Не иска да се храни

  • 371
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 289
От няколко дни насам Мишо не иска да яде,закуска една две лъжици хапва и не иска повече,обяд изобщо,пие си само млякото с удоволствие,каквото и да му приготвя само като види лъжицата и се почва дърпане и мрънкане,дори и любимите му храни не ги иска.Опитвам се поне коричка хлебче,бисквитка,бананче ей такива дребни неща поне да му давам да си гризка,обаче и тях ги хвърля.Дори съм му давала насила по 2-3 лъжици само и само да има нещо в стомахчето,но насила нестава още по зле-не ще и не ще.Иначе ако му дам плодово кис.мляко или зрънчо си ги яде с кеф,но зрънчо особено не само че неможе да се засити с него,а и немога да си позволя да му дам повече от 5-6 зрънца,значи все пак би си хапнал но това което той си реши.Зная,че децата имат такива периоди,но ме притеснява факта че му се събира съвсем малко количество храна за деня.Иначе детето си е весело,игриво и засмяно,няма симптоми да го боли нещо или да не се чувства добре.Възможно ли е според вас,да отказва да се храни заради два долни кътника,които са тръгнали да избиват,местата са доста подути и твърди,явно е че скоро ще избият и понеже зная че кътниците са доста болезнени съм склонна да мисля че затова неиска да приема никаква храна.Кажете си вашето мнение моля ви,за да съм по спокойна,засега не смятам за необходима да звъня на педито,но ако продължава така и това ще направя.
Благодаря ви предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 858
Като се обърна назад и си помисля и ние сме имали такива периоди от по една две седмици но само , когато растат зъбки и то най-вече , когато растат кътниците. Според мен не ще да се храни поради зъбките и бих казала да не се стягаш , Светли като ми откаже за известно време да се храни после наваксва. Но все пак говоря от личен опит ...

# 2
  • София
  • Мнения: 5 289
Ние сме така от дни,надявам се да не станат седмици и също се надявам наистина да е от зъбите.

# 3
  • Мнения: 1 858
а личната му какво казва?

# 4
  • София
  • Мнения: 5 289
Не съм и се обаждала още,смятам да изчакам още няколко дни.

# 5
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Пробвай да махнеш лъжицата.Давай с вилица или нещо с пръсти.При една пирятелка това реши проблема.
Напрви му някакви домашни солетки и сладки newsm78

# 6
  • Мнения: 46 436
Имала е такива периоди, не продължаваха повече от седмица. Оставях я само на мляко и провбах от време на време дали ще яде пюре, като приеме- продължавах с ежедневното й меню  Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 5 289
Пробвах с вилица,с пръсти,давах му в ръчичка сам да си държи и да яде-но не неиска.Ще го поизчакам,преди малко му направих картофена крем супа със сиренце,беше огладнял понеже от стринта нищо не беше ял,е хапна една купичка от супата,но пак не беше достатъчно.

# 8
  • Мнения: 221
и ние имахме такъв период,ужасно е да гледаш как детето ти отказва ,каквото и да е ,та на вси4кото отгоре и да плаче.взехме Мултисаностол сироп милтивитаминен,щото спря и плодове да яде.децата преминават и през такъв период,но важното е да не се насилват,за да не се отвратят от храната.търпение и успех

Общи условия

Активация на акаунт