вече 2 г. и половина правим опити за бебе

  • 1 958
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
на 31 г. съм.Приятелят ми е на 30.Живеем заедно от 3г.и половина ,а от2 и половина спряхме да се пазим.понеже нищо не се получи започнахме да ходим по лекари-първо аз,после и той.Спермограмата му е идеална,на мен ми откриха запушени тръби/чрез цветна снимка/Лекарят,който ми направи снимката ми каза направо,че съм за ин-витро.
От една моя позната разбрах за д-рКирчева от Пловдив и реших да отида при нея преди да започна каквото и да било лечение.Тя потвърди диагнозата за запушването,откри ми хормонални нарушения,но каза ,че 1000% /хиляда/ "ще направим бебето".пия билките вече 5 месеца и за съжаление все още няма нищо.
Моля ви пишете ми ако сте имали подобни проблеми.БЛАГОДАРЯ!!!!!!!

# 1
  • Мнения: 957
Аз не бих се доверила на това, че билколечение ще отпуши запушените ми тръби, още по-малко на обещания, как нещо си 1000% ще стане. Най-добре според мен да се обърнеш към някоя клиника за ин-витро. В края на краищата не си в първа младост за да си позволиш още протакане, още повече, че проблемът ти е изяснен.

# 2
  • Мнения: 4 324
Здравей,

При цветната снимка по време на манипулацията  може да се получи спазъм и резултатът от изследването да покаже запушена тръба, която всъщност не е. Кой е твоят лекар, който те е пратил директно на ин-витро?

Според мен трябва да направиш и лапароскопия.

Хормонални изследвания правила ли си?

# 3
  • Мнения: 243
Аз не бих се доверила на това, че билколечение ще отпуши запушените ми тръби, още по-малко на обещания, как нещо си 1000% ще стане. Най-добре според мен да се обърнеш към някоя клиника за ин-витро. В края на краищата не си в първа младост за да си позволиш още протакане, още повече, че проблемът ти е изяснен.
newsm26 Съгласна съм с  elfljo . Аз също изгубих няколко месеца с подобни билколечения и лекари, които ме убеждаваха, че ще се оправя с някакви лекарства ( и си прибираха паричките за всевъзможни прегледи и  изследвания  #2gunfire), докато не стигнах до инвитрото. Сега резултата е добър Grinning
Желая ти успех!

# 4
Защо не опиташ да отидеш на санаториум в Кюстендил? Имам една позната която имаше запушени тръби казаха и същото като на теб т.е само инвитро но като отиде за 15 дни на санаториума заедно със съпруга си и забременя. Желая ти успех.

# 5
  • Мнения: 56
Здравей,

При цветната снимка по време на манипулацията  може да се получи спазъм и резултатът от изследването да покаже запушена тръба, която всъщност не е. Кой е твоят лекар, който те е пратил директно на ин-витро?

Според мен трябва да направиш и лапароскопия.

Подкрепям Таня напълно възможно е да се получи такова нещо при цветна снимка. А ако тръбите ти са запушени (срастнали, слепнали) билки няма да те оправят, дори и санаториуми. Трябва да се установи и къде е това запушване може да е поправимо с пластика, както и вида на запушването. Не се предавай! Но и спри за момент да си даваш паричките без ясна диагноза и точно установен проблем. УСПЕХ ти желая!!!

# 6
  • Мнения: 29
за тръбите наистина д-р Кирчева познава, но хормонален дисбаланс на всичко го казва.Аз също пих билките близо година и винаги беше 100 процента,че ще стане следващиа път.НИЩО НЕ СТАНА.
Ако са ти запушени тръбите наистина опитай лапароскопия и след това инвитро ако наистина са запушени.
УСПЕХ.

# 7
  • Мнения: 3 010


При цветната снимка по време на манипулацията  може да се получи спазъм и резултатът от изследването да покаже запушена тръба, която всъщност не е.
Според мен трябва да направиш и лапароскопия.



Ето за пореден път се убеждавам, че най-добре е направо лапарото без цветна снимка.

# 8
  • Мнения: 7 716
Ееееее, и как видя тази измамничка Кирчева, че тръбите са ти запушени?!??!!?  Rolling Eyes Shocked Rolling Eyes
Загуба на време и пари.
Направи лапароскопия.


# 9
  • Мнения: 56
Ето за пореден път се убеждавам, че най-добре е направо лапарото без цветна снимка.

Хайде сега и ти  Simple Smile!!! Все пак е по-лесната и бърза манипулация при която разбираш резултата мигновенно до 10-15 мин. Възтановяването и изискванията за възстановяване са по-лесни. Подготовка - никаква. Няма очистителни и разни такива нещица. Не бързай да те режат и дупчат като има възможност и за по-лек вариант. А и ако има някакви слепвания при снимката може да се оправят нещата и да не е нужно да минаваш през лапарото въобще. Ама като гледам как си се навила май говоря като глас в пустиня. Аз имам две снимки. Не толкова страшно уверявам те. За сега не се налага лапаро при мен и честно казано се радвам.

# 10
  • Мнения: 3 010
Starlet за да не измествам темичката на момичето виж  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73699.40

# 11
  • Мнения: 19
цветната снимка ми прави д-р Кънев от Стара Загора.След това ходих при още 5 лекари за потвърждение и 2-ма казаха -направо ин-витро ,а другите ми предложиха лапароскопия  или пластика на тръбите.Изследвах се и за хламидии-резултата беше отрицателен.д-р Тодоров също от Стара Загора ми предложи лапароскопия или в София или в Плевен.Струвала 500 лв,за 1 ден те изписват и още такива работи.Аз обаче скоро чух по тв че минавала през здравната каса и въобще не знам какво да правя
Относно това дали се разбира ,че са ти запушене тръбите преди цветната снимка -нищичко не усещаш

# 12
  • Мнения: 1 612
Билките няма да ти помагнат за тръбите.

# 13
  • Мнения: 151
О, миличка, не искам да те разочаровам, но съвета ми е да не разчиташ на д-р Кирчева и аз съм и пила билките та се чудя на ъкъла си newsm78, ама надеждата е всичко. Тези чайчета може да помогнат при емоционален стерилитет или хормонален, защото при тях може да се получи ефект на отприщване. Така действа и вярата, ако повярваш в едно лечение, стреса и психичните задръжки отпадат и това може да отключи процеса на зачеване. При запушени тръби обаче..., там е нужен инвазивен метод. Потърси специалист и не губи време!

# 14
  • Мнения: 4 915
Цветната снимка не може да се приеме като напълно надеждна диагноза. "Запушването"често се дължи на моментен спазъм на тръбата по време на снимката.

Аз съм с цветна снимка и "запушена тръба", а на последвалата лапароскопия се оказа, че тръбите са напълно проходими. Същата история е и с моя приятелка.

Лапарото от друга страна е много полезно като диагностика на репродуктивните органи, а ако е и оперативно, носи още ползи.

Аз бях с много нередовен цикъл вследствие на  ПКЯ, след пенестрация на яйчниците, цикълът стана точен като часовник - какъвто не е бил никога. Видя се и че нямам ендометриоза - която не винаги се вижда при ехографски преглед, но при приятелката ми така я откриха - при лапаро.

Самата операция не бива да ви плаши, защото е лека и се възстановяваш за 1 ден.

Съветът ми към eti_1974 е - не си губи времето с билки, а потърси добър специалист за лапароскопия, за ендокринологични изследвания също, изследвайте се и двамата за хламидии.

Успех!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт