Направи си сам...играчки за децата

  • 17 764
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Момичета,
отварям тази тема, за да споделим идеи за играчки направени от нас самите. Пък и доста често най-любимите занимавки на дребосъците са точно такива импровизирани играчки, или пък предмети от ежедневието...

Днес, ровейки се за нови идеи как да се забавляваме с разбойника, попаднах на тези 2 варианта на куклен театър. Хрумна ми, че с малко плат, малко майсторлък и няколко часа време мога сама да си направя нещо подобно.
http://www.eveiletjeux.com/Panier/Cadeau.asp?Fiche=1&Retour= … Id_Produit=503495
http://www.eveiletjeux.com/Panier/Cadeau.asp?Fiche=1&Retour= … Id_Produit=503330
Разбира се, ще трябват и кукли, но като като помисли малко човек, идеи му идват най-разнообразни...

Преди време бях попадала на една страхотна шапка-разказвач на приказки, която Anda беше сътворила, направо се влюбих в нея....Ето в тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=50930.0

На какви други идеи съм попадала в нета, или пък са ми хрумвали на мен :

За най-малките :
-Носна кърпа или друго памучно парче плат с пришити по него от двете му страни големи пластмасови разноцветни копчета. Това е страхотна играчка за най-малките, защото хем е шарено, хем копчетата тропат, хем може и да се лапат. Единственото условие е копчетата да са пришити много, много здраво.
- Пластмасово шише, с една шепа боб , макарони или други тропащи неща вътре. Разбира се - капачката добре затегната или залепена. За да е по-шарено, заедно с боба може да се сложат и малко конфети или нещо по-ярко...
- Домашно направена активна гимнастика. Дъгите са от половинките на детски обръч, облечени в плат. По тях са накачени шарени играчки, звънчета, дрънкалки...
- Десетина жълти  пластмасови яйца от Киндер Сюрприз, нанизани като броеница на здрава връв и във всяко от тях сложени по едно-две бобчета. Страхотна дрънкалка за леглото например.
За малко по-големите :
- къщичка за игра от голям кашон (от телевизор или хладилник например). Правят се отвори за прозорци и врата, отвън се рисуват цветенца и тревички, по покрива рисуваме червени керемиди и т.н. Могат да се сложат перденца, малки пластмасови столчета вътре...всякакви неща. Или пък да се направят 2 стаи на къщичката от 2 съединени кашона...Само малко фантазия трябва, и добро настроение.

Е, хайде, вие сте...идеи има много, сигурна съм. Аз само маркирах някои по-простички неща, но с малко изобретателност бихме могли да направим наистина много интересни игри за дребчовците....

# 1
  • Мнения: 5 877
О, има много  Hug любимата ми тема
Конче от единичен чорап, натъпкан здраво, завързан към пръчка (например точилка) с изрисувани очи и пришита грива
Кукли за куклен театър - от чорапи, от картон, от плат, от лъжици, от топчета за пинг-понг, абе от каквото се сетиш става, а децата не държат да е много сложно (всъщност по-простите по-добре им развиват въображението)
Коли - от малки кутийки за сок, на които са залепени капачки от Пфаннер
Кашоните стават и за замъци, и за ракети
от бяла риза става супер докторска престилка
от малко картон, бели салфетки и телбод или тиксо - идеална готварска шапка
принцеска корона от сърцевина на руло тоалетна хартия, съответно боядисано в жълто и поръсено с брокат. Принцеската рокля става от по-дантелестите нощници на мама
домашна оранжерия от пластмасов картон за яйца, малко пръст и каквито семена има налични - леща, боб, кориандър, семки от ябълка, абе каквото се сетиш. Много се радват през зимата, като има все пак нещо зеленко, което си е тяхно и расте.
от солено тесто (брашно и сол 2:1 плюс вода) може да се направи на практика всичко, после го изпичаш и се втвърдява. Така сме си правили големи синци за низане на гердан, който може да стане обаче и от кръглите макарони.
Подложки за ядене от ламинирани рисунки или апликации - да речем на есенни листа
всичко може да стане нещо друго  Sunglasses

# 2
  • Мнения: 652
Да добавя и букви - изрязани от картон или листове хартия - моя вече разпознава буквата на мама, на тати, собствената си.

# 3
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Уф, забравила съм какво съм правила на бебето.
Сетих се само за едно шише за минерална вода (най-голямото, 6 литра ли бяха?), което напълних с жълтъчета от Киндер яйца  и с всякакви дрънчащи и шарени боклучета. Дребното го търкаляше по пода с огромна радост.
Сега Самуил е почти на четири години и правим заедно разни измишльотини, по негов избор и моя идея.
Призрак от стара тениска;
Роботи от жълъди;
Покривка за маса за някой празник - от тънка хартия, нарисувана с боички; Салфетките също, но само с водни бои, че се късат;
Кула за дракон - от изпаднало отнякъде голямо картонено руло;
Дракон;
Това са ни последните изобретения, другите са вече забравени.  Embarassed
Днес ще правим голямо сърце (с апликации, да ги нарчем така  Mr. Green)за Св. Валентин, за да го закачим на вратата.

# 4
  • Мнения: 672
Хубава темичка Simple Smile. Обожавам да майсторя и смятам да се възползвам от идеите, дадени тук!
Ето и последното по-голямо творение:


Автобусът е около 50 см и е от дунапрен , облечен в плат от стара тениска. Най-важни ( според синът ми ) са гумите - копчета. Не очаквах , че малкия ще го хареса ,но той му отдели голямо внимание , дори го използва за възглавничка.

Други играчки са бензиновите колонки: На вратата съм залепила с тиксо нарисувана колонка . Има шнур с накрайник от стар флумастер , с който се зарежат колите. Кутиите от цигари също лесно стават малки бензинови колонки , като и на тях с меко кабелче се окачат маручи за зареждане. Използвам всякакви кутии за къщи, ферми , гаражи... Оцветяваме ги и декорираме заедно с малкия и на него му е много забавно.

# 5
  • Мнения: 614



Автобусът е около 50 см и е от дунапрен , облечен в плат от стара тениска. Най-важни ( според синът ми ) са гумите - копчета.


Леле страхотен е автобуса, браво на теб smile3501 Пусни снимчици на на бензиновите колонки, моля!

# 6
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Имам една книжка, която се казва 365 идеи за... нещо си, което не си спомням, но там има наистина доста интересни неща за правене заедно с децата. Ще взема нещо да сътворя и после да ви покажа и обясня...

# 7
  • Мнения: 5 877
Много хубав автобус! За жалост домочадието не се интересува от транспортни средства  newsm78

# 8
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Леле, този автобус е страхотен!   bouquet
Пък и това за бензиновите колонки, не съм се сетила. Ще си направим и ние, благодаря!  Hug

# 9
  • Мнения: 652
Мира,
как точно се казва тази книга?
Търсила съм я под каквито и да било заглавия и не я намирам.
Моля те кажи точното име. Пък ако някой даде идея къде да я намеря...
Ще съм адски благодарна!

# 10
  • Мнения: 934
Хубава темичка Simple Smile. Обожавам да майсторя и смятам да се възползвам от идеите, дадени тук!
Ето и последното по-голямо творение:


Автобусът е около 50 см и е от дунапрен , облечен в плат от стара тениска. Най-важни ( според синът ми ) са гумите - копчета. Не очаквах , че малкия ще го хареса ,но той му отдели голямо внимание , дори го използва за възглавничка.
Страхотен автобус, браво. А какви бои сте използвали за оцветяване?

# 11
  • Мнения: 3 042
Диема, автобусът е чудесен!  bouquet
Ще се възползвам от твоята идея, синът ми много си пада по превозни средства, а автобус си няма още.

# 12
  • Мнения: 3 740
Имам една книжка, която се казва 365 идеи за... нещо си, което не си спомням, но там има наистина доста интересни неща за правене заедно с децата. Ще взема нещо да сътворя и после да ви покажа и обясня...
501 занимания за деца
 
 Автор: Дай Ходжис
Обем: 507 стр.
Формат в мм.: 165х235
Издател: ИК "Просвета"
 
 365 дни за творчески игри
 
 Автор: Ш.Елисън, Д.Грей
Обем: 384 стр.
Формат в мм.: 200х130
Издател: ИК "Гарант-21"
 
 

# 13
  • Мнения: 672
Благодаря момичета за милите думи! За съжаление в момента нямам възможност да пусна други снимки ( на колонките).
Цитат
А какви бои сте използвали за оцветяване?
Цитат
Това не са бои , а плат - може да се каже ,че е парцален автобус.

# 14
  • Мнения: 1 077
иии, пак ме запалихте начи! Mr. Green

ето какво си харесах да направя -



необходими материали:

МДФ, шперплат,  дебел картон
щихзеге
ножици
боичики

мисля да сложа и велкро или 3М лепящи ленти на пицата и на гърба на добавките, за да не изпадат при сервиране
табличка и резачка за пица, мисля тъпа истинска да взема... Rolling Eyes newsm78

Малката е голяма пицолюбителка Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт