Пак за рибата?

  • 616
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 184
Да ви кажа първо, че съм много скарана с кухнята, но вчера пробвах една от вашите рецепти за риба на фурна и родата много я одобри. Така че искам да ви благодаря за помоща.

Имам само един въпрос. Рибата /филе от амур/ се опече много добре, но имаше малко специфичен вкус или мирис /не знам дали ме разбирате, но не мога да го обясня по-добре/. Та въпроса ми е слагате ли филето предварително в някаква марината да постои да му се махне миризмата или това си е от самата риба.

# 1
  • Мнения: 2 142
Не зная каква е била специфичната миризма  newsm78 Аз лично, много обичам "амур", даже на мъжа ми му харесва, а той не обича много, много риби. Като я приготвям дори на мирише на риба  Thinking

# 2
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравей elip, понякога ако не е много прясна рибата, мирише повече. Но като гледам къде живееш, е малко вероятно да е била стара или замръзена(защото при замръзените това се среща). Когато купуваш риба, ако не е жива или замръзена, гледай очите - трябва да са бистри - това е знак, че е прясна.

За да премахнеш неприятният дъх на рибата има няколко трика. Единият е, да я накиснеш в прясно мляко за около час. Можеш също да я намажеш обилно с лимонов сок или соев сос. Това би трябвало да помогне!

Поздрав!   bouquet

# 3
  • Мнения: 1 184
Благодаря ти много natalyna. Съветите ти ще са ми от полза, тъй като ще продължавам да се мъча с рибата. Моите много я обичат. Дано следващия път се получи.

# 4
  • Мнения: 139
Аз правя марината за амур, хек и т.н. , а тя е:
1 изцеден лимон
5-6 скилидки чесън /счукани/
копър , сол
Нека рибата се маринова цял ден ,а вечерта я панирай в брашно,яйце,галета.
Не махай полепилите се чесън и копър нека да си останат под панировката.

                chef                                  chef                                     chef

Общи условия

Активация на акаунт