Опасно бебешко пюре на ”Аском” издирват в Силистра

  • 469
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 972
http://dnes.dir.bg/LISTS/IZ_DNESNEW_mid_regional_23/news_940439.php

Инспекторите от РИОКОЗ издирват по магазините в Силистра негодно бебешко пюре с отклонения в микробиологичните показатели, предаде БНР. 
Проверката е разпоредена от Министерството на здравеопазването след сигнали в Комисията за защита на потребителите. Пюрето е приготвено от ябълки и моркови за бебета до 3-месечна възраст, с годност до 7 юли 2008 г. Производител е асеновградската фирма ”Аском”. Няма точна информация какви количества от съмнителната бебешка храна са пуснати на пазара в цялата страна. Търсят се и други опасни за здравето стоки. Сред тях са негодни спирали за мигли “Реджи”, италианско производство, туш за татуировки от Бангладеш и импрегниращ спрей за дрехи, за които също има подадени оплаквания в Комисията за защита на потребителите.

# 1
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Благодаря за инфото!Е,хайде кажете ми ,как да имам доверие на БЪЛГАРСКИ храни за детето си?! #Cussing outВъпреки че носните са на двойни и тройни цени-тях ще купя.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 972
ами така е, права си Дани, пред мен варианта български въобще не седи, докато мога да си купувам вносни ще купувам, ако не мога, ще си готвя домашни.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Леле, какво правят тези хора ooooh!От лакомия и увълчване за пари са готови да изтровят децата без никакви скрупули SadНямам думи Cry

# 4
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
А как се казва пюрето ”Аском” ли ? или има друго наименование ?

Баси и идиотите  #Cussing out

# 5
  • Мнения: 4 068
Егати ужаса!
Вече наистина да нямаш вяра на български производител. Еми явно ще караме на вносни пюрета и това е. А после домашна продукция му е майката.
А иначе как се казва въпросното пюре?

# 6
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Наскоро прочетох такава статия и за пюретата "Ам-Ам".Като си помисля моето дете колко от тях е изяло и ми става лошо!

# 7
  • Мнения: 1 464
Е затова,да живее HIPP!Баси ненормалниците,това са храни за кърмачета ,нямам думи.

Общи условия

Активация на акаунт