Айдеее, пак аз - кърмене на поискване и колики

  • 1 862
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 150
Ох, добре че сте вие, че иначе положението е отекло Laughing
Айде сега ново 20:
Бебето е с колики. Много е нервен, постоянно плаче сърцераздирателно, мрънка, размахва ръце, краци и глава. Това нормално, според мен, за бебе с колики, обаче баща му как ме гледа не е истина.
Според него това, че кърмя на поискване и бебето не е на режим утежнявало положението с коликите. Неговата теория е, че ако не му давам толкова често да яде /понякога на 30-40 минути/ и коремчето му се изпразни, коликите по някакъв магически начин ще изчезнат. Тоест коликите са от безразборното /според него/ хранене. Голям зор ми дава да давам чай от копър. За да бъда съвсем честна му дадох с 300 зора не повече от 3 чаени лъжички и повече непоиска да преглътне. Реве, дави се....изобщо.....
Сега пък ми дава зор да слагам захар в чайчето от копър, щял така да го хареса. Не съм дала.
Давам му капки СабСимплекс, но като че ли няма голяма полза.
Та как да се преборя с таткото за кърменето на поискване? И дали наистина има нещо вярно в това, което казва коликите?
А пък ако знаете някой ефективен начин за успокояване на пусти колики за кърмачета, Зарче ще е благодарно. Hug

# 1
  • Мнения: 4 242
При нас точно кърменето на поискване помагаше да е по спокойна бебка. Давах разбира се и Саб, на 3 часа твърдо, по 15 капки, с лъжичка.
Дай на таткото да прочете някоя и друга статия от библиотеката за храненето на поискване и белким миряса. Кажи му в крайна сметка да научи бебето да познава часовника, за да следи кога да яде и плаче, та да си прави сметката по колко да изсуква, за да издържа до другото режимно хранене. Laughing

# 2
  • Мнения: 1 586
Трикът при кърменето при поискване е да даваш само едната гърда в продължение на около 3 часа - колкото и често да я иска бебето. Идеята е да не се получава запълване на стомахчето предимно с предното богато на лактоза мляко, а да се изсуква и повечко от задното по-богато на мазнини мляко, които неутрализират в определена степен дразненето на стомаха причинено от лактозата. Това е цялата философия Simple Smile.

А като знам колко е гаден чаят от копър, напълно го разбирам бебчето, че го плюе Simple Smile.

На таткото предай много поздрави от нашия форум! Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Трикът при кърменето при поискване е да даваш само едната гърда в продължение на около 3 часа - колкото и често да я иска бебето.
newsm10Туй то!Когато бебето ми беше мъниче, не знаех за този "трик" и давах всеки път различна гърда - в резултат имахме 4 месеца #Crazy колики.Сега как ме е яд, ако знаеш, че съм била такава тиква smile3537

# 4
  • Мнения: 790
В началото кърмех на 2,5-3 часа, не по-често просто защото бебето през останалото време спеше непробудно. И при все това имаше колики и то доста дълго. Не е разковничето в паузата.
Познавам много майки, чиито бебета са били на АМ , шишета против колики и т.н. и бебетата пак са ги имали.
Ще мине това и зъби ще дойдат Mr. Green
И още нещо по отношение на таткото и чая от копър, със захар или без - всеки може да има мнение и препоръки за храненето на бебето, но ти трябва да вземеш окончателното  решение. Късмет!

Последна редакция: пт, 03 фев 2006, 16:07 от silvi_mar

# 5
  • Мнения: 1 586
Аз го научих това правило по друг повод като ми беше малко бебенцето - на един месец не беше наддала нищо (поради великата принципност на майка й и склонността й към ред и дисциплина тогава  Confused) и се наложи да реорганизирам изцяло кърменето. Тогава тоя форум още го нямаше и ползвах за настолно четиво по въпроса 2 статии на Лилия Казакова и Мая Майорская (сега ги има в библиотеката - "Предазсъдъци относно кърменето" и "Как да увеличим количеството кърма"). Та във втората статия това редуване на гърдите през 3 часа се споменаваше като сигурен начин бебето да достигне до задното по-мазно мляко, за да наддава добре. И като изключим "коликите" от недохранване през първия месец и някои инцидентни "колики" поради нехаресването на маминото меню (напр. боб, зеле, портокали) през втория месец, ние проблеми с колики не сме имали Simple Smile. Чак по-късно се светнах и за фактора лактоза по отношение на коликите и ползите от правилото за редуване на гърдите.

Но моето бебенце беше много малко и слабичко и определено не можеше да изсуче цялата гърда на едно сукане. Нужен е мъдър подход от майката според случая - ако има например много здраво сучещо бебе и по-малък капацитет на гърдите, то логично е да предлага и двете гърди на кърмене след като е сигурна, че бебето е изсукало първата до дупка Simple Smile.

Силви_мар, не става въпрос за пауза, а за уверяване в изсукването на по-мазното задно мляко.

# 6
  • Мнения: 790

Силви_мар, не става въпрос за пауза, а за уверяване в изсукването на по-мазното задно мляко.

Напълно съм съгласна.
Като написах за пауза имах предвид това:
Неговата теория е, че ако не му давам толкова често да яде /понякога на 30-40 минути/ и коремчето му се изпразни, коликите по някакъв магически начин ще изчезнат.


# 7
  • Мнения: 1 586
Аааа, сега ми се изясни  Grinning  Peace.

# 8
  • Мнения: 2 282
Зарче, и ние имахме същия проблем, и разреждането на кърменията определено НЕ помогна в борбата с коликите. Давахме и капки, Саб Симплекс като че ли излязоха най-удачни.
Трикът при кърменето при поискване е да даваш само едната гърда в продължение на около 3 часа - колкото и често да я иска бебето.
Ей, таман щях да пускам тук една чуденка - като се храним на поискване на по 40 мин. понякога, колко често да сменям цицата. Че то при мен едната изпразване няма, цял ден може на една да си цока.... Благодаря за отговора  Hug

# 9
  • Мнения: 1 440
Зарче,няма спасение срещу коликите. Sad
При нас положението също беше много трагично.Давах Саб,Еспумизан понякога,чайчета,но...
Истината  е,че като сучеше по-често ,бебката повече се успокояваше.
А трика със сукането всеки път от едната гърда в продължение на 3 часа и аз го прилагах и имаше ефект.Добре,че Хедра ме научи на това.

# 10
  • Мнения: 532
Спри да консумираш прясно мляко, само кисело и то ниско маслено и не повече от една кофичка на ден. Ако си намериш и козе кисело мляко чудесно! Чая от копър го пий ти - 1/2 час преди кърмене или си направи едно голямо стъклено шише и когато се сетиш си пийвай - не е чак толкова гаден - има вкус на малц малко - можеш да си представяш, че си пийваш уиски  Laughing.

Спри да консумираш шоколад или вафли, в които има такъв или пък в съставките има какао. Спри цитрусите - яж само ябълки и морков. Не яж надуващи корема неща - като боб, леща, зеле, грах. Ограничи ядките. Не консумирай риба и черупкови.

Целта е да се храниш ти с лесносмилаеми храни - т.е. яж нещата, с които се захранва едно бебе и естествено кърми на поискване. При такава щадяща бебето ти диета, което не означава да не ядеш, но да ядеш правилните храни, на бебо ще му се успокои лигавицата на червата, защото в кърмата ще има лесносмилаеми неща  baby_neutral и това ще стане не по-рано от една седмица, обаче. И след като мъжо ти иска да се дава на бебето нещо - чудесно, но само през твоята храносмилателна система, оттам в кърмата и оттам в храносмилателната система на бебо - нищо друго директно освен "хубава кърма от правилната храна на мама".   bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 43 903
на нас саб ни деистват доста зле, пробвай да ги смениш с еспумизан например...

# 12
  • София
  • Мнения: 164
И ние имахме зверски колики вече сме на 5м и 7дни, а нощем още се будим и се присвиваме и пръцкаме...Още давам Бебенос защото е билково има екстракт от копър, анасон и кориандър. Може да даваш него вместо чайчета.Иначи при зверските колики давах Лефакс.И диета спазвам още но...ефекта не е кой знае какъв

# 13
  • Мнения: 3 760
Ами, общо взето диетата ти се отразява. Моята госпоица започна да получава зверски колики когато се прехранвах с кашкавал и извара. Спрях зловредните кравешки продукти и след няколко дни се успокои. Мъжът ти да има да взема! Ограмоти  го малко с материали от библиотеката. И да не се обажда много! Naughty
Успех в борбата с коликите и с лошите съвети...

# 14
  • Мнения: 150
Момичета, благодаря за отговорите на всички ви.
Чай от копър още не съм дала директно на бебето, аз си го пийвам. Вече свикнах с вкуса. Смених Саб-а с Еспумизан - като че ли по-добре са нещата. Положението е трагично от 6 до 10 вечерта, но ще търпим. Ако и Еспумизана не помогне ще взема Бейбинос, та да видим какво ще стане.
Прясно мляко въобще не консумирам, кисело съвсем ограничено. Виж за рибата и какаото не знаех. Тази сутрин тамън бях решила да си направя голяма чаша с топло какао, че ми се пие кафе Blush
Започнах да давам само едната гърда в продължение на 3 часа. Преди ги редувах на всяко хранене.
Знам, че коликите няма да намалеят веднага, но ще чакам резултат и ще пиша да ви кажа. Толкова ми е мъчно за мъничето, така го боли, че нито носене, нито песнички помагат, а като го оставя за секунда легнал изпада в истерия и се захласва от плач и посинява, а пък аз ще побелея без време. Даже бях пускала тема в мамешкия форум за това захласване и посиняване.
Ще редуцирам още малко храненето си и дано всичко това даде резултат.
Поздрави хазартни от Зарче Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт