Зъбите ми са в ужасно състояние :(

  • 2 488
  • 28
  •   1
Отговори
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Мами, дайте някакъв съвет, моля ви!
През ноември бях на зъболекар и за около месец направих точно 20 пломби, заедно с един умъртвен зъб с коронка. Зарадвах се, че съм оправила този проблем, ама не.... вчера се отчупи парче от предния ми долен зъб, чувствам и как още поне три са сдали багажа и ме наболяват. Да си кажа честно съм склонна да виня кърменето. Баткото не е кърмен и този проблем не съм го имала тогава. А сега и косата ми изтъня и ноктите ми непрекъснато се чупят, ама това със зъбите си е направо ужас! Помагайте със съвети! Пия някакви комплекси американски витамини, в които има почти цялата Менделеева таблица, ама все тая... съвсем се отчаях. Tired А иначе сирене и мляко и сладолед Simple Smile похапвам в промишлени количества.

# 1
  • Мнения: 46 436
Аз имам 18 пломби, 2 коронки, 1 изваден и сега трябва да му правя мост. Е, не съм кърмила, затова няма какво да обвинявам  Wink наследственост е според моята зъболекарка, важно е поддържането с редовни прегледи  Peace

# 2
  • Мнения: 7 837
Аз кърмех 11 месеца и имам да правя само 2 пломби  Wink Всичко е до гени и разбира се добра зъбна хигиена.
Флосването, поне 3 пъти седмично, е задължително  Grinning

# 3
  • Мнения: 4 629
Пий витамини с повече калции и флосвай всеки ден Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 9 395
Аз като един привъженик на кърменето Peace, да кажа, че не виновно то за проблема. Naughty
20 пломби казваш? Thinking Разбирам да са 1-2, ама то проблема май не е вчера. newsm78
Аз съм кърмила 2х -по 8м. веднъж и вторият път-10м и половина.
Един кариес лек оправих след последното ми кърмене. Но като цяло зъбите ми са доста здрави, но проблеми имах с венците по-скоро. Кървене, кървене, кървене. ooooh!
Но всичко си е генетично, както вече каза някой по-горе. Wink

# 5
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не е от кърменето.
След като родих, станах чест посетител на моята зъболекарка.
Не съм кърмила дълго - нямаше и два месеца и ми спря кърмата.  Cry
Хигиената е от значение, но тук въпросът явно е до калций ли, какво.
Яж повече сурови бадеми, суров сусам (в салатите го слагай), зелени зеленчуци - в тях имало най-много калций.

# 6
  • Мнения: 7 186
Не е от кърменето. Според мен си е до ген. Аз например никога не съм имала здрави зъби, при все че ги поддържам всячески и съм редовен посетител на стоматологичния кабинет. Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms И без бременност и кърмене съм имала доста проблеми със зъбите, така че... Crazy

# 7
  • Мнения: 972
Както писаха и по-горе до ген си е.
А пък за калция трябваше да се пие и още някакъв витамин  newsm78 , който спомага да се усвоява калция от организма.

# 8
  • Мнения: 1 722
Аз пък допускам, че може да е от кърменето. И при мен проблемите са сходни - освен проблеми със зъбите, косата ми почна да пада, също и ноктите ми се чупят. Ще следя темата!

# 9
  • Мнения: 5 313
Аз например никога не съм имала здрави зъби, при все че ги поддържам всячески и съм редовен посетител на стоматологичния кабинет. Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms

И аз съм така.
Зъболекарката ми е казвала че е по наследство.

# 10
  • Мнения: 972
То си зависи и от кого ти е наследството.  Mr. Green
Майка ми на 2-3 месеца ходи и все има по нещо да се прави. Пък аз като отида веднъж в годината нямам нищо за правене.  Hug

# 11
  • Мнения: 463
По време на бременността, в края на четвъртия месец, изведнъж започнаха проблеми със зъбите ми. Конкретно - за 1 седмица ми се счупиха два зъба, просто така, от нищо, един ден се отчупи едно парче, а след няколко - още едно, но от друг зъб. Тогава се сащисах и изчетох доста литература, говорих със стоматоложката и т.н.
Какво научих:
Съдържащият се в млякото и сиренето калции  е трудно усвоим и голяма част от него заминава в канала.
Най-богато съдържание на растителен /лесно усвоим/ калциий има в сусама.
В диетичните магазини продават суров, смлян сусам, който може да се прибавя към какво ли не. Аз лично го смесвам с мед и сурови орехи на вкус и ям, когато се сетя.
Започнах да консумирам сериозно и ефекта беше поразителен.
На Лора слагах във зеленчуковите пюрета директно, когато беше бебе, а сега сама си иска "Фиийка с мед и сесам". Зъболекарката ми забрани да й давам флуор на таблетки.
Разбира се, препоръчват се сурови ядки, зеленолистни растения и др.


# 12
  • Мнения: 3 777
До наследство е.
До изсмукване на калция от организма е.
И кърменето влияе.

Аз останах без 3 зъба, тотално се счупиха.
Пломбите нямат брой.

На втората седмица след раждането бях на зъболекар.
Имам изкуствени страхотни зъби, няколко коронки и какво ли не.

С най-голямо удоволствие бих се сменила всички зъби с изкуствени, но стоматоложката каза да почакам, рано било още.

Ив е безкрайно изчерпателна.
С две ръце за сусама съм и против приемането на флуор.

# 13
  • Мнения: 972
Ив информацията ти е полезна. Това за сусама не го знаех.   bouquet
АЗ обичам сусам, но позлвам най-вече печен. Сега ще купувам суров.

# 14
  • Мнения: 3 537
Наследствено е,това е положението за съжаление.
Аз имам 4 пломби,още като ученичка и 1 от скоро/недобре направен зъб навремето/
И съм кърмила близо 5 месеца,и 2 бременности съм карала,и проблеми със зъбите не съм имала,и да чукна от 10 години насам,чак сега ми правиха пломба. WinkСестра ми е също като мен.Зъболекара даже ми каза"дано зъбките на детето ми се метнат на моите" Hug PraynigДано... Grinning

Общи условия

Активация на акаунт