Имам ли шанс да възстановя лактация?

  • 422
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 280
Здравейте, мами! Преди 20-на дена спрях да кърмя ( изкарвах по 5-10 мл). Сменихме 4 вида млека, малката пак повръща. Имам ли шанс да възстановя лактация?

# 1
  • Мнения: 4 915
Да, имаш шанс.

Колкото по-рано почнеш да поставяш бебето на гърдата отново, толкова по-голям е той. И нещо много важно - спри да мериш какво количество изцеждаш, защото то не е показател дали имаш достатъчно кърма, а по-скоро дали можеш да се цедиш.

Ако кърмиш на поискване - когато бебето пожелае, дори 10 грама не са малко, защото когато бебчо огладнее, пак ще го накърмиш. Вслушвай се и се вглеждай в детето и неговите нужди, а не в грамчета и режими на хранене.

Като начало - прочети тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20199 ;
темите от "Библиотеката" за стимулация на лактацията, както и пусни търсачка за връщане към кърменето  - тези тема и друг път е била обсъждана тук.

Момичетата тук ще ти помогнат с още съвети и подкрепа.

Желая ти успех!



# 2
  • Мнения: 5 280
Благодаря много, ще опитам!   bouquet

# 3
  • Мнения: 2 534
valeria1 , ще успееш , на мен ми се случи почти същото , само че Поли ми направи алергия към белтъка

# 4
  • София
  • Мнения: 4 381
Разбира се, че можеш. Бебчо е още малък и може да се върне към гърдата. Прочети от темите в Библиотека и ще се ориентираш какво да правиш. Като начало поставяй бебето често на гърда, дори и да ти се струва, че нищо не прави. По този начин ще започне да стимулира гърдите. След това може да предложиш добавката, като през 3-4 дни да я намаляваш с 30мл на ден. След кърмене може да изцеждаш, за да стимулираш допълнително гърдите да произвеждат мляко. Дори и нищо да не изцеждаш, важно е още няколко пъти на празен ход да дръпнеш, за да дадеш сигнал, че това количесто е малко и трябва повече да се произвежда. Когато спрете добавката и количеството кърма е достатъчна за нуждите на бебчо, може да спреш с изцеждането.
Сигурно ще имаш още въпроси през самия процес - насреща сме.

# 5
  • Мнения: 435
Разбира се , само да поискаш  Laughing
Ние сме насреща и ще ти помагаме   bouquet

# 6
  • Мнения: 4 242
Стимулирай гърдите възможно най-често. Пий повечко водица, поне 2.5-3л дневно, храни се здравословно.
 А бебето засуква ли сега след това прекъсване, опитвала ли си?
 Ако бебето се е уморило и не суче, ти продължи да стимулираш с помпа, вземи си хубава обаче, примерно Авент са добри. Дори да не изкарваш нищо, достатъчна е стимулацията, да покажеш на гърдите че има нужда да се произведе мляко и те ще започнат да произвеждат малко по малко. Търсенето определя предлагането!-това е основно правило, макар много майки да не вярват в него, това е ключа за палатката!
 Не се отчайвай, щом осиновителки нераждали никога успяват да кърмят по същия начин, чрез стимулиране/помпане, при теб която си спряла преди дни ще е далеч по-лесно! И все пак това не означава че ще да е лесно, нужно е търпение, много труд и голямо желания най-вече!
Насреща сме и стискаме палци! Свиркай какво става.

# 7
  • Мнения: 140
Точно към края на 3 месец и ние го имахме този проблем.Не и достигаше млякото а аз нямах повече.Започнах да я храня по-начесто-2,2часа и половина и от двете цицки и давах.Купих си чая на Хип за стимулиране на лактацията и пиех хомеопатични също.Но като че ли чая и честото цокане ни помогна.След 3 дена всичко се оправи,но аз си продължих чая.И сега си пийвам веднъж дневно.
Но частно да си призная,момичетата от тук много ми помогнаха.Почти се бях  отказала,но като четеш подкрепата от другите мами...просто нямам думи.Благодаря на всички майчета newsm51

# 8
  • Мнения: 117
kategori4no da!!!samo bxdi silna i ne se otkazvai!sledvai preporxkite na opitnite mami kxrma4ki ot foruma!!!uspeh

Общи условия

Активация на акаунт