прясно мляко от кога

  • 1 780
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 150
мамчета, мойто синче вече си хапва кисело но незнам от кога да му дам прясно
и как, какво и т.н
ако взема ниакомаслено то повечето са пастьоризирани , да го варя ли чувала съм че не е хубаво да се вари пастьоризирано мляко
кажете какво да правя и как
мерси ви

# 1
  • Мнения: 8 505
След годинка поне.

# 2
  • Мнения: 377
За прясно мляко май ви е още рано. Аз знам след годинка.

# 3
  • Мнения: 1 446
Пресното млеко  по трудно  се усвоява от детския организъм. Съветвам те да изчакаш до година или година и половина.

# 4
  • Мнения: X
Само преди два дни имаше подобна тема. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73381.0

Има още един куп подобни теми, само пусни търсачка, или погедни закованата тема с най-често обсъжданите въпроси.

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
След като стане на една година.

# 6
  • Мнения: 5 299
Аз сипвам малко в сутрешната попара(директно от кутията), но наистина малко. Само 4-5 капки, колкото да поизстине по-бързо папарата. Иначе десертите в кухнята се приготвят с прясно мляко(Вики е на кухня от 6-я месец). И все пак както са казали другите е препоръчително - след годинката.

# 7
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Ами точно това се питам и аз, как да му дам след годинката, като в кухнята готвят само с прясно мляко. В нашия град е от 6-тия месец. Този месец му спестих, но дори и да реша да готвя в къщи, как да му правя млечните супи или кремчета без мляко. С АМ не може да се готви  newsm78
Кажете си думата по този въпрос  Praynig

# 8
  • Мнения: 46 438
... как да му правя млечните супи или кремчета без мляко. С АМ не може да се готви  newsm78
Кажете си думата по този въпрос  Praynig

За супите- не е яла млечни, в нашите супи, от които яде сега, също няма мляко.
За кремчетата- правила съм 2 пъти, когато беше малка още, но съм слагала адаптирано мляко, вече никакви не давам.

# 9
  • София
  • Мнения: 15 198
......но дори и да реша да готвя в къщи, как да му правя млечните супи или кремчета без мляко. С АМ не може да се готви  newsm78
Кажете си думата по този въпрос  Praynig

Ето една тема, в която можеш да видиш как сеправи кремче с адаптирано мляко: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=42427.0

Има и други. Погледни в "Най-често обсъжданите теми". В разделите "Кремчета и кисели" и "Рецепти".

# 10
  • Мнения: 4 195
ами аз му давам прясно мляко но козе на крем4ета, десерти, супи и тн откакто е на 9 месеца - но другите моми4ета са прави 4е се дава след годинка.
аз ли4но по4нах да му давам, защото когато беше на 9 месеца, майка ми без да знам му направила и дала мляко с гриз - при положение 4е категори4но и бях забранила #Cussing out - но тя му дала - и му нямаше нищо - което пък ме улесни защото при нас няма дтеска кухня и му готвя аз - та сега имам разнообразие - мляко с грис, мляко с ориз, кремове, кисели, нишесте - но пак ти казвам - И АЗ ЗНАМ ЧЕ СЕ ЗАХРАНВА С ПРЯСНО МЛЯКО СЛЕД ГОДИНКА. моя я съвет е да из4акаш още.............

# 11
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Прясно мляко-след годинката.Нашият педиатър ми препоръча да купувам пастьоризирано и да не го варя.А за детската кухня(поне в нашата)готвят със сухо мляко.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 315
Нашия педиатър каза да го избягвам докогато мога, Ако му давам като част от мляко с ориз например и то рядко можело,  но да не давам системно.Явно си има причини!

# 13
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Прясно мляко знам че може след година и половина /чисто/, а за кремчета, грис, мляко с ориз и супи и т.н може и по рано, стига детето да не е алергично

# 14
  • София
  • Мнения: 6 743
Не му давам да пие, но вече започнах да му варя кремчета и грис с прясно мляко.Проблеми нямам  Peace

Общи условия

Активация на акаунт