Избор на спирала- помагайте!

  • 2 675
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 396
Здравейте мами,
другия месец бебе става на 6 месеца и ще си сложа спирала (не аз де- генеколога). Предишния път, когато баткото стана на 6 месеца (най-рано може да се сложи спирала 6 месеца след раждането), мъж ми ми купи спирала Копер-Т (ако така се пише). Носих я в продължение на около 2 години без усложнения. Обаче, слушала съм какви ли не истории за срастване и т.н. и сега малко се притеснявам....  Confused Моля ви мами, които сте с повече опит или такива, които сте чували разни истории, дайте съвет!
Каква спирала да си взема? Цената е без значение, все пак става въпрос за здравето ми!
Благодаря!  bouquet

# 1
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Coper T

9 години съм била с такава,много мога да ти я хваля,но няма смисъл Wink

# 2
  • Мнения: 113
Спирала може да се сложи и преди навършване на 6 месеца от датата на раждането. Аз имам такава от 3 месеца (раждах със секцио). Сложих си Nova-T + 380 на Шеринг. Финландска е. Тя е заместителят на Copper T на Шеринг. Copper T вече не се произвежда. Сега по аптеките предлагат и някакви измислени индийски имитации на Copper T, така че бъди внимателна какво купуваш.
Относно хормоналната спирала Мирена, която е другият вариант на спирала - моята лекарка е против поставянето й на жени с нормален цикъл, т.е. с нормална продължителност на кръвотечението и почти безболезнен. Ако обаче имаш болезнен или продължителен цикъл, то трябва да се прецени. Консултирай се все пак с гинеколога си.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 430
Спирала може да се сложи и преди навършване на 6 месеца от датата на раждането. Аз имам такава от 3 месеца (раждах със секцио). Сложих си Nova-T + 380 на Шеринг. Финландска е. Тя е заместителят на Copper T на Шеринг. Copper T вече не се произвежда. Сега по аптеките предлагат и някакви измислени индийски имитации на Copper T, така че бъди внимателна какво купуваш.

А помниш ли колко струваше NovaT?

По въпроса - имам час за петък при гинеколога и той каза да си купя Т-образна, която реша (?!?!) и има в аптеката и също препоръча Cooper T. Имам книжка, "Практическа контрацепция", която я е писал моя доктор, и там има много инфо за всевъзможни методи. За спиралите има доста положителни неща, но и доста отрицателни. Има много инфо и резултати от проучвания/статистики за евентуална бременност, кървене, изхвърляни, възпаления..... За да не отегчавам аудиторияата - най-малък брой бременности са настъпили при:
MLCu375 - 0.0 (брой бременности на 1000 жени)
TCu380 - 0.0
MLCu250 - 0.2
Nova T - 0.7

Последна редакция: ср, 08 фев 2006, 19:49 от mumi

# 4
  • Мнения: 113
Към 55-60 лв. май струваше Nova T + 380. По аптеките вероятно ще откриеш само Mirena и Nova T. Май и някакви испански се внасят. Продавали ги в аптеката на Военно-медицинска академия. А Nova T я пуснаха в продажба по аптеките преди около 4 месеца, а като четох из нета не е чак толкова нова разработка. Но тя замества Copper T.
Иначе търси си спирали, на които пише 380 (това число се отнасяше за медната нишка в спиралата, не съм специалист). Те са най-новите модели с най-високата сигурност.

# 5
  • в баира
  • Мнения: 861
Преди 4 месеца си сложих Copper T и съм доволна. Гинекологът ми е сложи безболезнено и след ехография се оказа, че е и на място.

# 6
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Два месеца след раждането си сложих Мирена.
Мога да пиша само хубави неща...но ме мързи в момента:)

# 7
  • Мнения: 237
Моята гинеколожка също препоръча Nova T на Шеринг.Каза ми,че трябва да струва около 50-60лв.Имало някакви ментета за около20-30 и да внимавам какво купувам.Не че е чувала нещо лошо за ментетата,просто не било възможно на тая цена да са на Шеринг. Peace

# 8
  • Мнения: 5 391
Peaceтова е спиралата, все още не съм си сложила, но смятам като родя да бъде точно тя

# 9
  • София
  • Мнения: 2 958
А МИрената на каква цена е? Аз също мисля да си направя консултация за спирала. Имате ли идея, ако имам някакви проблеми с цикъла (нередовен, болезнен и много дълъг) коя спирала е по-добра? А ако е хормонална, правят ли се допълнителни хормонални изследвания? И колко години и е трайността на спиралата?

# 10
  • Мнения: 5 391
А МИрената на каква цена е?
Мисля, че съм чувала цена от рода на 300 лв, за 5 години е.

# 11
  • Мнения: 694
Аз бях с Копър Т, но я махнах понеже моя гинеколог пропусна да ми каже, че спиралата се поставя най-рано 6м. след раждане. Е получих страхотен кръвоизлив и така продължение на един месец. После кървенето спря, но получих и течение. Накрая реших, че така няма да продължавам и я махнах. Всичко трая една година.

# 12
  • Мнения: 76
Бях с Coper T преди раждането, в продължение на 5 г. Около 3 месеца след като родих, пак си сложих същата. Засега нямам никакви проблеми.

# 13
  • Мнения: 7 640
спирала може да се сложи на първия цикъл след нормално раждане, изчакване се препоръчва след секцио.

# 14
  • Мнения: 357
И аз съм с Copper T от около 3 месеца, лекарят ми я препоръча.
Нямам оплаквания. Единствената разлика е, че цикълът ми стана малко по-продължителен и обилен.
Бях много изненадана от ниската цена - около 13лв.
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт