За манджите от 10-я месец.

  • 1 147
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 299
 ПОнеже минахме на 4-та група(тя е за след 10-я месец) и вместо пюрета има манджи. Обаче малката не иска да яде манджите newsm78 Първият път имаше кИфте(на пара) с карт.пюре - много беше крехко и вкусно, ама хапна 2-3 лъжички и тва беше. На другият ден имаше мусака, пак същата работа. Чудя се, дали да изчакам да свикне, или да се отказвам от кухнята и да караме главно на супи, защото тя само на тях налита. И с пюретата беше така, докато не почнах да ги смесвам със сухар - само тогава ги ядеше. Аз така или иначе мисля да се отказвам от кухнята, но не знам освен супи, какво друго мога да и готвя? Още ме е страх да и давам много големи пар4етии, че на 3 пъти се задавя и ми изкарва акъла Rolling Eyes

# 1
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Супите можеш да пасираш, да стават почти на каши или малко по-големи парчета. Също и храните от Детската кухня - така кюфтето няма да е кюфте, а каша!

# 2
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Супите можеш да пасираш, да стават почти на каши или малко по-големи парчета. Също и храните от Детската кухня - така кюфтето няма да е кюфте, а каша!


 Peace

# 3
  • Мнения: 5 299
Ами аз ги намачквам добре с вилицата, ама пак не ги иска ooooh! Обаче супите ги яде като за последно - всъщност въпроса ми беше по-скоро :. Вие какви манджи готвите?

# 4
  • Мнения: 5 577
Варени зеленчуци и месце правя аз - понякога само намачкано.

В ориз.   chef

# 5
  • Мнения: 4 187
При нас в детската кухня групите са две от 6-12м 1ва група, 12-36м 2ра група. След като Рая навърши годинка, мина на втора, но храната нещо не и допадна. Спряхме с кухнята и започнах да и готвя, но не пюрирам храната, без проблем яде и едри парченца. Готвя и супи и манджи , включително кюфтета със сос и мусака, не се оплаква  Wink.

Няма ли вариянт да изчакаш с преминаването към следваща група, поне още 2 -3 месеца, може да не е готова да смени вкуса и консистенцията newsm78 ?

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Не бързай да отказваш кухнята.На мойта Виктория й бяха необходими около две седмици да свикне с вкуса на манджите и след това не съм имала проблем.Освен ако ти нямаш други съображения да я отказваш?!

# 7
  • Мнения: 46 437
Пасирай хубаво и опитай пак, понякога помага.

# 8
  • Мнения: 3 042
Моят син само пасирана я яде храната от детската кухня. Вече е голям за пасиране ама като иначе неще........... smile3515

 PeaceОпитай да пасираш.
[/size]

# 9
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз още пасирам добре той се дави от банан,но можеш да ползваш и пасатора от сервиза(чарпак,решетъчна и пасатор)

# 10
  • София
  • Мнения: 15 198
На въпроса-какви манджи готвя-само такива, които се ядат с лъжица. Иначе Иво не ги иска. Мусака, ориз с месо, картофи с месо.... такива неща, които се готвят на фурна изобщо отказва да яде. Трябва да е нещо по-течно. Като от кухнята.

При нас няма групи. Всички деца-от 10м. до 3г. ядат едно и също. В началото Иво също отказваше да яде второто, ако не е пасирано. Пасирах без да се притеснявам, че няма да се научи да дъвче. Научи се човекът.

# 11
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Мисля, че най-доброто решение е детската кухня - хем евтино, хем разнообразно, хем голямо удобство за майката. Не се отказвай от кухнята, дори ако трябва взимай две първи, т.е. две супички и десерт, а второто, което е по-гъсто не взимай. Така ще имаш ядене и за вечеря на детето. Аз проблем с яденето не съм имала. Ама сега... вече сме капризни.

# 12
  • Мнения: 2 731
А четворката не беше ли от една година до година и половина ?

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Нали и в тази група има супички? Наблегни на тях, щом казваш, че тя яде предимно това.
Когато моята не иска да си яде манджата, я смесвам със супата. Така се разрежда достатъчно и бива изядено.

# 14
  • Мнения: 5 299
А четворката не беше ли от една година до година и половина ?
4 група е от 10м- до 1.5 год. И на мен ми е удобна кухнята, но след месец си заминавам в Испания, а там няма кухня Cry Ще трябв аз да и готвя - не ме мързи де, но още не съм много ориентирана по въпроса за манджите, иначе супи и готвя събота и неделя, и си ги хапва с голям кеф.

Общи условия

Активация на акаунт