Хранене и режим на 11 месечно кърмаче, посъветвайте ме.

  • 1 467
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 980
Стигнахме и до този етап.  Grinning Искам да "препоръчам"  Mr. Green на Габи подходящ режим на хранене, дори и на кърменията. Просто всичко се обърква и спането и яденето, ако не подредим нещата. А тя сама не си го изгражда, ясно е, че чака мен.  Simple Smile
Имаме закуска към 9 ч., обожава я, не иска да види друго...дори да ми се спи и да се опитвам да й ги пробутам. Tired, до 13 ч. не иска да яде - 13 ч. обяд; после като огладнее - кърмя, после към 19 ч. каша или супа???  Embarassed после пак някъде до лягането кърмя. През ноща само да промрънка я грабвам  Laughing но пак се събират 1-2 кърмения на нощ, не е много гладна. Въобще уж си хапва добре, а сме наддали 100 гр. този месец. Може би, защото й готвя много здравословно. Не ползвам сухари, но педиатърката каза да й дробя в пюрето за обяд. Не слагам захар, но започнах по малко в закуската и хапва повече.

Какъв е/беше вашия "режим" на тази възраст и какво бихте ми препоръчали? Какво предлагахте следобяд? Каква част от храненето беше кърмата и колко наддаваха бебоците? Благодаря ви.  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 1 722
Сутрин кърмя между 7 и 8. После тръгвам на работа, та към 9-10 бабата дава закуската, а тя е доста еднообразна - най-често попара без захар, или к. мляко със сухар или бисквити. Обядът е между 12.30 и 13.30 - бабата готви или нещо с месце или постна зеленчукова манджа. Аз си идвам в 14.30 и кърмя. После някой път яде следобедна закуска - плодово пюре или от десертчетата на Нестле примерно и на вечеря кърма, а друг път направо някаква вечеря - каквото е останало от обяда и пак кърма. През нощта - няколко пъти се събужда и суче по малко /дори не съм сигурна, че яде, може би просто се приспива/. Количеството твърда храна е по около 100-150 грама на ядене, рядко по-малко или повече. Сега бяхме на консултация - малкият е наддал 400 грама и 2 сантиметра е порастнал.
забравих - между храненията хапва малко банан или бисквитка, а понякога му давам Зрънчо - много го обича, въпреки, че не е здравословен.

# 2
  • Мнения: 980
Браво, Ани! Значи успявяш и с работата и с кърмене и хранене.  Peace

Габи хапва по около 200 гр. на ядене, закуска и обяд. Яде и много плодове между храненията. Не отказва банан, ябълка, портокал. Чудно защо 2 месеца все по 100-150 гр...
Не това ме притеснява, а, че храненето и спането са хаотично неудобни  Confused

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 375
При нас пък беба сама си направи режима. Кърменията отпадаха едно по едно, тя ги отказваше и сега е следното:
5-6 кърмене
8.30-9 закуска 250 гр и повече, разни ядки, грис и други
12.45-13.00 обяд
16.30-17.00 закуска каша обикновено, но има и други варианти
20.00-20.30 кърма и АМ
Нощно хранене нямаме.

Но! От вчера давам супа за вечеря към 19.00. Започнах, защото аз се опитвам от една седмица да я отбия, но тя започна да отказва шишето, което така добре приемаше доскоро като добавка. И тъй като оставаше гладна с млякото, сега яде 100 гр супа и към 100-120 гр мляко преди заспиване. Компенсирам като давам повече млечни неща през деня от преди. Така или иначе си мислех да въведа вечеря скоро, тя сама определи кога.
Усех в начинанието.

# 4
  • Мнения: 3 379
Ами не ми се вижда нито странен, нито неудобно хаотичен режима ви. Единствено със забележката, че между обяда и вечерята май е доста дълъг интервала. На тази възраст, а и досега, Гого яде по три пъти на ден - в 9.00 (преди около 200 гр, сега 250-300 гр), в 12.30-13.00 (преди около 200 гр, сега 350-400 гр) и около 16.00-17.00 (преди около 150 гр, сега 200-250 гр), през останалото време е на кърма и на снаксове (солети, бисквити, сок, някое и друго парче ябълка). Не вечеря, освен ако не ядеме ние нещо, което му харесва по принцип.

На 11 м. не е вече толкова усилен растежа, така че е нормално да не наддава със същите темпове. Не мисля, че като цяло има от какво да се притесняваш.

Но твоята тема ме навя на въпроса дали на Гогата му стига храната ... Ще взема да пусна една тема.

# 5
  • Мнения: 980
При нас пък беба сама си направи режима. Кърменията отпадаха едно по едно, тя ги отказваше и сега е следното...
И при нас усещам, че аз съм по-привързана към кърменето от Габи и не искам да отпадат повече кърмения. Но как да увелича твърдата храна?
Двуумя се между супа и каша за ранна вечеря и искам да запазя кърменето следобяд.
Щом си решила да отбиваш, късмет и на теб! Но каквито и сметки да си правим трябва да са с кръчмаря.  Wink

Единствено със забележката, че между обяда и вечерята май е доста дълъг интервала. На тази възраст, а и досега, Гого яде по три пъти на ден - ....
Но твоята тема ме навя на въпроса дали на Гогата му стига храната ... Ще взема да пусна една тема.

Като хапне на обяд обикновено огладнява към 5 ч. - тогава кърмя, а  незнам какво да давам за следобедна закуска към 19ч., кое е по-хранително и ценно - каша или супа? Или да махна и следобедното кърмене и да въведа и двете. Но 4 кърмения за 24 часа май са ми малко. При мен стимулацията явно оказва голямо влияние, кърмата намаля и рефлекса на потичане се  забавя. Дано след годинката да мина на 2 кърмения и всичко да е наред.
Гога, това се казва лека вечеря Simple Smile Иначе аз се стремя да избягвам снаксовете, давам по една обикновена бисквита на ден да не разваля апетита. И едно въпросче, SZA: какво хапвате към 16-17 часа?

# 6
  • Мнения: 3 550
При нас също се оформя вече някакъв режим, който също има слабости, но ще мисля за тях по-нататък. часовете са приблизителни:
около 9,00 - кърмене
около 10,00 - закуска (към 200 гр. каша със сирене или с плод)
около 12,00 - кърмене
Следобеден сън 13,00-15,00 ч.
около 15,00 - кърмене
около 16,00 - обяд ? (към 200 гр. плодово пюре)
около 18,00 - кърмене
около 19,00 - вечеря (към 200 гр. зеленчуково или месно пюре, понякога + 50 гр. десерт плод)
около 21,00 - кърмене. Заспива.
Буди се през нощта към 1,00 и към 6,00 за кърмене. Обикновено става към 9,00 сутринта.
Така наддава по 400-500 гр. на месец. Като слабост отчитам късния обяд и големият интервал между 10,00 и 16,00 ч. без твърда храна и може би ще вкарам някаква finger food там, но няма да е скоро.

# 7
  • Мнения: 3 379
Ами ако кърмиш между обяда и вечерята, можеш да продължиш така още известно време, но аз бих започнала да въвеждам някаква междинна закуска.

Не знам дали храната на Гого сега е пример за вас, но следобед той яде попара със сирене и масло (без захар), или кисел, или кисело мляко с бисквити, или пудинг, или готова каша в бурканче, например на Алете.

Мога довечера да проверя у дома какво съм давала на тази възраст следобед ако искаш и ще ти пиша.

# 8
  • Мнения: 980
Мога довечера да проверя у дома какво съм давала на тази възраст следобед ако искаш и ще ти пиша.
Да, благодаря.   bouquet

# 9
  • Мнения: 1 547
Моник, мнението ми съвпада със SZA. Не че съм цъфнала и вързала, ама акъл да ти дам малко, ако искаш. Мисля, че ви е доста голям интервала между твърдите хранения. След като закуси, може да я накърмиш. После обяд. След това спане и като стане - следобедна закуска. Кисело мляко с бисквита закуска (аз слагам и по няколко замразени малини/ боровинки или намачкан банан на глезльото  Crazy); каша някаква (давам готова на Хумана, редувам ги, но фаворит остава банановата); овесени ядки със сирене и масло, готова каша от бурканче (Хип или Нестле Алете имат много разнообразни и страхотно вкусни), понякога плодов дует на Хип. Май това са закуските. Мисля си също, че от следобедното кърмене (към 17-18 часа) файда няма - количеството кърма действително намалява и се получава едно дърпане безкрайно. Има вариант след следобедната закуска Габи да не е гладна и да не иска да вечеря. Ако не е гладна - може нещо за хапване с пръсти да даваш - плод, бисквитка, трохо. Ако е гладна - дай супа. Аз прилъгвам Никола да вечеря супа, но я пие от чаша, защото не иска да се храни с лъжица.  ooooh!
Дано да съм била от помощ поне мъничко  Wink

# 10
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Уау!
Аз май ще изляза най-безотговорната...на Мартин "човешката" храна са зеленчуково/месно пюре на обяд и ако остава по-дълго в яслата - зърнено-плодово като следобедна закуска в 14ч. Останалото е кърмене.
Бях опитвала да пробутам попара, но не мина номера.

# 11
  • Мнения: 980
... ама акъл да ти дам малко, ако искаш....
Как да не искам, затова вися тук, а половинката готви оттатък. Mr. Green
На закуска Габи изяжда 200-220 гр. овес. ядки, грис, просо или макарони и не огладнява до 13ч. Има един сън преди обяд и тогава се опитвам да предложа, но в повечето случаи като слезе кърмата, тя се дърпа и иска биба. Следобяд по-мога да я прикоткам. Май ще се ориентирам към по-ранна закуска, но не знам какво да предложа. Тя не ги харесва тези каши на ХИП, ще пробвам тези на Несле. Харесва инстантните. Йогурт и кисело мляко не съм давала, нали уж гледам да пробутам от мойто  Laughing Да се повтаря закуската или направо да мисля, някакви чорби. Rolling Eyes Ще трябва да пробвам тези троховци, дали може да ги дъвче и да ги предлагам между следобедната закуска и кърменето за вечеря. Благодаря за идеите, Смърфиета.  Hug

Уау! Аз май ще изляза най-безотговорната...
Не е безотговорност, а себераздаване. Grinning Имам една приятелка - щерката й са наборчета с Габи - малката хапва 50-60гр. друга храна. Качва повече от Габи. А майка й е останала кожа и кости от нон-стоп кърмене.  айде, ние няма да ставаме манекенки Wink
Дай му да пробва овесени ядки, просена каша, елда, инстантна каша...ти...попара. Велком то БГ... Laughing

# 12
  • Мнения: 83
Не е безотговорност, а себераздаване. Grinning Имам една приятелка - щерката й са наборчета с Габи - малката хапва 50-60гр. друга храна. Качва повече от Габи. А майка й е останала кожа и кости от нон-стоп кърмене. айде, ние няма да ставаме манекенки Wink

айде и приятелката да се обади Simple Smile
чак повече от Габи не качва ама горе долу толкова ...
не, че много ще съм от помощ, защото не знам нашето хранене дали е за препоръчване, но със сигурност установих при нас какъв е проблема: Севда не яде нищо което не се яде мама или татко в същото време. Не помага тя да яде с нас нейните си яденета. Първо пищи да я взема в скута, така че да има поглед върху цялата маса и ако се опитам да и пробутам от няйното ядене върти недоволно глава, а същевременно много звучно показва че иска да яде и това се повтаря докато не опита всичко което е в нашите чинии. Ето вчера се нагълта с хумус с хляб, а днес не се успокои докато не и дам от зелевата салата, с която разбира се се задави...  Laughing

та сега гледам да ядем когато е будна та поне нещо твърдо да яде, че вече наистина много ми идва това кърмене, не че искам да я отказвам, но понякога е на всеки час! защото доскоро проспиваше и двете ни основни яденета (спи от 12 до 14 и от 20 до Sunglasses. но днес успяхме да ядем докато е будна и си хапна доста добре, само дето сутринта едва си опазих бисквитената торта (нали е с мляко), а попарата разбира се че не. имам чувството че вече знае: в нейните купички ли е не става за ядене  Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 1 121
Ние не знам доколко сме за пример, но поне за ориентировка да кажа при нас как е. Закуска отказа момата, попарата в началото харесваше, ама май защото беше нещо ново. Макароните копривените ги хареса, ама в крайна сметка си останахме без закуска. Та - кърмене около 6, после пак около 9. Обед - между 11 и 12 - зеленчуково или месно, обикновено мамино производсво (доскоро по 100-150 гр., а тези дни регистрирам пикове от 280 мл! Shocked). Закуска следобедна - каша с плод (овесена, оризова, ечемичена, елда, ръж, рядко готова) - пак около 200 мл. И около 8 кърмене. Тези дни ще дам кисело мляко, пък дано хапне така закуска, че кърмата хич я няма, след като престанах да приспивам с цица  Thinking

# 14
  • София
  • Мнения: 748
Да се отчета и аз!
7.30-кърмене
8.30-плодово пюре с кисело мляко-250гр.
12.00-зеленчукова или месна манджа-250гр.
16.30-каша,често с плод или кисело мляко с бисквити-250гр.
20.30-кърмене
Нощем не се буди,т.е. не яде.Между храненията може да пие сок,до 200гр.,най-често след сън,но не винаги го прави.Тежи 10кг.Бисквити,гризини и други подобни между основните хранения не давам,против съм.От вчера проходи! newsm44

Общи условия

Активация на акаунт