стафилококова инфекция /в нослето/

  • 1 437
  • 11
  •   1
Отговори
здравейте!на синът ми , който е само на 4 месеца откриха стафилококова инфекция в нослето , най-вероятно от родилният дом.изразява се само в сумкане и понякога в затруднено дишане.изписаха му "бакробан"- уж най-доброто , но не помогна, дори стана по-зле от преди.моля ви ,ако знаете нещо за тази инфекция или с какво се лекува ми пишете. предварително ви благодаря

Последна редакция: пн, 06 фев 2006, 10:42 от wasilisa

# 1
  • Мнения: 137
Здравей, Марти имаше същият проблем, но се е заразил от мен, всъщност аз съм пасивен носител била съм болна като бебе заразена съм от родилен дом. Признаците бяха като при вас , но бактробан ни помогна със сигурност.Правят се 2 курса на лечение по 10 дни след което 10 се почива и още десет се прилага.Бъди настовтелна и се радвай, че се изразява само в това аз съм била много зле 7 месеца с Т и големи като цирей неща.Кушмар.Успех ще има ефект повярвай

# 2
  • Мнения: 2 171
И на Алекс му бяха открили стафилококи в нослето. Ние проведохме само един десетдневен курс с Бактробан - по 3 пъти на ден. Вторите резултати показаха нормална бактериална флора. Само че оттогава той все си похърква. Според педиатърката не са стафилококи, не иска да му пусне изследвания за трети път. Видях се в чудо и затова искам да го заведа на друг лекар. Даже пуснах тема за добър педиатър за платен преглед. Ако отново му открият стафилококи направо ще го ваксинирам в Анаста, поне ваксината за бебета до 1 год. е само с мазане в нослето, а след това е инжекция.

# 3
  • Мнения: 577
и ние имахме стафилококи и ние се лекувахме с бактробан.Лекарката ни каза че вече сме се излекували ,но според мен,не сме защото продължаваме да сумтиме.Ходихме на частна лекарка и тя каза да не се притесняваме и да не го тъпчем с лекарства след като не му пречи като яде.И така оставих нещата,да чукна на дърво за сега сме добре. Joy

# 4
много ви благодаря , че се отзовахте.ще попитам педиатъра нали мошже да повторим лечението , тъй като при нас то беше само веднъж за 7 дни ,по три пъти на дени определено нямаше резултат.ако знаете и други методи на лечение пишете ми  bouquet

# 5
  • sofia
  • Мнения: 769
Бактробана не помага при всички ситуации, а може да направи стафилокока резистентем. Детето е мъничко и не  порходящо антибиотично лечение. Най-добре с хомеопатия - има специален препарат за целта. Лечението е макс. 10-15 дни и резултата е абсолютно траен.

# 6
  • Мнения: 417
След една година лош сън, бърсане на нос, три или четири курса с бактробан, а и след това с антибиотик през устата и тази гад /стафилокок ауреас/ се появяваше след всеки вирус. Преди няколко месеца ходихме на хомеепат. При посещения и в момента забравихме какво е сопол в носа. Успех в лечението

# 7
  • Мнения: 229
Ако сте раждали в Шейново там наистина заразяват понякога бебетата със стафилококи.

# 8
и двете ми деца имаха стафилококи , и както всички отбелязват лечението е дълго и не много резултатно. Стафилококите изпадат за известен период от време в латентно състояние и при първата настинка ,използване на неподходящ антибиотик най-вече те отново се събуждат.При нас помогна морето-стояхме един месец на море,капах им морска вода в носа  и това ни помогна.

# 9
  • Мнения: 352
Бактробана не помага при всички ситуации, а може да направи стафилокока резистентем. Детето е мъничко и не порходящо антибиотично лечение. Най-добре с хомеопатия - има специален препарат за целта. Лечението е макс. 10-15 дни и резултата е абсолютно траен.

Здравей - може ли да ми напишеш каква хомеопатия ползвахте и при кой лекар сте ходили- ако сте от София?

# 10
  • Мнения: 1 835
Дъщеря ми сумтеше също и заради това сумтене откриха стафилококите в носоглъдката. Лечение не й предписаха, само редовно й правеха изследване, докато на 3-месечна възраст не изчезнаха сами, без лечение, просто организмът сам се справи. Но сумтенето остана - оказа се че има по-голяма тимусна жлеза (нарича се "Тимомегалия"), която причинява сумтенето. Лечение пак не се наложи. Тя (жлезата) търпи обратно развитие и до 1 годиншна възраст се израства.

# 11
  • Мнения: 2 171
Aja, Zazi,
моля ви дайте координати на хомеопат newsm17. Сега и на мен ми откриха стафилококи в носа, явно с бебо си ги предаваме един на друг. Омръзна ми, направо вдигнах ръце! smile3514

Общи условия

Активация на акаунт