Каква гимназия?

  • 609
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 310
Моля родители, които имат по-големи деца (тиийнейджъри) да препоръчат гимназии и ако може информация за тях.

Благодаря  Hug Blush

ПП: Може да дадете информация и за изпита след седми клас.
Братовчедка ми ще кандидатства и моли за помощ, защото иска да влезе в по-добро училище.

# 1
  • Мнения: 3 740
За кой град става дума?

# 2
  • Мнения: 310
За София.
Забравих да напиша
Извинете  Blush

# 3
  • Мнения: 3 740
По принцип за най-добри се смятат езиковите гимназии: Немската /91 НЕГ/, І Английска, ІІ Английска, Испанската /164 ИЕГ/, Френската /9 ФЕГ/, Руската /133 СОУ/.
Ако има интерес към математика и природни науки, най-добре е да се ориентира към Националната природо-математическа гимназия /НПМГ/, Софийската математическа /СМГ/, Техникума по електронни с-ми /мисля, че така се казваше/, към Техническия университет. Тези училища не отстъпват на елитните езикови гимназии, но език се учи по-малко.
Изпитите за повечето гимназии са български /съчинение-разсъждение/ и математика. За НПМГ се държи математика и предмет по избор - биология, химия, физика, география - в зависимост от избрания профил. В Техникума към Техн. университет се явяват на математика и физика или само физика, не съм сигурна.
Ориентирай ме към какво се насочвате, за да бъда по-полезна. Готова съм да отговоря на всякакви конкретни въпроси, защото имам трима гимназисти, последният беше приет миналата година.

# 4
  • Мнения: 310
По принцип за най-добри се смятат езиковите гимназии: Немската /91 НЕГ/, І Английска, ІІ Английска, Испанската /164 ИЕГ/, Френската /9 ФЕГ/, Руската /133 СОУ/.
Ако има интерес към математика и природни науки, най-добре е да се ориентира към Националната природо-математическа гимназия /НПМГ/, Софийската математическа /СМГ/, Техникума по електронни с-ми /мисля, че така се казваше/, към Техническия университет. Тези училища не отстъпват на елитните езикови гимназии, но език се учи по-малко.
Изпитите за повечето гимназии са български /съчинение-разсъждение/ и математика. За НПМГ се държи математика и предмет по избор - биология, химия, физика, география - в зависимост от избрания профил. В Техникума към Техн. университет се явяват на математика и физика или само физика, не съм сигурна.
Ориентирай ме към какво се насочвате, за да бъда по-полезна. Готова съм да отговоря на всякакви конкретни въпроси, защото имам трима гимназисти, последният беше приет миналата година.

Тя иска или математила или някакъв език(френски например).Значи ти предлагаш или СМГ или Френска в този случай.

Един въпрос. Някъде четохр че догодина нямало да бъде изпит, а тест. Да знаеш нещо по въпроса?

Благодаря за информацията  Hug

# 5
  • Мнения: 3 740
Тази година няма да има тест.
С математика най-добре е в СМГ и НПМГ. За СМГ се държи мат. и БЕЛ, както навсякъде, за НПМГ се държат само два изпита по мат., които са само за това у-ще.
Ако не й стига балът за Френската, има езикови паралелки в почти всички гимназии, където се учи по същата програма, но не са толкова добри, защото изискванията са занижени. Иначе след Френската за най-добро у-ще с френски се смята 33СОУ, мисля, че е в Люлин. Най-добре е да си купи справочник, защото там всичко е описано подробно. Рейтингът на у-щата се определя общо взето по бала от предните години.
Ако досега не се е готвила за изпитите, крайно време е да се захване сериозно, защото не са никак лесни. Моите деца ходеха на курсове към "Регалия-6" и съм много доволна.

# 6
  • Мнения: 310
Тя сега е 6-ти клас. Просто иска по-предварително да има информация къде да кандидатства( умно момиче). Тя вече ходи и на уроци.

Съжалявам: забравих да кажа че става въпрос за другата година  Embarassed. Затова питам за тестовете.

# 7
  • Мнения: 3 740
За догодина никога не се знае Laughing Laughing Laughing
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт