Нослето ни хърка

  • 6 636
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 110
От вчера нослето ни взе да хърка,няма сополи,поне нищо не излиза от носа и.Говорих с педито каза да и слагам по 3-4 пъти на ден физиологичен разтвор.Но вчера целия ден това слагах и ефект нямаше,през ноща пак си хърка,явно и е запушен носа.Какво друго мога да ползвам?

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Стеримар, но то пак е вид физиологичен разтвор.Подържай в стаята влажен въздух, обикновено от сухия въздух се получава това хъркане.

# 2
  • Мнения: 503
И аз мисля че е от въздуха в помещението,
но не се тревожи излишно,ако детето е в добра кондиция.
Аз ползвам Несита крем.това е 3то поколение медикамент,който подържа
лигавицата влажна и не позволява натрупване на секрети.
Абсолютно безвредно,а и не е неприятно,както примерно впръскването на Стеримар Wink
Успех!

# 3
  • Мнения: 211
Това е от спецификата на носната кухина, която не е все още доразвита, както е при възрастните хора. Не се притеснявай, след извество време ще изчезне от самосебе си. Ако няма сополи, няма за какво да се притесняваш. Wink

# 4
  • България
  • Мнения: 224
И ние имахме подобен момент.Това не е проблем.Хубаво почиствам нослето и редовно слагам Nisita -спрей или физиологичен р-р/ по-евтино/.Задължително в стаята трябва да има купичка с вода,за да се овлажнява въздуха или овлажнител.А-аа,сетих се и друго-на малките деце секретите от носа се стичат назад-заден ринит-и затова е хубаво да се изсмукват секретите с аспиратор.Не можеш да си представиш колко секрети измъкнах Shocked от толкова малко носле!Опитай тези неща,мисля,че ще се оправите.Успех!!! Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 2 019
И Мартина беше така, но главно докато сучеше. Всеки път като ходиме на лекар я гледат, преслушват - нищо. Пратиха ни на специалист - УНГ, пак нищо. Всичко й е наред, а от време на време хърка без да има сополки. Когато й изпръхнаха бузките я водихме при друга лекарка и каза, че е алергия, а проблема с нослето е също следствие от алергията. Поразгледай бебето за грапавини по кожата.

# 6
  • Мнения: 1 934
Ние също имаме такива моменти слагам Несита-спреи.

# 7
  • Мнения: 3 042
Цитат
Това е от спецификата на носната кухина, която не е все още доразвита, както е при възрастните хора. Не се притеснявай, след извество време ще изчезне от самосебе си. Ако няма сополи, няма за какво да се притесняваш.

PeaceИ аз имах същият проблем със синът ми  миналата зима,  когато беше под годинка, и точно това ми каза педиатърката му. Промивах нослето с физиологичен разтвор. Това състояние премина след шестия-седмия месец.
[/size][/color]

# 8
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Питай педито си дали можеш да слагаш Виброцил.
При нас също е имало такива моменти, това е "задна хрема"; минава ни с въпросния Виброцил и физиологичен разтвор

# 9
  • Мнения: 255
И при нас имаше такъв проблем и ходих на една много добра педиатърка д-р Калудова от Бургас понеже на нашата и нямам доверие,тя ми каза че това се среща при много бебета и се израства до 1 год.И аз от време на време и пръскам sterimar,вече сме на 5 месеца и по рядко има хъркане в нослето,така че не се притесняваи нормално е. newsm12

# 10
  • Мнения: 255
А забравих да ти кажа ,понеже и аз с помпичка дърпах секретите,лекарката ми каза да не го правя щом няма хрема не било хубаво.

# 11
  • Мнения: 3 042
Цитат
Питай педито си дали можеш да слагаш Виброцил.

NaughtyВиброцил капки не се прилагат при деца под 6м - пише го в листовката!
[/size][/color]

# 12
  • Мнения: 110
Днес и купих стеримар.Пръскам я ,но нищо не излиза като секрет.Малко понамаля хъркането,но все още го има.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 457
А забравих да ти кажа ,понеже и аз с помпичка дърпах секретите,лекарката ми каза да не го правя щом няма хрема не било хубаво.
А защо не е хубаво и може ли да навреди? И ние сме с хъркащо носле и аз слагам физиологичен разтвор и дърпам с помпичката по едно сополче

# 14
  • Мнения: 3 042
Цитат
А забравих да ти кажа ,понеже и аз с помпичка дърпах секретите,лекарката ми каза да не го правя щом няма хрема не било хубаво.

Цитат
А защо не е хубаво и може ли да навреди?

Аз също дърпах понякога секретите, но сега като казах на една приятелка  с бебе до го прави,  тя ми каза, че педито и казало, че това може да доведе до хронична хрема.
[/size]

Общи условия

Активация на акаунт