Априлче палаво лудува и за празниците се вълнува :)

  • 27 426
  • 749
  •   1
Отговори
# 195
  • London
  • Мнения: 6 732
Мона, клинчето е просто М-ка и няма никакви спешъл механизми. Взех си го просто, защото ме изкефи, че е плетено и с някакви орнаменти, които от снимката не се забелязват. Но по моему ще се носи до края. Peace

Днес си вземах и страхотен блузон до коленете, там се стеснява, а точно в коремната област е торбест. И него много си го харесвам, по-натам и с него ще се щракна като се случи да го облека.

Да шия или плета абсурд, не ми се отдава. Mr. Green

# 196
  • Мнения: 395
Аз съм запланувала да плета. Това ми е новото хоби. На бъдещия батко изплетох шапка крава. За бебето много неща съм набелязала, само време да намеря.  Simple Smile
Вземала съм си неща за бременни от HM поради липса на алтернатива. Та новата блузка след първото пране се оказа току що с дупчица Shocked

# 197
  • София
  • Мнения: 1 402
аз си взех от преди повече от месец дънки от hm - много ми харесват, исках да взема даже още 1-2 други модела, но го оставих за после, ако кача, ама все още си ми стават и засега повече няма да инвестирам в дънки; всички останали дрехи си ми стават, но с удоволствие бих си взела някоя симпатична рокля или пола за бременни - просто за разнообразие и комфорт; иначе и аз съм разочарована масово от "модата" за бременни, още тогава ви бях писала - гадни цветове, гадни модели, никакво въображение, високи цени

# 198
  • Мнения: 0
Бъдни вечер ще ходим в едните родители, на Коледа в другите, това всяка година, няма как и  едната вечер в нас ще караме семейно! На Нова Година в едни приятели и те имат сладуранка на 3 годинки, дано да изкараме весело! Иначе винаги на Нова Година ходим на вили някъде в Балкана, но този път заради мен ще трябва да пропуснем! Живот и здраве догодина!
Мога да плета на всякакви куки и едно време ми беше страшна мания и кво ли не съм си плела, но явно това ми е било, че сега хич не ме влече!
За алкохола аз така или иначе не съм фенка! Пушех преди, но като разбрах че съм бременна веднага ги спрях!
Остава точно един месец до Коледа! Украсихте ли? Аз мисля да е другата седмица!
U

# 199
  • Мнения: 103
И аз съм на вълна дрехи, днес си прегледах гардероба и с помощта на сестра ми и таткото отсяхме дрехите които са с перспектива. Смятам да наблегна на комбинацията клин и туника, но не от тези които са специално за бруменни, защото както и вие сте отбелязали са ужасни. Има един магазин на ул.Солунска близо до ъгъла с Княз Борис, който изглежда по-обещаващо, нещата от витрината изглеждат по - прилично. Аз съм + 3 кг.
На Бъдни вечер ще сме при родителите ми, на Коледа винаги сме на имен ден при приятели, а за Нова година - в грр. Елена с приятели.
La Catrala, туниката много ми харесва, аз все още не мога да се похваля с такова коремче  Blush

# 200
  • Мнения: 18
И аз не мога да плета и шия, затова наблягам на албуми, колажи, снимки, такива неща. Но те ще се случат в едит бъдещ етап след раждането.
Купих си една рокля за бременни от ибей, има я и в амазон, ето линк : http://www.ebay.co.uk/itm/New-MATERNITY-DRESS-V-Neck-Pregnancy-C … sh=item3cc681bc38
Още не съм я носила, взех тъмно червено за коледното парти на фирмата и новогодишната нощ. Като материя и кройка много ми хареса, цената е добра, така че препоръчвам Simple Smile

P.S. Пловдивските мами, може ли да ми напомните къде имаше йога за бременни в Пловдив, освен в Селена? Известно време ще съм тук и ми се иска да не прекъсвам заниманията, но нищо не откривам в търсачката на бг-мама или гугъл....

# 201
  • Мнения: 15
Момичета, някоя от Вас си беше купила ватиран клин от Малкия ЦУМ, мисля че това е фирмата (за всички останали, които искат да се възползват) http://www.reni-fashion.com/contacts.html , аз в сайта им си харесах палтенце. Имат доста хубави неща като гледам.

# 202
  • Мнения: 15
Добро утро от Майчин Дом, момичета,

надявам се да не ме приемат ...от 3 дни съм с контракции и стисках до днес, че ако бях дошла вчера 100% щях да съм приета...Simple Smile) Чакам моята докторка да ме види и да си каже тежката дума.

За празниците ние Бъдни вечер с едните родители, Коледа с другите. Нова Година в Скопие. За сега така, дано само не ми останат криви сметките. Иначе ми е доста празнично нямам търпение да вадя украсата:))
 
Хайде изчезвам! Wish me luck! Simple Smile

# 203
  • Мнения: 46
illyy,желая ти късмет.Дано не те приемат,има възможност да се овладеят контракциите,ако не са много чести.  Hug

# 204
  • Мнения: 1 666
illy, много си стискала според мен, бързо да овладеете нещата!  Praynig

# 205
  • Мнения: 12
Добро утро и от мен.Аз за сега съм +4кг,кафето съм го спряла още от началато на бременността получих непоносимост към него,но колата от време на време ми се допива и си пийвам.

# 206
  • Мнения: 154
Добро утро:)
illy, дано да овладеете нещата и без прием в болница. Стискам палци всичко да се развие по най-добрия възможен начин!

Аз пия по половин кафе с много мляко сутрин. Ако пропусна, цял ден ме боли глава и не знам къде се намирам... Освен това от хормоните при мен се прояви и друг бъг - безсъние - спя по 3-4-5 часа на нощ, а веднъж на 10 дни правя няколко поредни дни с 6-8 часа сън. Ако не пия къфе, въобще няма да съм в състояние да си върша работата Cry +5 кг. съм, въобще не мога да контролирам количествата храна (слава богу като качество е ок) - липсата на съм направо ми изцежда силите...  

За коледната украса и мен ме сърбят пръстите, но този уикенд и следващия ще боядисваме и премебелираме стаята на дребчо, за да я пригодим и за бъдещия член на семейството:) Ще изчакам да приключим с разместваниците, че иначе ще стане пълно мазало.  

Последна редакция: пн, 25 ное 2013, 10:29 от anna_p

# 207
  • София
  • Мнения: 864
Bunnie , може ли рецептата за бисквитената торта Simple Smile
Ами тя беше доста импровизирана, но се получи:) Аз не съм голям кулинар, по-скоро тепърва се уча, но като имам желание и мерак ми се получават нещата.
Значи имах една консерва кокосово мляко, което вече беше с изтичащ срок на годност и трябваше да го оползотворя преди това, защото много мразя да хвърлям продукти. Бях го сложила в хладилника, за да може по-гъстата част от млякото да се отдели на повърхността. Та нея я разбих заедно с малко какао и мед , за да се получи крема. Сложих и 2-3 къпки портокалово масло. Добавих смляни орехи, за да посгъстя кремчето. И това е. Бисквитите ми бяха някакви на Кошница с лимец и кафява захар /идея нямам от къде и кога съм ги купувала/.Мажех ги с останалото кокосово мляко /по-скоро кокосова вода/ и после слагах от крема. Елементарно, но вкусто и най-вече здравословно.

Сега за дънките- ами харесах си едни от LC Waikiki и едни от H&M. Едните са си тип дънки ,другите са по-скоро като спортен панталон. Доволна съм. Че все със старите ходех с разкопчано копче JoyИначе на повечето места дрехите за бременни са повече от ужасни.
Сетих се, че имаше и едно магазичне за дрехи за бременни + за деца под колоните на Гарибалди. От там си бях купувала много сладко якенце.

На Коледа винаги сме си в София. Тази година дори отказахме оферти за пътуване до Бали и Италия за ски именно понеже приятелите ни тръгваха по коледните празници. Но ние си имаме обичай- на 24ти сме с моите родители, брат ми и двете му деца., на 25ти сме с родителите на мъжа ми и неговият брат с двете му деца., на 26-27 много често се събираме с роднините на мъжът ми. Майка му има още една сестра и брат, те всеки имат по 2 деца, омъжени и повечето имат и те деца. И става един голям купон. Да си призная всяка година чакам с радост това събиране. За мен коледните празници са семейни, и искам да ги изкарвам с родителите ми. Не се знае още колко време ще сме заедно...Но имам много приятели, които карат празниците някъде извън родните си места, по хотели и т.н.Няма лошо. Всеки си има предпочитание.

За нова година сме отново в София. Събираме се с приятели в един хотел. Имат много приятна програма, хапване и после нощувка в хотела. За децата има осигурено забавление. Миналата година пробвахме този вариант и ни хареса. Другата живот и здраве ще сме си у дома:)

Момичета трябва да си купя Витамин Е. Препоърчайте ми такъв, възможно най-чист. Особено А.л.е.н.а.Ти си спец в тези неща ми се струва:)

Аз се сетих, че ще се наложи да си понакупя дрешки за бебо, защото каквото имах от каката го дарих още преди години на един дом за малки дечица. Не ми се складираха тогава, а и предпочитах да ги дам на някое дете което има нужда точно сега от тях. Така, че ще се ходи на пазар:) Което е хубаво:)

La Catrala следващият път си снимай само коремчето Mr. Green

И този уикенд не успяхме да сложиме коледната украса в нас. Ама то с толкова ангажименти:)) Ходихме вчера на Приказка за Обой с детето.Много беше хубаво. Поредица на Фортисимо. Препоръчвам на всички. И минахме през така нареченият немски коледен базар на площад Батенберг. Много беше приятно само дето заваля порой и се скрихме набързо в колата, но усещането беше ...невероятно:)

Разписах се за целят български народ. Сега е ред за малко работа.
Хубав ден момичета, въпреки идващият студ и сняг!



# 208
  • Мнения: 41
Привет коремчета  Hug

За кафето-пия го сутрин с мляко,иначе незнам как ще оцелея с това ниско кръвно,газирано не пия и затова колата не ми е алтернатива.Това което съм прочела е че по едно кафе на ден дори е препоръчително,но все пак всяка една от нас си решава дали да пие или не.

За Коледните и Новогодишните празници тази година ще съм сама и в България като най-вероятно ще отида при мама и татко.Досега не живеехме в Бг,от януари т.г.решихме да се приберем тук(по мое настояване,за което вече съжалявам),но ММ не издържа и пак замина.


За дънките и панталоните - аз харесвам моделите LC Waikiki и като материя и като цена  ,тези на  H&M не ми допадат . Тук във Варна има една марка за бременни "Рени" и те имат доста свежи неща.Имат и сайт доколкото знам.

illy, стискам палци всичко да е наред  Praynig



# 209
  • Nova Zagora
  • Мнения: 69
Момичета съжалявам,но нямам време да чета...цяла вечер ме боля зъб и отивам да си запиша час. Кажете има ли нещо което да ме притеснява и заради което да избягам от стола. МОже ли упоика ?
Много съм притеснена защото по принцип много ме е страх,а сега да не говорим Sad

Общи условия

Активация на акаунт