суче само със силиконовите зърна

  • 373
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 198
Здравейте,
Единствения начин по който суче е със сил. зърно. Дали мога да я отуча, или е вече късно ?  Понякога пробвам, но не поема зърното или го пуска непрекъснато.

# 1
  • Мнения: 3 379
Като цяло не е много удобно, поне според мен, но зълва ми например кърми так 7 месеца.

Как реагира като й дадеш без силикона? Пробвай честичко, не се отказвай, винаги можеш да сложиш силиконовото зърно ако не иска по другия начин.

# 2
  • Мнения: 1 737
Махай зърната по средата на кърменето, а не в началото да подаваш без зърно. Съвсем без зърно пробвай първо в полусънено състояние.

# 3
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 393
Аз кърмя от раждането със силиконови зърна..нямам проблем. Сега започнах от време на време да го кърмя успешно и без тях..основно на нощното хранене..при мен например суче добре без зърна само в началото на кърменето, когато гърдите са пълни..като понамалее силата на струята и започва да пуска зърното и тогава слагам силикона..

# 4
  • Мнения: 210
Ние също папкаме само със силоконово зърно. Моите зърна са много плоски и правех най различни масажи но успех нямах. Но пробваи може при теб да се получи.
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/32/87/  Успех!

# 5
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Ние сукахме така до 4 месец и след това се отказа самичък и почна да си иска директно от гърдата и плюеше силикона.Не е проблем да си го кърмиш и със силиконово, щом така си му харесва...

# 6
  • Мнения: 790
Пробвай на някое от нощните хранения, когато бебето е по-сънено. Аз използвах силиконови зърна през първите няколко седмици, но ги махнах изведнъж, че беше голямо слугуване да ги стерилизирам непрекъснато.

# 7
  • Мнения: 1 599
и аз го храня със силиконово зърно. пробвах няколко пъти да го откажа, е не се престаравах де, но в крайна сметка важното е, че го кърмя. поне аз така мисля...

# 8
  • София
  • Мнения: 6 246
Аз кърмих така първите три месеца (с плоски зърна съм и нямаше какво да захапе). Страшно много ме разраняваха силиконовите накрайници (сучеше мляко и кръв, а аз виех от болка). А бебчо много се измаряше и сучеше по цял час и повече. След като засуче с накрайника и изтегли зърното свали силикона и му дай така. Много по-лесно и приятно е без тях, спокойно можеш да кърмиш навън, не миеш и стерилизираш. Успех!
А ако все пак не става, както е казала Марис, важното е, че кърмиш Wink
Ето моята история: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=37014.0

Общи условия

Активация на акаунт