как да оставя бебе на 1 и 3 мес. за 2 дни

  • 579
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Моля, дайте съвет. Като че ли вече започва да наближава времето да се отделяме една от друга малко по малко. Имаме предложение за ски събота и неделя, но досега не съм я оставяла за толкова време. Всъщност най-много ме притесняват нощните й кърмения. Нямало ме е по цял ден и в началото оставях изцедена кърма, после кърмех, когато се приберях. Сега вече иска само сутрин и вечер, като сутрин често отказва, и 2-3 пъти нощем (ако сме в период на зъбоникнене и повече). Но не съм я оставяла нощем. Само на Нова година, като бяхме в едни съседи. Реших да пия една водка и оставих адаптирано мляко. Беше се събудила и цокнала само 20 грама. Очевидно не й е харесало. Посъветвайте ме - да оставя ли пак това мляко или да се мъчат с води и чайове или пък като едно време кисело мляко в шише? Абсурдно е вече да се изцедя! Предварително благодаря!

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Щом се налага - ще оставиш АМ. Да пробват с чашка, шишета... При всички положения ако детето е свикнало да суче нощем, особено при зъбоникнене, ще има протести Simple Smile
Особено ако рязко я оставиш за голям период (2-3 дена) далеч от теб.
Все пак - успех.

# 2
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
На мен пък ми се струва, че има голяма вероятност на тази възраст да се отбие детето, ако го оставиш за 2-3 дни.Аз например съм оставяла синът ми на свекърва ми, след като го накърмя вечер за последно преди сън и съм го взимала сутринта.Тя казва, че се е събуждал( в обичайните му за кърмене часове) но като е виждал нея се е обръщал и заспивал наново, т.е. "мама" я отъждествява с "кърмене".Ако си сигурна, че няма да отбиваш, пробвай, ама не знам... newsm78.Всяко дете е различно все пак.Пък и нищо не пречи да "отрази едни ски" с вас, нали? Wink.Успех!

# 3
  • Мнения: 250
Аз мисля, че ще и е много трудно да я оставиш, заради кърменето разбира се. Ние нашият син го водим на всякъде с нас. На 01.01 ходихме на ски за 3 дни и беше с нас, по цял ден на вън и много му хареса. А вечер като спинкаше бяхме с бейбефона в ресторанта и като проплаче се претичвах до стаята Laughing.

# 4
  • Мнения: 21
Благодаря на всички ви! Наистина добре ще ни се отразят два дни само двамата. Иначе досега навсякъде сме я водили с нас - това лято просто се разбихме - Велинград, Доспат, море и други. Просто на мен ми се иска да си почина. Може би пък е добре да приключим с нощното кърмене вече, ама едва ли с тия зъби - от 7 месеца та досега не спряха да растат, а са едва 8. ooooh! Да ви питам - купила съм Juniour на Nestle, какво мислите за това мляко или да взема нещо друго? И мога ли да си позволя там да гаврътна 1 твърдо питие? Embarassed

# 5
  • Мнения: 4 242
Пробвах веднъж таткото да я приспи, тъй като смятах че не се буди от глад а за да цокне за успокоение. Оставох му залъгалката с която през деня навън заспива. Резултата беше едно оцъклено бебе със зачервени от плач очички, от време на време надаващо боен вик (вика ме) и така около час. Вече не си правя експерименти, но и дано не ми се налага да отсъствам! Praynig
Успех! 

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Мисля, че каквото и АМ да вземеш, ако не иска, няма да го уважи Simple Smile Но щом си решила - пробвай. Дъщеря ми е доста по-голяма и макар че заспива в яслата сама, и вечер след сукане пак може да заспи, без да суче непременно, не дава друг да я приспи, ако се разбуди през нощта или изобщо за вечерния сън. Разбужда се, приказва, плаче, прави маймунджулъци по 1-2 часа...всичко, без сън.
Можеш да пиеш 1 питие, да. Ти и докато кърмиш, по принцип можеш да си позволиш чаша вино или бира без проблем.

# 7
  • Мнения: 790
Оставяла съм Мартин само за 1 нощ и то на баща му. За заспиването е заспал лесно, но цяла нощ се е будил и е плакал  newsm45.  Сутринта таткото -  smile3507
Просто този, който ще е с детето през нощта трябва да се запаси с търпение. Може пък и всичко да мине както трябва. Късмет!

# 8
  • Мнения: 967
Аз оставих моето бебе за 2 дни (една нощувка) като беше на 1год. и 2мес. и също в период на зъбоникнене - но нямаше как. Трябваше да се ходи на свадба на много близка роднина чак в Шумен и не беше възможно да го водим с нас. Майка ми и баща ми са дежурили цяла нощ - той се е будел постоянно - явно ме е търсел, за да суче и е бил неспокоен. Цокал е малко биба, малко адаптирано мляко, но като цяло е бил голям кошмар. Майка ми разказа, че с баща ми са се поздравили като е съмнало - направо им е олекнало, че нощта е минала.
Не мисля, чедетето ще се отбие, ако го оставиш, но за този който го гледа нощем ще е голям зор smile3511

# 9
  • Мнения: 435
Аз бих опитала да я оставя една вечер на бабата преди това , за да видя как е . Да не стане така , че да  се връщате на бегом от планината Simple Smile
И да те подсетя , че най-вероятно ще осъмнеш с препълнени гърди .
Весело изкарване !

# 10
  • Мнения: 21
Да ви напиша как мина нашето първо сериозно оставяне (надявам се да не го е приела като изоставяне) - ами, много добре. И двете баби я гледаха, на смени Grinning Спа със свекървата. Много ги е слушала през деня. Вечерта бабата й направила мляко и я сложила в креватчето, тя цокала ококорена, но ухилена. И сега изненадата - заспиване в 21 часа, събуждане в 8 часа с едно пробуждане към 12 часа - видяла баба си в нашата спалня и пак си легнала! #Crazy А не както обикновено около 3 пъти на нощ сукане. Абе на мама геройчето! И аз бях много спокойна там! Прекарахме чудесно. Явно съм имал нужда от почивка, защото не изпитвах никаква вина, че я оставих. Но някой каза тук за цеденето  Sick Е, поцедих се 3 пъти под душа през тия дни и в вече неделя вечерта влетях в къщи и награбих детето да суче - щях да се пръсна по шевовете. Установих, че явно съм си имала кърма, щото все ми се струва, че вече няма, а само дърпа. Та такива работи. Благодаря на всички ви!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт