Първото мляко?

  • 461
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 561
Да ви питам-за това първо мляко преди мазното, хранителното. Имам чувството, че моята беба само с него се наяжда и изобщо не стига до следващото-то с 5 минути кърмене колко може да се изяде? И как кара после 4 часа без да яде-иди я питай! Какво да правя-да се цедя ли предварително или друго? Тя за това ли не наддава(600 гр отгоре беше на 1.02) И на мен ми стават бели зърната след кърмене Sad И както я кърмя като рукне оная ми кърма-днес опитах да махна беба и да я забърша ама тя така се ядоса, че после едва я кандърдисах да яде пак. И друго-като спре да яде я натискам към гърдата още и хапва пак, но с рев. Да го правя ли или като се пусне да я оставям?
Брей, добре че сте вие иначе си я слагах и на двете гърди и ми кеф, че има много, тя си яде като буквално кърмата се излива в устата и! А не стигала до където трябва! Embarassed

# 1
  • Мнения: 1 840
Ако тези 600 грама бебето ги е наддало за 1 месец, детето наддава добре, не се притеснявай. Само кърми и всичко ще е наред. Чула съм, че кърмените деца наддават по-малко в сравнение с тези, които се хранят с АМ, но всичко е строго индивидуално. Правилото е, че няма правило. Но 600 гр. не са малко.

# 2
  • София
  • Мнения: 561
Да, за 1 месец. И друго да питам-щом е спокойна, значи е сита, нали? Или бъркам? Може ли да стане "безразлична" към храненето? И да не показва, че е гладна? Знам ли? Embarassed И все пак-какво да го правя това първо мляко? newsm78

# 3
  • Мнения: 3 760
Ако наистина много се притесняваш- от време на време изцеждай 30-50мл предно мляко и я слагай направо на задното. Но щом и спокойно детето и наддава - явно се нахранва. Между другото: по колко е качвала предишните мезеци? И даваш ли и вода, чай сок и т.н.?

# 4
  • Мнения: 1 586
Не се притеснявай излишно сега за първото и второто мялко Simple Smile.

Детето е  наддало добре за възрастта си, а щом е спокойно между кърменията изобщо няма какво да да го мислиш. За 5 минути едно тримесечно бебе спокойно може да се нахрани - има доста мами, споделящи такъв опит тук. И не мисля, че има нужда да я насилваш пак на гърдата, щом сама я пуска, явно сита и доволна.

Нека не те притесняват тези наши обсъждания на типовете млека. Те по-скоро са актуални за случаите на лошо наддаване и колики например. В случай като вашия не виждам причина да го мислиш поетото мляко какво е Simple Smile. Кърмете си се спокойно на корем и се радвайте на живота! Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 561
1 мес-1.130
2 мес-650гр
сега 3 мес-600гр
Вода не иска откакто се е родила. Почнах соковете в края на 2-ри мес и давам сутрин м/у храненията в 10 и 14 часа-30мл

# 6
  • София
  • Мнения: 4 381
Предното мляко е също толкова важно, колкото и задното. Предното мляко е количеството, което се е събрало в гърдите между храненията. С него бебчо задоволява нуждата си от вода. Задното мляко се освобождава от рефлекса на потичане, който се задейства след минуте-две от началото на кърменето. С времето този рефлекс се задейства все по-бързо. Тогава бебчо получава задното мазно мляко. За 5м. е напълно възможно бебчо да се нахрани.
Между другото хранителния режим на бебчо до годинка се променя динамично. Сега може да се храните на 4часа, но след месец може да иска да се храни през 3 часа. Важното е да се водиш по детенце и неговите сигнали.
Обърни внимание и на поставянето на гърда дали е правилно. Това побеляване на зърното може да се получава от неправилна позиция.

# 7
  • Мнения: 398
Вместо да се цедиш можеш да даваш 3 часа от едната гърда, 3 от другата, тоест да редуваш. Така има гаранция, че яде и задно мляко. Но сама си прецени дали си струва нещо да променяш.

# 8
  • Мнения: 4 242
Момичетата са казали всичко вече!
Аз само ще добавя че дъщеря ми от втория си месец изсуква препълнена гърда  за максимум 5 мин. Дори на приспиване не суче дълго, нахранва си се и се откача сама. Радвай се че ще имаш доста повече свободно време! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт