Често акане+ранички+слуз

  • 7 587
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 770
Ох, притесних се  Neutral Face  
Малкият от известно време ака много на често, след всяко хранене. Акото му вече е предимно в зелени тонове и със слуз. Появи се обрив около ануса, който прерасна в ранички - явно от честото акане. Днес видях, че в акото и по-точно в слузта има червени нишки и ужасно се притесних  Cry
Само на кърма сме. Скоро ни правиха 3-тата ДТК. Докторката каза и че зъбките вече слизат.
Дайте съвет, какво да правя? Трябва да направя да ака по нарядко и да оправя раничките по дупето. Днес е събота и с педиатърката нямаме връзка, само с дежурните, а с тях не ми се занимава.
А червените нишки от какво може да са? Sad

Помагайте, че изкрейзих!  Neutral Face

# 1
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Yvette
Ох, притесних се  Neutral Face  
Малкият от известно време ака много на често, след всяко хранене. Акото му вече е предимно в зелени тонове и със слуз. Появи се обрив около ануса, който прерасна в ранички - явно от честото акане. Днес видях, че в акото и по-точно в слузта има червени нишки и ужасно се притесних  Cry
Само на кърма сме. Скоро ни правиха 3-тата ДТК. Докторката каза и че зъбките вече слизат.
Дайте съвет, какво да правя? Трябва да направя да ака по нарядко и да оправя раничките по дупето. Днес е събота и с педиатърката нямаме връзка, само с дежурните, а с тях не ми се занимава.
А червените нишки от какво може да са? Sad

Помагайте, че изкрейзих!  Neutral Face


А има ли лоша миризма акото? По-особена, остра? Освен кърма друго даваш ли на детето?

Може да е от зъбите, понякога децата имат диария. Аз лично бих дала да пие оризова водичка, особено ако акото е рядко. Оризовата вода се прави така/ Кипваш 500 мл. вода. Вътре слагаш 1 с.л. измит добре ориз. Оставяш да ври докато водата стане горе-долу на половината. после прецеждаш, охлаждаш и даваш да пие. Това ще "стегне" акото. Обаче в понеделник непременно отиди на лекар ако не помогне оризовата вода.

Александра беше така целия първи месец. Оказа се непоносимост към лактазата, вследствие на което беше диариятя. мина на соево мляко и се оправи. Тая непоносимост не е алергия може да се прояви временно ако е раздразнен стомаха и червата. Обаче проблема е, че в майчината кърма също има млечна захар (лактаза), тя не е свързана с кравето мляко. Пробвай с оризовата вода, дано да се оправи мъничето, но иди и на лекар.

# 2
  • Мнения: 3 251
Не искам да те плаша,но слузта и "червените нишки"-това е кръв!,не са нищо хубаво.Поради честото акане се напукват капилярчетата при дебелото му чревце и се получават малки кръвоизливчета и образуват тези червни нишки.И особено ,ако и акото има неприятна ,изрезено кисела миризма,цвета и консистенцията не са нормални,намери начин да се свържеш с личната му или потърси помощ от частен кабинет,най-добре е да го прегледат детенцето,не чакай на съвет.Оздравявайте и пиши после какво са ви казали.Успех и целувки!!!

# 3
  • София
  • Мнения: 13 200
Yvette, все пак иди и при дежурните, нищо не ти коства... както го описваш ми прилича на диария, Нина е права, че червените жилки са кръв. Не се шашкай сега от това. Червото се дразни и затова има жилчици кръв. Слузта определено говори за диария. Отивайте при дежурните най-добре, особено ако има късмета да се изака бебока там, та да се види за какво става дума.

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Колкото се може по- бързо вземете циман за микробиологично изследване, за да не се окаже дизентерия. Не се плаши, но вземете мерки колкото се може по- бързо.
Признаци на дизентерия са още: възкисел мирис на акото, често напъване на бебето все едно му се ходи по голяма нужда.
Имай предвид, че посявката в микробилогията отнема 3 дена, затова не губи време. Ако случайно се окаже дизентерия, много бързо се оправя с едни хапчета (забравих им името- май Нелидикс беше), така че не се притеснявай.
Дано не е това, но по- добре го изключете като вариант.
Успех!

# 5
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Хапчетата са точно Нелидикс. И ние сме на вашата възраст и в момента го пием+Гентамицин на ампули. В понеделник акахме по често и отидохме на лекар, симптомите бяха като вашите, зелено със слуз, вонящо. Взеха ни секрет и се оказа лека форма на Ентероколит. Изписаха ни това, плюс оризова вода и чай от шипка. Също и една испанска каша с морков и ориз, лечебна за диария и разтройства. Най добре върви на лекар за по сигурно и бързо оздравяване Close

# 6
  • Мнения: 1 770
Ами акото няма лоша миризма. Да, знам че това е кръв и мислех, че се е разранило от честото акане. Ще пробвам с оризова вода днес. Бебчо си е в тонус. Ако по-късно няма подобрение задължително ще идем на лекар. Преди няколко дена бяхме на консултация и всичко беше ок.
Достатъчно големи ли сме обаче за оризова вода? Дано всичко да мине по-бързо.
Благодаря за съветите!

# 7
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Yvette
Ами акото няма лоша миризма. Да, знам че това е кръв и мислех, че се е разранило от честото акане. Ще пробвам с оризова вода днес. Бебчо си е в тонус. Ако по-късно няма подобрение задължително ще идем на лекар. Преди няколко дена бяхме на консултация и всичко беше ок.
Достатъчно големи ли сме обаче за оризова вода? Дано всичко да мине по-бързо.
Благодаря за съветите!


Няма проблем за оризовата вода! Аз давах на бебе на месец. Въпреки това ако до понеделник не се оправи го води на лекар. Може да е някое вирусче

# 8
  • Мнения: 1 770
Дадох му оризова вода, ще видим дали ще има ефект.

Обадихме се на дежурната. Тя казва, че ако има слуз и кръв, значи е или вирус, или бактерия някаква. Лечението - антибиотик  Shocked

Обадих се после на педиатърката на голямата ми дъщеря (имаме различни педиатри за двете деца поради смяна на местожителството) - тя каза, че напоследък много зачестили подобни оплаквания. Подозренията са поради някакво замърсяване - например гроздето, което аз много ям напоследък. Та трябва да го спра (аз между другото имах подобно усещане). Тя препоръча също оризова вода или отвара от джоджен.

И двете казаха, че ако оплакванията продължат - задължително в понеделник на лекар. То това и аз си го знам, естествено.

# 9
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Yvette

Обадихме се на дежурната. Тя казва, че ако има слуз и кръв, значи е или вирус, или бактерия някаква. Лечението - антибиотик  Shocked




Е, права беше за дежурните.....
Що за глупост е това. Винаги при диария има слуз, а може и кръв. Обаче НЕ всяка диария се дължи на вирус или бактерия. Казах по-горе, че дъщеря ми имаше непоносимост към лактазата - единия симптом е диария...

Почвай да даваш оризовата водичка и виж как ще е утре мъника

# 10
  • Мнения: 1 770
Вчера вечерта бебчо го боля коремчето и плака. Болката беше на пристъпи, като при колики. Днес също от време на време проплаква. Коремчето му къркори страховито понякога, особено когато е ял. Пак ака често, но поне няма толкова слуз. Пие си отварите. Така като гледам, май е някакъв вирус... Миналата седмица бяхме на консултация и имаше страшно много деца, като нищо сме лепнали нещо от там  Close
Дупето съвсем се зачерви от това акане. Купих му Канестен и почнах да го мажа с него.
Утре сме на лекар. Дано довечера да е по-добре, че и той и аз се мъчим.  Neutral Face
Иначе е весел, смее се, гука, няма температура... Много си е жизнен. Само тоя корем. Дано по-бързо се разминем.
Утре ще докладваме пак. Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Yvette
Вчера вечерта бебчо го боля коремчето и плака. Болката беше на пристъпи, като при колики. Днес също от време на време проплаква. Коремчето му къркори страховито понякога, особено когато е ял. Пак ака често, но поне няма толкова слуз. Пие си отварите. Така като гледам, май е някакъв вирус... Миналата седмица бяхме на консултация и имаше страшно много деца, като нищо сме лепнали нещо от там  Close
Дупето съвсем се зачерви от това акане. Купих му Канестен и почнах да го мажа с него.
Утре сме на лекар. Дано довечера да е по-добре, че и той и аз се мъчим.  Neutral Face
Иначе е весел, смее се, гука, няма температура... Много си е жизнен. Само тоя корем. Дано по-бързо се разминем.
Утре ще докладваме пак. Simple Smile



Настоявай за проба за изследване на изпражненията. Би трябвало ориза да подейства почти веднага, а явно при вас само облекчава положението.

И аз да си се оплача - моятя пък госпожица от вчера е с 39 Т. Днес пак вдигна 39,5 и ходихме на дежурния доктор. Каза, че явно е вирус, щото няма налепи по сливиците, дробовете са чисти  Sad

# 12
  • София
  • Мнения: 2 210
И ние 4есто имаме слуз в акото и мирише лошо. Само на кърма е , не консумирам никакви мле4ни продукти, за да се изклю4и алергия (той от раждането си повръща много). На мен гастроентероложката ми каза, 4е слуз се появява и ако 4ервото прави спазъм и акото остава по-дълго време и раздразва лигавицата-тогава се отделя слуз като защитна реакция. И ние на два пъти имахме жил4ици кръв-казаха ми, 4е е от диарията. При нас е цикли4но- седмица ака по 3-4 пъти нормално, после седмица-по веднъж по-рядко, със слуз. Вси4ко съм изпробвала- няма разлика в това , което аз ям. Правихме посявка- нищо.
При нас го свързват тс рефлукса. Лошото е, 4е нощно време прави спазми и не спи добре. ПОросто ве4е незнам какво да мисля????. Води ли се разстройство, ако е един път на ден?

# 13
  • Мнения: 1 770
Нямах интернет тази седмица и нямах как да се  включа. Малкият до вчера си беше с разстройство. Пихме Смекта и чайове и води, ама нищо. Оня ден дадохме проба, до вчера нищо не се виждало. Ама нали трябва три дена да минат, та в понеделник ще имаме по-пълно инфо. От вчера минахме на Ентерол и чай от шипки. Тази сутрин се изака чак в 10 ч. , като предишните нощи се будеше доста често и акаше в 4 ч. Цветът също не беше зелен, ама може и от шипката да е така. Ще видим.

Vache, как сте вие? Оправи ли се малката?

Еми, при вас е сложно, щом имате и повръщане. Не знам какво да ти кажа. За първи път се боря с диария при бебе. Първото ми дете нямаше такива проблеми въобще...  Rolling Eyes Пиши, ако има някакво развитие...

Ние също продължаваме да се борим. Ще ви държа в течение. Дано днес всичко е по-добре. Досега е акал само веднъж (11.30), като предишните дни броя беше поне 3. Ох, моля се всичко да е ок.

# 14
  • Мнения: 1 770
Забравих да ви кажа за дупето. Докторката първо каза да мажем с Дефламол, ама то стана двойно по-зле!!!!! Аз бях чела във форума за Канестен и с него мажа. Докторката после каза Нистатин, ама аз не искам да ги мешам. Продължавам с Канестена. Днес определено е по-добре. То е и заради разреденото акане със сигурност, но определено Канестена за една нощ оправя голяма част от проблема.

Общи условия

Активация на акаунт