smenixme si rejima...

  • 580
  • 6
  •   1
Отговори
Nie sme na 9 mes. i edna sedmitza.Predi tri sedmitzi smenixme dargavata i sme na absolutno novo miasto i ysloviata sa razli4ni.Malkata predi zakysva6e s poparka,posle plodovo purentze a sega nito poparata iade,nito pureto.V Bulgaria i prigotviax poparkata ot syxari i mnogo i xaresva6e,tyk sa dryg vid syxarite,ne sa tolkova sladki siaka6 i taka i ne moga da ia nakaram da si xapne.Tova dobre,ami zasto i purentzeto otkazva,to e sladi4ko?!I taka sme samo na karma do obiad.Mejdy drygoto ni niknat i zabki i imaxme temperatyrka-moje i ot tova da gybi apetit,ne znam.osven tova zapo4nax da se budim po 3 pati ve4er i ako ne tzoknem malko ne zaspivame,a predi kato zaspi v 10 se bydi v 7-8 sytrinta.Ne znam kakvo da pravia,sytri6noto xranene e mnogo vajno.Na obiad xapvame malko purentze,posle karma,kam 5 ka6i4ka.i sled tova v 8 ve4erta,10 i zapo4va nostnito karmene.Smenixme si rejima.Daite mi savet,kakvo da pravia..

# 1
  • София
  • Мнения: 3 890
Изчакай. Детенце се адаптира към новата обстановка. А сигурно и ти си изнервена. Не го насилвай да яде твърда храна. След седмица-две няма да насмогваш с пюретата.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Децата са много чувствителни и реагират на всичко - зъбки, болест, нови хора, ново място...
Кърмата (или изк. мляко) до 1 година е най-важното в менюто на детето - ти явно го знаеш сама, щом я кърмиш, когато има нужда и поиска.
Не насилвай детето да яде, напротив - предлагай й нови храни - дай й бисквита или корички хляб за гризане - ще помогне и за зъбките (разбира се, бъди наоколо, за да не си я завре в гърлото да се задави). Не настоявай да хапне нещо на всяка цена. На тази възраст първо се предлага кърмата/млякото, а след това твърдата храна, така че ти си си спокойна, че детето яде - твърдата храна е за опитване и разучаване, а не толкова за наяждане.
Скоро ще се адаптира и пак ще започне да иска да яде, спокойно. Няма човек на 18 само на кърма Simple Smile

# 3
Blagodaria vi momi4ata za savetite i yspokoenieto.Malkoto naistina zapo4na  otnovo da opitva ot tvardata xrana,no v na4aloto se 6a6nax zastoto dosega nikoga ne sme imali problemi s apetita..Dnes xapna malko poparka no ia biax podsladila leko,ste mi se vaobste da ne slagam zaxar,znam 4e do 1 god.ne e xybavo,вие какво сте ме посаветвате?...Ина4е кармата си ни е  основна храна...

# 4
  • Мнения: 922
Пробвай с каша. Можеш да даваш и на сутрешна и на следобедна закуска различни видове. Аз лично я предпочитам пред попарата. Сутрин давам каша, а следобед понякога сменям с кремче/ нишесте/.
Мисля че ще намериш някоя позната за бебо.

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Захар и сол се препоръчва да се избягват поне до 1 година, а и след това - по-леко с тях.
Продължавай да предлагаш по малко, без да стресираш на храната. Ако не ще - кърми, после пак пробвай на другото хранене или на следващия ден - все ще поиска.
Спокойно!

# 6
Dnes pak ne iskaxme da xapnem osven malko poparka.az i davam na 3,3 1/2h da iade.mejdy xraneniata probvax da i dam nastargani plodove i tova ne iade.Ako parvo ia karmia i posle i dam tvarda xrana vaobste ne si otvaria ysti4kata...Pritesniavam se zastoto predi se xrane6e dosta dobre i tzotzka6e samo za desert.Sega sledobiad i davam ka6a,tova pone ne mi go e otkazala s izklu4enie na edin -dva pati,xaresvat i na Milupa ka6i4kite,no pak ia zalagvam za da si xapne.Nadiavam se 4e skoro ste si xapva pak s oxota....

Общи условия

Активация на акаунт