София - кв.Овча Купел

  • 16 329
  • 281
  •   1
Отговори
  • Мнения: 791
Здравейте мамита от кв. Овча Купел 55
Аз живея на бул. Монте Видео и чакам второ детенце този месец. Първото е момиченце на 4г. и 7м., а сега май е момче  newsm78
Ако има някоя мама наблизо, ще се радвам да поддържаме връзка. А като се затопли времето да изпробваме детските площадки.  Peace

Последна редакция: пн, 10 апр 2006, 00:30 от Tatti

# 1
  • Мнения: 146
Здравей Рибката, аз също живея до Винарната, та може да се видим. Ако не сме се вибдали досега.....
 Моята дъщеричка е на 9 месеца. Родих на 09.05.05, 3.450, 50см. в Шейново. А ти каде си раждала??? А сега каде ще раждаш???? Пожелавам ти успех и всичко да е наред.... Стискам палци.
Какво е бебето???
Кога ти е термина????
Аз се казвам Бистра. Съпругът ми се казва Свилен, А Детето Елена.
Пиши и ти нещо повече за себе си и семейството си.
Дано и други майки да се включат и присъединят кам нас.
Това е от мен засега............

# 2
  • Мнения: 146
Извинявай май чета мебду редовете. Ти си писала какво ще бъде бебчето, но аз окьорьовяххххх. Сориии

# 3
  • Мнения: 1 006
Здравейте мамита! LaughingАз съм от Плевен,но с мъжа ми живеем в ''Овча купел'' близо до НБУ.В момента съм в Плевен и мисля тук да раждам през Април.Но лятото ще се върнем в София и ще се радвам да се запознаем и да излизаме с децата! Hug

# 4
  • Мнения: 146
Елица здравей и от мен.....
Пожелавам ти безпроблемно раждане и да се радваш на мъничето както мен. Аз  родих миналата година май месец на 09. Супер е сезона.  Но няма каде да разхождаме децата. То с тия строежи и разбити пътищааааа  ти се убива желанието за разходка. Аз лятото бях в Бургас и там се насладих на разходки. На Ели не и се прибираше в къщи.
 Отивам че детето мрънка иска си вниманиеееетттттооо

# 5
  • Мнения: 791
Хей, радвам се, че има мамита от квартала!!!
Извинявайте, че не се включвам тези дни, но нета нещо ми прави проблеми и докато напиша отговора той изчезва и не мога да го изпратя  smile3511
Моят термин е в понеделник, а бебко хич и не мисли да излиза!  ooooh! Толкова ще се радвам да излизаме заедно на разходка, макар и покрай строежите - то не остана място, което да не е застроено  smile3515 Изпочупиха и новите градинки, абе направо кошмар. Но с количките ще се движим повече и ще си намерим местенце.  Peace
Когато родих дъщеря ми, се опитвах да завържа контакт с някоя мама от кв., но те си бяха на групички и хич не бяха приветливи. Беше ми много тъпо, а в нашия блок нещо ... /абе клюкарска му работа/.
Стискайте ми палци, ще пиша веднага, щом имам новинки  Hug
Ели, половината ми рода е в Плевен, много го обичам този град! Толкова се е променил, че сега ако отида, сигурно ще се загубя  Wink
Цунки от мен!

# 6
  • Мнения: 1 006
Привет! :party:Ribkata не се притеснявай всичко ще бъде наред и бебчо ще се роди навреме.Успех и безпроблемно раждане!  newsm10 И задължително да пишеш как е минало.Пък лятото живот и здраве ще си намерим местенца където да бръмчим с количките! 1stroller

# 7
  • Мнения: 45
здравейте мами, и ние сме в овча купел но старата част и няма ама наистина няма къде да се отиде.
как няма едно хубаво кафе а само строежи, коли навсякъде и кучета.....
хвърлила съм око на едни кафета в НБУ, но може би като изкарат масички и тогава
вие къде ходите?

# 8
  • Мнения: 1 006
Здравейте мамита.Времето е много хубаво за разходка.Гери и аз съм в старата част и лятото може да разучим кафетата до НБУ.
Ribkata,честито ти момиченце! newsm51 Да ти е живо и здраво и много да те радва!

# 9
  • Мнения: 146
Ribka, честито ти момиченце. Кога се роди???? Аз май не виждам да си писала.  Живо и здраво и много да тее радва.
 Как се казва?
Казваха ти че ще е момче, но съдбата си знае работата..
 Хайде като се стопли ще се разхождаме заедно

# 10
  • Мнения: 791
Здравейте и от нас - вече си имам две момичета-куклички!!!  Laughing
Малката бебка се роди на 19.02 и ми направи най-невероятната изненада за рождения ми ден /а той е на 20.02/ През нощта между събота и неделя ми зачестяха контракциите изведнъж. В събота на обяд ми падна въпросната ТАПА, но до вечерта нямаше признаци за раждане. В 11:15 започна първата контракция, но чак към 2:15 се появи втората, третата през 30, 20, 5, 10, 3, и такива разни минутни интервали /много неориентирани/ Имах няколко по 3 мин и викам на мъжо Айде да ме караш! Но после пак станаха на 10-тина минути в колата. А в болницата направо изчезнаха, докато ме преглеждаха. После в предродилна пак се появиха. Поозорих се с разкритието - приеха ме с 3,5 см, след около 2 часа станаха около 4-5 см, нооооо така си останах до сутринтаааа. Пукнаха ми водите около 9 часа и след 15 мин. ХОП 10 см разкритие и мноооого яки напъни.
Слава Богу, вече се позабравиха тези моменти, сега си имам доста грижи покрай дечковците, за да мисля за неприятни неща.  Wink
Ох, май станах доста подробна! Изписаха ни бързо и добре че, защото много ни прекъсваха кърменето в болницата - я за визитация на родилки, после пък педиатър, на следващото хранене решиха да преобуват бебетата и айде мамо дай детето, че си имам друга работа. То вие се храните навреме, ама ние сме закъснели с графика. И ХОП взеха ми я от ръцете  #2gunfire Детето хич не можеше да се уригне и после хълцаше цял ден, а после ни почнаха вечерни колики /на третия ден, представяте ли си!?/ Мнооого бързо ги познах - извива се като червейче с неистови писъци.
А да не ви казвам, че се изписахме със сини дрешки  Laughing Всичко ново е в синьо, добре че от каката имаме дрешки, не че синьото й стои лошо!!!  Laughing
Извинявам се за дългия постинг!  Rolling Eyes Целувки от нас и приятна вечер!

# 11
  • Мнения: 1 006
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК МИЛИ МАМИТА! newsm51Желая ви да бъдете много щастливи и обичани и много да ви радват малките слънчица!  bouquet

# 12
Здравейте,мами.И ние преди време се преместихме в Овча купел-старата част,под Автогарата и аз никого не познавам тук и много ще се радвам,ако се запозная и започна да излизам с вас.Имам син,който днес прави 5 месеца.

Последна редакция: нд, 12 мар 2006, 13:26 от petunka

# 13
  • София
  • Мнения: 700
Здравейте,

Ние също живеем в Овча купел - старата част, близо до НБУ. Синът ми се казва Калоян и ще стане на 4 месеца след 3 дни. Наистина не е много приятен района за разходки и с компания определено ще е по интересно. Ще се радвам да се запознаем и заедно да разхождаме бебчовците.

# 14
  • Мнения: 1 006
 welcomeна Didi79 и Petunka.Като си дойда в София живот и здраве като се роди и моето бебче ще се радвам да се запознаем и да ходим по разходки.Разкажете нещо повече за вас.Диди ти къде до НБУ живееш?Аз съм в 40 блок.

Последна редакция: нд, 12 мар 2006, 11:39 от elica s

Общи условия

Активация на акаунт