Домашно кисело мляко

  • 735
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 581
Здравейте момичета,
ако някоя от Вас приготвя киселото мляко сама вкъщи, би ли споделила коя марка мляко използва за подкваса?  Thinking
Преди време пробвах с Пършевица и нищо не стана  Close та сега не ми се иска отново да хвърлям млякото !
Поздрави  Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 2 298
Аз направих няколко проби да квася купешко прясно мляко, че не ми се иска да давам на детето от готовите кисели млека, не е ясно какво има в тях (много е дискутирано и тук във форума). Най-добре стана с прясно Верея и закваска пак с Верея. Подква си се добре и стана сравнително гъсто, а след 2-3 дни си се вкисна и стана много кисело, което значи, че и прясното и киселото на Верея са добри.

# 2
  • Мнения: 581
Да, съвсем не е яско какво има в купеното кисело мляко, но крава на балкона трудно се гледа  Laughing
На мен ще ми дадат малко домашно прясно мляко и не ми се иска да го похабя на вятъра!
nati_nat, щом си успяла да подквасиш купено прясно мляко значи явно е било 'истинско'  Wink
Благодаря ти за ценното мнение  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 5 299
Аз съм подквасвала с Данон(не за бебе де) Против съм квасненото мляко за малката но това е друга тема) Mr. Green Sunglasses

# 4
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Моята свекърва използва "Радопея" и също е доволна.

# 5
  • Мнения: 5 577
Аз знам от свекърва ми, че не всяко мляко става за закваска. Тя е специалист.

Колкото по-евтино и просто, по-добре.

Успех.

# 6
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Ползвам домашна подкваса, взех я от съседи и сега всеки път подквасвам от моето кисело мляко. Ако си гледала предаването "Искрено и лично", по точно темата за истинското кисело мляко, та там казаха, че е важна закваската за количеството на живите бактерии и най - добре било да е от домашно мляко.

# 7
  • Мнения: 581
Благодаря на всички за съветите  smile3525

# 8
  • Мнения: 666
 Не те съветвам да подквасваш кисело мляко с със купешка закваска, първо защото бактериите с които те заквасват се отглеждат в стерилна среда, когато ти го заквасиш средата вече не е стерилна и бактериите се израждат и стават вредни, не знам какво слагат в киселото мляко мъжът ми твърди че няма нишесте , защото ако съм била по- добре слушала в часовете по- химия щяла съм да съм наясно, че нишестето ще се утаи, мисля си че има консерванти , за да не се вкисва, но той ми каза че е заради стерилната среда и подобрените технологии, лично аз съм противник на домашно подквасеното мляко и не бих дала на детео такова още повече от краве мляко , което го продават в пласмасови шишета, никаква хигиена

# 9
  • Мнения: 292
Опитвала съм с много млека и сдигнах до извода че % масленост на подкваската трябва да е максимално висок например 4,5% или близо до 4%.Последно май бях взела Дядо Либен 4,5

# 10
  • Мнения: 983
С кисело млеко "На баба" става страхотно домашно кисело млеко, понеже е по-гъсто Peace

# 11
  • Мнения: 2 672
с Фибела-та 3.6 % , но по принцип с каквото падне само да е висок % масленост
много е важно да оцелиш температурата на прясното - да клони към топло, но не хладко

# 12
  • Мнения: 581
........ само да е висок % масленост
много е важно да оцелиш температурата на прясното - да клони към топло, но не хладко
Знам как става номера и с домашно мляко правя много хубаво кисело, ама нямам   Sad
Утре ще разгледам коя от посочените тук марки с висока масленост има в магазина и ще действам  newsm71
Благодаря на всички  Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 2 271
С тези дълготрайните млека, които стоят по 1 месец и не вкисват, много трудно може да се подкваси мляко, защото в тях живата закваска е минимално количество, точно за да не разваля млякото.
Сигурно по-обикновените и малотрайни млека са по-подходящи.

# 14
  • Мнения: 1 464
Бор чвор newsm10

Общи условия

Активация на акаунт