profilaktika na klimatik

  • 2 778
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Zdraveite iskam da Vi predupredya za firma Clima Vent-Varna ,kupih si vaucheri ot Grabo za profilaktika na klimatika,doide  tehen slujiitel da gi pochisti i predstavete si kak stana tova s chetka za zabi i edno spreiche ,bez da gi razglobyavat i miyat .Cyalata procedura beshe okolo 10-15 min,estestveno nishto ne pochistiha i parite prosto otidoha na vyatara.nikakva korektnost i vnimanie ot strana na slujitelite na Clima Vent,tova spored tyah bila standartna procedura taka se pochistval klimatik .

# 1
  • София
  • Мнения: 42
Как така искаш да го разглобява... Достатъчно е с четката и спрея..
.Прочетете  за подробности
тук

Последна редакция: ср, 07 авг 2013, 14:30 от KaMu

# 2
  • Мнения: 5
v prodalgenie na nyakolko godini vsyako lyato mi gi pochistvat i vinagi sa svalyali turbinata da ya izmiyat i pochistyat ,sega kato ima muhal po neya samo s praskane  nyama kak da se izchisti .imam malko bebe i se pritesnyavam ot muhala

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
А защо не извика тези, от миналото лято, а взе ваучер?
И моля, пиши на кирилица.

# 4
  • София
  • Мнения: 38 431
Аз не мога да разбера, защо не си го правите сами?
Елементарно е.
Махате капака, сваляте филтрите, изплаквате ги с вода, изсъхват и си ги слагате пак.
Ние си го правим всеки месец.

# 5
  • Мнения: 11 565
А като е в гаранция климатика процедурата отнема точно 2 минути.  ooooh!

# 6
  • София
  • Мнения: 38 431
А като е в гаранция климатика процедурата отнема точно 2 минути.  ooooh!

Е да ама ние попаднахме на някаква гадна фирма за монтаж и поддръжка и искаха пари за гаранционната профилактика, така че ние си я правим сами.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Нашият климатик е нов единият и от фирмата казаха, за да се продължи гаранцията с още една година ( при положение, че законовата е две, а климатикът е слаган през януари), трябва да направим профилактика, за която да си платим... Абе нещо не ми се връзва сякаш...

# 8
  • Мнения: 11 565
На нашия беше две години, всъщност сега се сетих, че втората платихме 30 лв. Точно така, понеже бях много възмутена за парите за двете им минути. За първата беше без пари. Само трябва ти да им звъннеш.

# 9
  • Мнения: 241
Аз не мога да разбера, защо не си го правите сами?
Елементарно е.
Махате капака, сваляте филтрите, изплаквате ги с вода, изсъхват и си ги слагате пак.
Ние си го правим всеки месец.
Това е ежемесечното почистване на филтрите, а тя пита за годишна профилактика и основно почистване (ваничката, топлообменника, и вентилатора). Всъщност май пита как да се справи с мухъла и миризмата. Аз го направих (вчера и днес) със спрей за автомобилни климатици. Има ефект, но се иска дълго проветряване, защото спрея има силен парфюм и мирише няколко часа след третирането.

# 10
  • Мнения: 19 473
Аз не мога да разбера, защо не си го правите сами?
Елементарно е.
Махате капака, сваляте филтрите, изплаквате ги с вода, изсъхват и си ги слагате пак.
Ние си го правим всеки месец.
Това е ежемесечното почистване на филтрите, а тя пита за годишна профилактика и основно почистване (ваничката, топлообменника, и вентилатора). Всъщност май пита как да се справи с мухъла и миризмата. Аз го направих (вчера и днес) със спрей за автомобилни климатици. Има ефект, но се иска дълго проветряване, защото спрея има силен парфюм и мирише няколко часа след третирането.
Този спрей откъде се купува и на каква цена? И тези спрейчета за почистване на климатици дали могат да се намерят в Техномаркетите, защото нещо не ги виждам по магазините за битова химия  newsm78
Аз бих дала повечко пари за добро почистване веднъж годишно, но ако ще ми пръскат със спрей и аз мога да си го направя. Представях си нещо по-основно, разглобяване, по-прецизно почистване, такива неща.

# 11
  • Мнения: 5
А защо не извика тези, от миналото лято, а взе ваучер?
И моля, пиши на кирилица.


А ми хайде де  да ме пита човек защо ,50лв е профиктиката на 1 климатик ( аз имам 3),а ваучерите са 20лв.и понеже си мисля ,че като е фирма от 10-15 години на пазара  ще си свършат работата  както  трябва ,ама за пореден път се убедих  ЕФТИНОТО ВИНАГИ Е ПО СКЪПО

# 12
  • Мнения: 5
Аз не мога да разбера, защо не си го правите сами?
Елементарно е.
Махате капака, сваляте филтрите, изплаквате ги с вода, изсъхват и си ги слагате пак.
Ние си го правим всеки месец.
Това е ежемесечното почистване на филтрите, а тя пита за годишна профилактика и основно почистване (ваничката, топлообменника, и вентилатора). Всъщност май пита как да се справи с мухъла и миризмата. Аз го направих (вчера и днес) със спрей за автомобилни климатици. Има ефект, но се иска дълго проветряване, защото спрея има силен парфюм и мирише няколко часа след третирането.



И  аз знам за това със спрея,ама то е само за топлообменника и вътрешната ваничка ,а турбината как се сваля

# 13
  • Мнения: 241
Аз не мога да разбера, защо не си го правите сами?
Елементарно е.
Махате капака, сваляте филтрите, изплаквате ги с вода, изсъхват и си ги слагате пак.
Ние си го правим всеки месец.
Това е ежемесечното почистване на филтрите, а тя пита за годишна профилактика и основно почистване (ваничката, топлообменника, и вентилатора). Всъщност май пита как да се справи с мухъла и миризмата. Аз го направих (вчера и днес) със спрей за автомобилни климатици. Има ефект, но се иска дълго проветряване, защото спрея има силен парфюм и мирише няколко часа след третирането.



И  аз знам за това със спрея,ама то е само за топлообменника и вътрешната ваничка ,а турбината как се сваля
Ами аз не я свалих, защото е балансирана и ако разместя нещо ще започне да шуми. Напръсках и нея със спрея (докато я пръскаш тя се върти от струята на спрея и така препарата влиза навсякъде) и после попих това дето изтече от нея (да не капе по пода). Втори ден работи (със спиране и стартиране) и няма миризма, а парфюма почти не се усеща. Важно е да уморите плесените във ваничката, по топлообменника и тези, които са се скрили в тръбата за конденза (която излиза навън). Тръбичката няма как да се извади и почисти, но може да връща миризма. Явно разтвора от спрея я е промил. Прахоляка по турбинката влошава лекичко работата на вентилатора, ама не е чак такъв проблем, че да е задължително да се къпе на чешмата.

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Всяко почистване със спрей на вътрешното тяло е само козметично такова.
Ако желаете наистина качествено почистване, се свалят телата и се почистват в сервизни условия.
Та това почистване не е профилактика.

Какво представлява профилактиката, защо е нужна... и трябва ли да се прави...  - има хиляди статии в нет-а.

Общи условия

Активация на акаунт