Зачервени клепачи

  • 6 154
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
   От няколко месеца на синът ми му се зачервяват долните клепачи - една перманентна тънка ивица точно под миглите. Педито каза, че просто е много светъл и с нежна кожа, но аз някак си не се успокоих. Не ми изглежда нормално да са му така зачервени очичките - и баща му е светъл, но не е така и не знам да е бил някога!
   Накой знае ли друга възможна причина за такова зачервяване? Към какъв специалист бих могла да се обърна? И би ли могло да е от умора - прави ми впечатление, че когато ходи на ясла това  малко се усилва...

# 1
  • Мнения: 1 753
На моята Анна й се зачервяват като се разболява или като се замърси с нещо. Понякога развива и конюнктивит...

# 2
  • Мнения: 176
възможно е да алергизира от нещо ние сме така newsm78

# 3
  • Мнения: 20
Доколкото знам и от астигматизъм също се зачервяват.Правили ли сте профилактичен преглед?

# 4
  • Мнения: 7 640
ако те притеснява- заведи го на очен. Това е блефарит- признак на алергия към прах примерно, на преумора от взиране в тв или книжки, форма на себорея и ред други глупости.
Не му се вглеждай на детето, щом не се оплаква.

# 5
  • Мнения: 257
   Точно в този момент това зачервяване е затихнало. Ще изчакам да се появи наново и ще го заведа на очен. Въпреки че до сега не е имал някаква инфекция. Аз също имам чувството, че е алергия към прах, мръсен въздух и умора. С нетърпение  чакам лятото, защото тогава ходим във Варна и там изчезват всякакви такива неща (живеем точно до морето и сигурно климата повече му понася)!
   Мерси за отговорите ви!

Общи условия

Активация на акаунт