За китайското зеле

  • 5 122
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
Понеже цяла зима купувам зелки и всеки път удрям на камък т.е. много са твърди днес купих китайско зеле. Въпроса е как се мие преди консумация? Пробвам листо по листо ама са много крихки и се късат newsm78

# 1
  • Мнения: 2 922
Да се мие ли    newsm78
Хм не се мие - махаш горните няколко листа и това е.
Никога не съм мила зеле

# 2
  • Мнения: 171
Ако ще правиш салата, след овкусяването разбъркай съвсем леко, защото зелето е много крехко и става като варено ако го бъркаш по-дълго.

# 3
  • Мнения: 380
Махам горните листа, измивам китайското зеле, както обикновеното и след това режа.

# 4
  • все тук
  • Мнения: 1 716
мия го като зелената салата - лист по лист...

# 5
  • Мнения: 4 546
и аз лист по лист го мия

# 6
  • СОФИЯ
  • Мнения: 186
А докъде режете ( в случая когато не е мито лист по лист) ? Защото някъде от средата към края почват едни такива "хрющялни"бели като кочани ...... Това еде ли се ? Аз все го хвърлям Sad и то кажи-речи много малко  салата ми става от едно зеле......

# 7
  • Мнения: 6 390
на мен кочана ми е много вкусен  Grinning
цялото го изяждаме  Wink

# 8
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
на мен кочана ми е много вкусен  Grinning
цялото го изяждаме  Wink
И аз така, нападам го още докато режа  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 2 123
eдна хитринка да споделя...
От опит мога д ави кажа, че салатата от китайско зеле става уникална ако се овкуси с лимонов сок /или ябълков оцет/ и сос уорчестър /повечко Wink/. Понякога добавями сварени пътпъдъчи яйца.
СТАВА СУПЕР  chef

# 10
  • Мнения: 109
  Страхотно зеленце, стават страхотни саладки,а ако сложиш  риба тон и малко кис.краставички чаревичка и туй онуй става страхотия smile3521

# 11
  • София
  • Мнения: 39 741
Мъж ми е любител на това зеле. Сам си го мие... лист по лист, после реже, прави салата и т.н. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 287
Аз пък правя комбинация от китайско зеле, моркови и ситно нарязани печени чушки. Става нещо страхотно! Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 1 326
И аз прявя различни вариации с кит. зеле, примерно зеле, моркови, царевица, чушки и чесън. Купила съм си сусамово олио и от него слагам няколко капки и става страхотно.
Аз иначе мия листо по листо в началото и правя салтата, на следващото пак и накра я остава стегнатите листа и направо ги нарязвам. От едно кит. зеле правя около 3 салати, но пак си звиси от големината му.
Ще пробвам и със сос уочестър, иначе  него го ползвам доста пестеливо за меса.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 271
Никога не го мия - махам горните листа.
Правя салата - зеле, риба тон, 1 домат на дребно, кашкавал, крутони - охххх, потекоха ми лигите - ще си направя за вечеря.

Общи условия

Активация на акаунт