С какво ги храните ?

  • 1 206
  • 18
  •   1
Отговори
  • Spain
  • Мнения: 3 750
питам се постоянно дали храня дъщеря си здравословно , пълноценно , кое е добре за нея ..все имам 4уството 4е нещо ми убягва .
 в този ред на мисли исках да попитам закусват ли децата ви муслю , корнфлеиск сутрин . има ли нещо полезно в тях . Гери от 2 месеца яде само това сутрин .. като пристрастена е .
а ако детето е злоядо какви трикове прилагате ? не мога да я накарам да хапне по4ти нищо .  месо изобщо не яде . кремви6и - да, но нали те пък не са особено здравословни . нямам никакво въобръжение ..направо се из4ерпах ве4е .
 за дъщеря ми йогурдът е най - добрата храна - изяждала е 5 кофи4ки (малки). кажете ми 4е е нормално  Praynig Laughing . трябва ми моролна подкрепа . може и да ме нахокате .. ще се поу4а

# 1
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
За корнфлейкса - и ние го хапваме с удоволствие, мюслито смятам, че е здравословно.Йогурда също е полезен според мен...виж кремвиршите не са особено препоръчителни, но и ние ги хапваме с удоволствие.
Общо взето Рони яде това, което и ние ядем вечер, а през деня ни спасява детската кухня Simple Smile.

# 2
  • Мнения: 1 089
Може да пробваш да редуваш корнфлейкса с овесени ядки с прясно мляко, както и супичка от картофи, моркови с овесени ядки. Що се отнася до готвеното, месото и т.н. и ние не искаме да ги опитаме, докато не почнах да слагам подраправки (чубрица , сол, бял пипер, чесън), тогава като че ли и станаха вкусни и сега нямаме проблем.
Може и сега да е просто в такъв период, лятото и моята дъщеря не искаше да хапва нищо, карали сме я само на мляко, сокчета и по няколко лъжички от маджичките. Но изведнъж прояде (пу-пу, да все да е така)

# 3
  • София
  • Мнения: 3 421
 С нищо! Mr. Green

А сега сериозно - дъщерята е толкова злояда и капризна по отношение на храните, че се радвам да хапва каквото и да е -само да яде нещо. Умира за чипсове и корнфлейкс, плодове не иска да погледне( с голям зор малко ябълка или киви). Кисело мляко не опитва.

Малкият се хранеше много добре, но от месец - два и той не иска да яде нищо. Снощи пак не вечеря и цяла нощ бълнува "гладен съм" е кажете това на какво прилича Thinking

И аз искам децата ми да се хранят здравословно, но нещо не ми се удава - гледам да пъхна нещо в устата без да гледам колко е здравословно. Могат да си карат на филии с нещо си постоянно(ако ги изядат, де)

А като бях бременна си спомням колко бях възмутена от една майка, която даваше на 10-мес. бебе салам "камчия". Сега и аз дойдох до друг акъл.

# 4
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Ами с това, което сама си избере. Отваря се сама хладилника и сама си избира. Е, обикновено вади всичко, но не от всичко яде. И съм забелязала че много добре си подбира храните, явно децата имат някакво такова шесто чувство.

Иначе през уикендите правя за закуска я баница, я палачинки, я бухти или  макарони, ама докато станат тя вече е изяла я банан, я кофичка кисело мляко, понякога иска малко захар, понякога - не.

Виж, кренвиршите не й допадат, ама домашния суджук на дядо й унищожава веднага щом го зърне, затова го крия.  Embarassed

Цитат
А като бях бременна си спомням колко бях възмутена от една майка, която даваше на 10-мес. бебе салам "камчия". Сега и аз дойдох до друг акъл.
Това ме присети как етърва ми ми разправи за едно 5 месечно бебе прието по спешност в болницата, защото баба му го нахранила с еленски бут. Не можели да го успокоят да не плаче, защото го боли, а не бивало че ставало по-лошо. Идеше ми на мен да зарева.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 019
Аз като малка бях много злояда и за да закусвам мйка много си играеше да ми украси сандвичите. Например от половината яйце ми правеше мишка с очички от черен пипер, опашка изрязана от саламче и т.н. Върху кашкавала ми правеше картинка на човече - очи маслинки, уста чушка.... и изобщо винаги украсено, подредено. За монджите не си спомням. Голямата ми дъщеря не е злояда, но малката се очертава такава та ще му мисля и аз сигурно за методи

# 6
Голямата мидъщеря беше много злояда и ядеше само това което тя си пожелае. Най-малката яде всичко, много и харесва храната от детската кухня.  chef

# 7
  • Мнения: 421
Али, като зацикли на едно и край няма- в момента сме на Данет, храни се пред телевизора-правя всичко, за да яде....

# 8
  • Мнения: 396
Вивчето яде това ,което и ние,но много си харесва принцеските с кайма,и мама и прави и тя папка.........мажеме филийки с пастет(не е много полезен),но тя го харесва,обича и кашите Слънчо,каквото и душичка иска,обожава луканки,суджуци и т.н.,няма зъбки да ги дъвче,но........а киселото млекце ние приспивателно и задължително!!!!!!!!! Grinning Grinning Grinning

# 9
  • Мнения: 818
Вивчето яде това ,което и ние,но много си харесва принцеските с кайма,и мама и прави и тя папка.........мажеме филийки с пастет(не е много полезен),но тя го харесва,обича и кашите Слънчо,каквото и душичка иска,обожава луканки,суджуци и т.н.,няма зъбки да ги дъвче,но........а киселото млекце ние приспивателно и задължително!!!!!!!!! Grinning Grinning Grinning

А слагаш ли в к.мляко захар,сега искам и моята мома да я науча с кисело мляко,ама нещо  Crossing Arms ми е сърдита неще и да чуе иска си адаптираното...

# 10
  • Мнения: 46 484
София към 6-7 ч. пие мляко за след годинка и след това става в 12-13 ч., затова пропускаме закуската, следобедната обаче може да се ползва и като сутрешна, ето един мой цитат от друга тема:

... Ако търсиш варианти, ето ти някои от моите:
-кисело мляко без нищо (това й е любимото за мое учудване  Crazy)
-кисело мляко с банан
-кисело мляко с киви (става течно и е подходящо за шише)
-кисело мляко с бисквити
-кисело мляко с баничка (домашна давам аз, че купешките май с мас ги правят)
-овесени ядки с вода, 1 мерителна лъжичка адапте и смачкан банан/ябълка/круша (можеш да опиташ и с кисело мляко, но София не ги иска с него  Confused)
-само плодове
-варена тиква

Да ви е сладко  Grinning


Пропуснала съм само печената филия с кашкавал  Wink
Захар в нищо не слагам.

Вместо мюсли давам фини овесени ядки, като добавям плод.

Имам чувството обаче, че децата наистина се пристрастяват към корнфлейкса, йогуртите и другите благинки, затова не посмях на София да давам дори кремчета, пък и те са само нишесте, не мисля, че нещо губи.

# 11
  • Мнения: 1 645
Моят корнфлекс не яде.Пробвах 3 вида,но йок Sick
Кисело мляко също не опитва.
Но за плодово мляко умира.Давам му обаче само за закуска от тези малките по 100 или 125гр,не от тези на Данон.
Обожава да пие Данон за пиене,но гледам да не изпива повече от 150мл.
Понеже моят яде само банан и круша #Cussing out,вчера реших да му забъркам един коктейл(направих го на пюре) от ябълка,малко банан и 1 мандарина.Сложих малко сметана(от шприц - шише) и стана много вкусно.
Всичко си изяде.Днеска ще му врътна друга комбинация.

# 12
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Давах всичко здравословно,
-овесени ядки (с прясно мляко, захар и пасирани ядки) (слагам и в някой яденета)
-елда
-булгур (сладък или в ядене)
-просо (със захар или със сирене) (слагам и в някой яденета)
-жито
-прясно мляко с пасиран банан
-пасирани плодове и ядки с кисело мляко и т.н.
По принцип и ние се храним здравословно и му давам от нашата храна, слагам и в яденето някой здравословни неща, става супер, мусака с просо или с овесени ядки, може и елдата да се слага вместо ориз и т.н. става много вкусно.
Не разчитам на рекламите, че тези продукти са здравословни и не ги включвам (Йогур, Корнфлекс и т.н.)
Но като стана на 9м. стана много злояд, почти нищо не можеш да му сложиш в устата, освен кус-кус. Сега му давам само това което яде и пак в чудо се виждам, хапва по 2-3 хапки и започва да плюе. Понякога дори плюе нещата които по принцип яде, направо полудявам, мъча се 1час да му приготвя нещо вкусно и здравословно същевременно и накрая го изплюва и се налага да го изхвърля.  Close Ужас, като каже, че не иска и с нищо не можеш да го накараш да го яде. Но какво ли се учудвам и ние с баща му сме много злояди, няма на гората да прилича я.

# 13
  • Мнения: 5 877
Любимата й закуска продължава да бъде овесени ядки с кисело мляко и мед/захар. Понякога купувам корнфлейкс или мюсли, но рядко. Като алтернатива допуска баничка или филийка с нещо си.
Предиобед аз си ям плодове и тя понякога хапва от тях.
Иначе ако я оставя, ще яде само филийки и баници, яйца, шунка иииииии броколи - за което сърдечно благодаря на Франклин. Шоколад и бонбони също, разбира се, доколко й се отваря парашута е друг въпрос. О, за сирене, кашкавал и кисело мляко умира.  Риба яде (бутам малко филе от бяла риба на фурна с разни зеленчуци отстрани).
От зарзавата обича моркови и зеле, но не дотолкова, че да врънка за тях; краставици и домати харесва, но аз през зимата не купувам.
Иначе общо взето всичко яде, като влезе в период на усилен растеж, отваря хладилника и зяяяяяпа, взима си разни неща  ooooh!
Пробвала съм да й правя разни фигурки от храната, много я забавляват, но не ги яде твърде.
Политиката ми е да зареждам с неща, които принципно одобрявам, и да не я карам да яде, когато не ще. Като огладнее, все ще хапне по нещо. Хич и не ми е съвестно да я пратя да спи, без да е вечеряла - като стане, закусва обилно и толкоз.

# 14
  • Мнения: 565
Боря се със зъби и нокти за здравословното и хранене.Ясно ми е ,че колкото по-голяма става толкова по-лошо ще се храни (само вижте какво има в лафките в училищата). Сутрин пие мляко за над годинка към 7.30 и към 10 си дояжда с нещо съвсем малко -кус кус със сирене и кафява захар например или малко кисело мляко, нещо леко.На обяд и готвя- от месата яде само риба и пиле (домашно, замразено преди птичия грип да стане популярен:).В манджите и слагам малко сол (вкъщи всички ядем много солено и сме много късогледи). Следобяд- задължително една ябълка с друг плод(банан или портокал или друго) и към плодовете добавям примерно мляко или сирене или бисквитка.Всяка вечер яде кисело мляко с лъжичка мед,бисквити, мляни орехи и малко, съвсем малко коприва на прах.В манджите , ако слагам хляб той е пълнозърнест.
Киселото мляко и е любимо-ако може ще се храни само с него. До една годинка беше много злояда, сега хапва по-прилично, но сме на границата със злоядството. Ако не иска да яде нещо, което съм и приготвила-заменям го с мляко.Но повярвайте ми, ако иска да е само на чипс ще я оставя гладна. Всъщност борбата ми сега (основно с баби и дядовци) е да не опитва нещата , които не искам да яде.Като чипс, бонбони, колбаси....Няма как да ги поиска като не знае какво са.

Общи условия

Активация на акаунт