Може ли някак да го заситя за през ноща?

  • 578
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
Не съм сигурна дали е правилно така да формулирам въпроса- но моя син е на 5 месеца и вместо да започва да се буди по -късно да се храни го прави по рано
Да поясня- последното му хранене е в 21,30 с адапте и бисквитка Плазмон и при добър късмет заспива към 22,00-22,30
След това се буди 2,3 пъти- към 2,00 и 4,30ч. - но не е гладен - сигурна съм защото съм пробвала да го храня но пак се буди
Благополучно преди време ядеше към 6,30ч.- добре но направих грешка да му дам няколко пъти като се събуди към 5,30 и сега все тогава се буди- дори снощи ми се стори че не беше мн. гладен но не искаше да заспи- дори и след като го нахраних
Как да постъпя- смятате ли че е нормално- нали като става по- голям трябва повечко да спи- а моя не- дали се наспива и затова се буди или просто навикна да яде по- рано
Как според вас да го прилъжа отново да сапочне да яде по- късно -към 6,30-7,00 например
Моля за съвет- как да постъпя?

# 1
  • Мнения: 5 577
Здравей Венета.

Ще ти дам една тема, която аз пуснах преди време точно за същия проблем.

Имаше много мнения и стана добра дискусия.  Peace

Успех.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19118.0

# 2
  • Мнения: 5 299
Викториа се будеше през ноща за ядене до 5-я месец. 6-я си спеше по цяла нощ, и от 7-я пак започна със среднощните будувания. ПОнякога започва да играе, а най-често като и дам бибата - пак заспива. Не всички бебета спят цяла нощ. Всяко дете си е различно. Щом не иска да яде, изобщо спри да му предлагаш. При нас последното ядене е към 20-21 ч. - кисело или адапте+бисквити. След това яде чак сутринта към 9-10 ч

# 3
  • София
  • Мнения: 3 644
Прочетох всичко защото и при нас го има този проблем със спането- но така и не схванах- нали детето не иска да папка като стане в 5,30- как да го накарам да заспи без да го люлея или да го занимавам- май и на моя не му се спинка- а аз искам да си поспя още- и при теб ли е така ВЕНЕТА?
Ако имате такъв проблем моля дайте идея

# 4
  • Мнения: 5 299
При нас ако не мине номера с бибата, я взимам при мен на леглото, и това е единствения начин да заспи пак. Знам, че не е много хубаво да я свиквам така, но не ми се става в 6 ч сутринта.

# 5
  • Мнения: 377
И при нас се получи така. До края на шестия месец го слагах да спи в 21 ч., а сутрин ставаше чак към 8. Сега режима нещо се смени. Последното ни хранене е около 21.30- 22 ч. , а сутрин едвам изкарва до 6.30ч. Увеличих вечерното количество на АМ, но резултат почти нулев. Сега мисля да сложа една мерителна лъжичка повече, за да стане млякото по-концентрирано.
Ще следя темата за добри идей, които и аз бих могла да ползвам.

# 6
Има такива периоди, в които малките се будят нощем. Аз не му давах мляко в такива моменти, просто го чаках да се наиграе или наприказва и да заспи. Оставях го в креватчето му, и до днес  се буди понякога нощем да си играе или говори нещо Shockedизчаквам го да заспи, завивам го и заспивам и аз WinkТрудно е, защото понякога си играе по 2ч. Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 445
Храни си детето сега, когато се събуди. Това е период, който ще отмине.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 644
Снощи моето зверче направ ме побърка- отначало не искаше да заспи и реших да пробвам да го оставя да плаче в леглото- е стана тя една.....
Плака 10 минути - УЖАСЕН РЕВ и аз не издържах и го взех- нямам сили да го оставя да плаче- накрая като не можах да го приспя до 22,30 го взе баща му и от умора ли от що ли заспа към 23,00
И спа чак до 5,16 #Crazy #Crazy #Crazy
Надигна главичка като костенурка и започна да скимти- дадох му вода и разбрах че не е гладен- само си играе с шишето
Хвана ме яд- сложих му бибата в устата- обърнах го по корем- той така спи- и започнах да го потупвам по дупето - така се приспиваме- е борихме се 10 мин и той се отказа- и то преди аз да съвм избесняла и да съм го взела да го храня
Спа до 7.00 и тогава яде- и пак го сложих да спи- и то до 8,40 Hug
Така е супер- но защо трябва де се дере от плач и за заспива хлипайки за да спи цяла нощ?!?!- ТОВА ДЕТЕ ВСЕ ПОВЕЧЕ МЕ ШАШВА ОТ ИЗНЕНАДИ- КАКВО ЛИ ЩЕ МИ СЕРВИРА ДОВЕЧЕРА НАПРАВО СЕ ЧУДЯ??? newsm78 #Crazy

# 9
Моят син е на 3м и половина но нямам проблем със спането той яде към 22.00ч и на сутринта към 7.30 - 8.00 .Той сам ще си оправи режима на спане. Wink

Последна редакция: вт, 07 фев 2006, 16:38 от Vivi

# 10
  • София
  • Мнения: 1 210
Моето бебе също се буди по няколко пъти на нощ. Наистина съм пробвала всичко, но проблема не е в това че е гладна. Яде към 5ч. сутринта/то си е още нощ/. Не можеш да го заситиш така че да не се буди. Поне аз не можах. Всичко е до навик. просто са свикнали да ядат по това време и си искат среднощната закуска.

Общи условия

Активация на акаунт