моля за помощ

  • 2 308
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте момичета

Аз не съм мама и за сега нямам желание да бъда.
На 19 години съм.
Имам проблем и не знам към кого да се обърна, надявам се да можете да ми помогнете.

Значи, проблемът е с гърдите ми и ужасно много ме е срам.  Cry Sad
Зърната ми не са като на другите момичета. Не са изпъкнали, а са прибрани навътре, изглеждат като малки дупчици. Изпъкват само ако ги стимулирам с ръка или ако ми е студено. Когато изпъкват имат странен вид, изглеждат някак си като недоразвити и дефектни, прекалено крехки и някак си не както трябва. Освен това са много болезнени на допир. Въпросното изпъкване се случва много рядко. През повечето време са прибрани в гърдите. Също така формата на ареолите е много различна когато са прибрани и когато са изпъкнали. Когато са прибрани е гладка, а когато зърната изпъкнат, ареолите се свиват и набръчкват (съжалявам за нескопосаното описание).
Друго нещо, което ме притеснява е, че целите ми гърди са болезнени на допир. Не ми е приятно да ме докосват по тях (независимо колко нежно и внимателно), да се докосвам сама, да се опират в някаква повърхност. Всякакъв вид контакт е неприятен и болезнен. Понякога, когато тичам например, самото поклащане на гърдите е болезнено. А те са съвсем малки (обиколката ми е 78 см) и болката не е следствие от обема им. Болката е само при допир, през останалото време всичко е наред. Нямам бучки или други такива, на външен вид и на допир всичко е нормално, като се изключи болката и неприятното усещане.

Не знам какво да правя и към кого да се обърна. Срам ме е от тези проблеми, срам ме е да се съблека пред приятеля ми заради грозните ми зърна, боли ме когато ме докосва по гърдите и не изпитвам никакво удоволствие, просто го моля да престане защото не издържам. А гърдите би трябвало да са силна ерогенна зона. За ласки по самите зърна и дума не може да става. Усещането е ужасно.

Има ли някакво решение за тези проблеми? Възможно ли е да съм болна от нещо? Дори не знам към кого да се обърна 
Разчитам на вас за съвет и насока !

# 1
  • Мнения: 1 410
По въпроса със зърната не мисля, че е нещо притеснително, защото при много жени го има това.
За болезнеността на гърдите ти най-добре отиди на доктор и питай. Постоянно ли е така или в определени моменти. Аз преди си спомням, че ме боляха гърдите приде да ми дойде и по време на М.
Предполагам, че не си болна от нищо, не се притеснявай чак толкова.

# 2
  • Мнения: 574
Идея си нямам от що е. Знам ,че при бременните например, се препоръчва обтриване на гърдите и зърната с груба кърпа, за да загрубеят и ако детето суче грубо да е по- малко болезнено. Опитай да се къпеш с колкото можеш да търпиш стържеща тривка.
Дано го преодолееш това. Абе не се стряскай толкова ,може всичко да премине след някоя година.

# 3
  • Мнения: 1 393
По добре иди на мамалог и той ще ти разясни всичко,което те притеснява  Hug

# 4
  • Мнения: 7 091
Това, което описваш за зърната не е чак толкова рядко срещано. Не се притеснявай за това. За болезнеността обаче е добре да се консултираш със специалист мамолог.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 271
И аз ще те посъветвам, както предишните момичета, да отидеш на лекар. Ако се притесняваш, иди първо при личния ти лекар. Нека види проблема, пък може да е нещо леснопреодолимо, просто да иска малко внимание.
Успех  Peace!

# 6
  • София
  • Мнения: 11 699
Не се притеснявай!Има много други жени,които са с плоски зърна и изпъкват при стимулация.Болката е по-неприятна.Защо не отидеш на мамолог хем ще те прегледа,хем ще си зададеш въпросите и ще спреш да се тормозиш.Може да е хормонално/болката/.Успех!

# 7
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Доколкото си спомням, гърдите ме боляха в периода ан разтеж - през пубертета,точно като при теб, а после само около цикъл - т.е. предполагам , че при теб е на хормонална основа. Как си с цикъла? Редовен ли е? Плоските зърна са често срещано явление,изпъкват при стимулация и кожата на ареолите е точно както я описваш. Ако се поогледаш на плажа, където има жени по монокини, ще го забележиш. Но за болката е добре да се посъветваш с лекар.

# 8
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Миличка, не се притеснявай.Много жени са с плоски зърна.Но за болката- вземи си талон от личния лекар и  бегом на мамолог.Сигурно е нещо хормонално, но само там ще ти предпишат лечение ако е необходимо.
И после да споделиш какво е станало Hug

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Отиди на доктор само той може да каже защо те болят гърдите

Общи условия

Активация на акаунт