Смолян и района

  • 1 010
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 063
Здравейте. Ще почиваме 3 дни (2 нощувки) от петък до неделя близо до Смолян (http://www.hotelsmilen.com) и бих искала да помоля по-запознатите да препоръчат забележителности в района, подходящи за 6 годишно дете. Благодаря.

# 1
# 2
  • Мнения: 3 063
Много благодаря!

# 3
  • Мнения: 804
Мога да синтезирам едни от основните ( но не всички) забележителности в региона, които трябва да посетите;
- планетариума в Смолян,
- музея на фасула в Смилян,
- пещерата Ухловица
- пещерата до с. Кошница - ако е отворена все още и не се е напълнила с вода е много интересно, тъй като се влиза с лодки вътре - страхотно изживяване
- крепостта в с. Кошница
- Агушевите конаци в с. Могилица
- Ако имате време можете да се разходите до Широка лъка - музеят и старата църква
Приятно прекарване и хубави емоции. Една разходна в този регион зарежда с много положителни емоции.

# 4
  • Мнения: 3 063
Изключително благодарна съм за съвета. Записала съм си всичко и съм го проучила!  Hug
Позволявам си да помоля и за препоръки на ресторант/механа в района на Смолян, защото искам да съм подготвена откъм качество на храната и цена. Благодаря предварително.

# 5
  • Мнения: 2 631
По маршрута, който са ти дали -
в с. Смилян препоръчвам механа "Аида" и мандрата "Милкана".
В механата родопски специалитети най-различни. Настройте се, че малко повечко се чака, докато ви сервират. Може да си поръчате и за дома - напр. пътьом към Могилица или Ухловица - поръчайте си родопски клин за в къщи и на връщане си го вземете /ако сте 4-ма - поръчайте два/. Заслужава си!
В мандрата не сме обядвали или вечеряли, но на место се предлага най-хубавото цедено мляко с горски плодове, което аз съм яла. От магазина може да си купите най-различни млечни продукти за дома.
В селото има и к-с "Смолена", преди сме ходили, но спряхме, т.к. имаха и зоокът и в ресторанта миришеше ужасно на животните, сега може да е по-различно.

Ресторанти в Смолян - в темата която по-горе са дали имаше дискусия по въпроса.
Аз лично имам много хубави впечатления от р-т "Родопчанка".
Хвалеше се и р-та към х-ла "Таковата къща", но е в кв. Устово.
Пицариите по центъра - не стават.

Не знам от къде пътувате, но ако сте по пътя Асеновград-Смолян:
препоръчвам р-т "Синия хан" в близост до отклонението за Чудните мостове е.
Имаше и други крайпътни места за похапване по този път, които харесвахме, но са непоносимо занемарени ...

Общи условия

Активация на акаунт