иска да ходи,а ми се струва малка

  • 1 647
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
бебка сега  ще навърши 8м,а някъде от 7м и половина иска да ходи и пищи и реве ако не я водим,вдига големи скандали.Прави крачки и ни води от стая в стая .
Дали не и е малко раничко,да не изкриви крачетата ThinkingТя още не може да се изправя  в  кошарата си -легло дори  не може и хубаво да се върти от корем на гръб и обратно,не може да лази,но иска да ходи.
Бънджито не я удовлетворява,ще трябва да мисля за проходилка Tired
Каката по мои спомени по -късно пожела,но нали всичко е индивидуално.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 181
Моето мнение е че наистина и е рано.Ортопеда, който посещаваме ми е казвал че детето трябва да се води да ходи след като се научи да се изправя само,а най-добре е да не се води а само да си прави всичко.Измисляйте и други занимавки когато почне да пищи,за да мине още време.

# 2
  • Мнения: 1 370
Моят син, не е лазил изобщо, направо проходи. А опити правеше от 7 месечен. Аз съм проходила на 9 месеца, но проблеми с краката за сега нямам

# 3
  • Мнения: 462
Имам позната, чиято щерка проходи на 8м. По принцип е много рано, ако се съди по книгите, но пък всяко дете си знае най- добре...не можем да се изправим срещу природата Wink

# 4
  • Варна
  • Мнения: 389
Моят син се изправи сам в кошарата на 7м ,а на 9м проходи.Доста след това започна и да пълзи.

# 5
  • София
  • Мнения: 281
не мъчи теб и детенцето! взимай проходилка и нека се забавлява бебка!  Hug

# 6
  • Мнения: 3 932
Не давам съвет, но никога не съм ограничавала движенията на детето си, оставяла съмм да ме водят неговите знаци, желания и реакции. Дамян проходи на 8 1/2 месеца, а сега от една седмица прави кълбо напред newsm32...а след 2-3 месеца го записвам на хокей  smile3521

# 7
  • Мнения: 666
 Големият ми беше така на седем месеца искаше да ходи самото дете си показва кога , щом желае нека ходи , а ти се снабди с повече енергия , защото това е най- уморителния период

# 8
  • Мнения: 3 089
раничко ми се вижда, ама като иска  newsm78

# 9
  • Мнения: 1 327
мойта мадама пролази преди да направи 6 месеца, близо седмица след това започна да се изправя сама. от няколко дни ходи в кошарката настрани...
всичко е до самото дете, щом не го караш насила смятам, че просто си му е дошло времето  Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 166
Ами като иска - дай й:) Моята сестра е проходила на 8 месеца и няма по-прави крака от  нейните!!! Аз съм бавноразвиващата се в семейството - проходила съм на 10:) Така че то детето ти диктува. Иначе ти съчувствам, че ще хукнештолкова рано -можеше да си полежи още месец-два:))

# 11
  • Мнения: 35 891
рано й е, нека се научи сама да се изправя! моята беба се изправя сама без проблем, но не смея да я водя; сама си се тътри по ръба на леглото, когато й писне - слиза на пода, лази, лази и после пак се изправя

# 12
  • Мнения: 3 663
аз пък съм виждала много деца, които на 7 месеца и нещо 8 започват да пристъпват водени за ръце
дори такива прохождащи на 9
таня е дебелак още от бебе, но на 8 месеца започна да си ходи водена за ръце, естестевено не за часове, а за по кратко
което не ускори прохождането - проходи на година и малко
аз бих оставила детето да си крачи водено за ръце
и без това съм сигурна, че след 10-15 минутки ходене ще се измори и ще иска да го носят или возят

# 13
  • Мнения: 5 228
Ако това беше вредно, детето щеше да изпитва дискомфорт; а ако изпитваше дискомфорт, нямаше да дава зор да я водиш. Не мисля, че има проблем, след като тя има желание да го прави. Но с проходилката ще си спестиш доста проблеми с кръста.

# 14
  • София
  • Мнения: 480
И на мен ми се струва, че е много малка. Разбира се, много деца прохождат още 8-9 месеца, водени за ръка от родителите. Това за мен е противоестествено- когато костната и мускулната система укрепнат достатъчно, детето само ще се изправи в кошарката и ще направи крачка. И това, че след едно ранно прохождане на 20 години няма проблем с краката, не означава, че на 30-40 няма да се появи.
Както беше казал един добър ортопед от Военна болница: "Най-вредно е това, с което майките се гордеят най-много- ранното сядане, ранното прохождане (аз бих добавила и ранното захранване Wink ) ".
Това е само моето мнение, всяка майка решава сама за детето си Peace

Общи условия

Активация на акаунт