За храната на мамите, коликите и сукането през час

  • 367
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112

Обръщам се към мамите с опит, четох библиотеката но не срешнах точна тази информация
 Въпроса ми е , за храната които не трябва да яде мама, понеже предизвикват газове. Знам кое не трябва да се яде, но никак ли не трябва да се яде или в малки количества може . Лук например, вав всяка манджичка има лук , дали малки количества също предизвикват колики
 Аз си купих бебешки готови каши и ям тях , много са гадни сега разбирам защото милите бебчета повръщат, и ми се струва че няма колики последно време моята кукла , може да е от кашите
 Въпрос 2 сукането през час , т.е на поискване - понякога иска през час понякога през 3 часа, та това често сукане не натоварва ли коремчето много и да предизвиква повече колики

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Роселини, храните, които приема майката не винаги причиняват газове и колики на бебето. Явно има някои деца с по-чувствителни стомахчета, които реагират например на зелето, което е хапнала майката. При нас такива реакции не е имало, по тази причина съм хапвала почти всичко без да прекалявам разбира се. Съветвам те да направиш същото. Ако ядеш нещо люто например и бебето е нервно и с колики след това ще ти се наложи да ограничиш до минимум лютивата храна, но ако не реагира и му е добре, не виждам прична да се ограничаваш. И пак казвам всичко в границите на разумното Wink

Честото сучене не само, че не натоварва стомахчето, но и е полезно и приятно за бебето, както оказва и блаприятно влияние върху производтвото на кърма, т.е. колкото повече суче бебето, толкова повече произвежда организма ти.
Колики могат да бъдат предизвикани, ако бебето суче често ту от едната ту от другата гърда. Съществува един т.нар баланс меджу предно и задно мялко, с който е добре да се съобразваш. Ако бебето суче повече само от предното мляко, което е богато на лактоза е възможно да реагира с колики.
За това трябва да спазваш едно просто правило - в рамките на 2,5-3 часа предлагай само едната гърда, през следващия такъв период, само другата. по този начин ще бъдеш сигурна, че бебето изсуква достатъчно добре всяка една от гърдите и няма опастност от дисбалнс, съответно колики.

# 2
  • Мнения: 2 784
Сукането на поискване НЕ натоварва стомахчето, това го казвам от опит. Даже напротив- стомахчето мели по-малко храна, но по-редовно и коликите се редуцират. За съжаление, коликите са период, който, слава Богу, рано или късно отминава. Няма храна, която да ги предизвиква, има такива, които да ги правят по-болезнени. Например: зеле, бобови продукти, прекалена консумация на прясно мляко и т.н. Възможно е при вас вече да са отминали и тогава можеш да си хапваш от всичко по малко, без да прекаляваш, разбира се.Няма нужда да ядеш само каши- ти си голям човек и организмът ти има нужда от друга храна. Просто гледай да наблягаш на здравословното хранене- пълнозърнестият хляб, мюслито, вареното жито топят килца и идеално стимулират лактацията.  Wink Аз много се ограничавах в началото на кърменето, после взех да си позволявам доста неща, а сега направо вече съм му отпуснала края.  Mr. Green
Успех!!!

# 3
  • Мнения: 2 784
Ох, Джейд ме изпревари!   bouquet Mr. Green Сори, ако се дублираме...

# 4
  • Мнения: 250
можеш да ядеш каквото си обичаш без прекалено пикантните неща. Лука в манджата е минал през термична обработка и няма същото действие като лука в салата например. Знам също че не хубаво да пиеш и газирана напитки, а за твърд алкохол е излишно да споменавам, предполагам че го знаеш. А когато суче по-често не е задължително да е гладно бебчето, може просто да иска да си те усети или да е жадно, нали знаеш че от начало кърмата е по-рядка и така бебчетат си утоляват жаждата

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Ох, Джейд ме изпревари!   bouquet Mr. Green Сори, ако се дублираме...
Нищо де, двете звучим с по-голяма тежест Wink

# 6
  • Мнения: 112
Благодаря момичета , и аз така мислех но да питам все пак ,

Jade , знам я тази техника с предлагането на една гърда за да се изсуква мазното мляко, и нещо извън темата - и аз сам от Стара загора, но сега живеиа в Германия , но пак април ще си идвам  ище бъда лятото там, Може да се видим да ме проконтролираш правилно ли кърмя ,  Laughing

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Акъл и контрол от мен колкото щеш, само пари не ми искай   Mr. GreenWink
И аз бих се радвала да се запознаем, имаме си отчетна тема за СЗ, посещавай я. Там си уреждаме срещите и ще си в течение.

Общи условия

Активация на акаунт