яде друго ще яде. Аман вече, то на уелския принц сигурно по-малко ястия му предлагат. Imp  Да не говорим, че това със сядането на стола за хранене е като сцена от филм на ужасите. И понеже е така се гоним из нас и кой когото хване. Wink

Общи условия

Активация на акаунт