Тест за алергия към упойка

  • 7 140
  • 26
  •   1
Отговори
Смятам да раждам с епидурална упойка, но досега не ми е правен тест за алергия към упойката. Въпросът ми е: прави ли се такъв и кога- предварително или чак когато отидеш да раждаш?

# 1
  • Мнения: 7 186
Редно е да се направи. Хубаво е да се подготвиш предварително.

# 2
  • Мнения: 3 447
Добре е да си направиш. Аз от 20-те вида се оказа че съм алергична към 4 (макар че по принцип не съм алергична, ама си направих теста ей така, да се застраховам). 1 седмица преди раждането го направих и 3 дни преди раждането пих хапчета за десенсибилизация. Това може да се постигне и с инжекция преди самата операция.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 999
Съветвам те да си направиш.

Тъй като имам доста алергий настоявах за такъв тест пред гинеколога си. Той беше доста скептичен, но ме прати и... оказа се, че съм алергична към 8 вида упойки, включително лидокаин и аналгин.

В БГ явно още гледат през пръсти на алергиите /като съдя по моя опит/, в болницата едва не ме убиха след като решиха да ми сложат венозно антибиотик към който съм алергична и при това го пишеше с големи червени букви на картона ми.

# 4
  • Мнения: 1 999
Преди да родя питах дали трябва да си направя такъв тест предварително, но ми казаха, че не е нужно. Родих в Шейново и като постъпих ми направиха теста на място.

# 5
  • Мнения: 270
по добре си направи предварително тест,ако се наложи по спешност да ти слагат няма да има време за тест

# 6
  • София
  • Мнения: 43 903
Направи си задължително, особено щом си решила да раждаш с упойка, че в болницата съвсем не са задължени те да ти прават по-вероятно ей така да ти сложат само щете питат дали знаеш да си алергична към нещо.... а ти от къде да знаеш Confused

# 7
  • Мнения: 1 208
Извинявайте че се намесвам, но въпроса ми донякйде е свързан с алергиите, упойките и операциите: Някой чувал ли е да се правят тестове за поносимост към конците, които се използват при секцио, нормално раждане с разкъсвания или която и да е била друга оперция? Въпросът ми е предизвикан от факта, че на 17 години ми направиха опереция от апендецит и не понесох вътрешните конци, от което последва втора опериция и ми оставиха ако мога така да се изразя дупката в корема да се затвори сама и сега ме е страх какво би се получило ако се наложи пак да ми шият.

# 8
Не разбрах- от гинеколога си ли трябва да го изискам/ ходя на частно при лекаря при когото ще раждам с уговорка/, или сама да отида някъде да ми го направят?

# 9
  • Мнения: 7 186
Не разбрах- от гинеколога си ли трябва да го изискам/ ходя на частно при лекаря при когото ще раждам с уговорка/, или сама да отида някъде да ми го направят?

Аз преди секциото отидох и си направих тестуване към всички видове анестетици. Струваше към 12 лв. Аз те съветвам да се тестуваш към всичко за всеки случай, въпреки, че ще раждаш нормално с епидурална, защото винаги в хода на една нормално раждане може да възникнат индикации за спешно секцио и да се наложи пълна упойка.
Пожелавам ти всичко да мине без проблем де. Peace

# 10
  • Мнения: 35 891
да, тест можеш да си направиш в 'Св. София' с направление 3А /три 'а'/ - безплатно, ако нямаш този талон - срещу 25 лв.; взимаш направление от личния лекар или гинеколкога, което е 'три' за алерголог, а от него искаш 3А

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 969
На мен ми направиха в болницата на място Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 3 760
Преди да родя питах дали трябва да си направя такъв тест предварително, но ми казаха, че не е нужно. Родих в Шейново и като постъпих ми направиха теста на място.
И аз раждах там, но НЕ МИ ПРАВИХА тест. То покрай емоцията не се и сетих, но и никой  от лекарите не епредложил да ми се направи тест...
.... Лелееееее.
Май ме питаха дали съм алергична към НЕЩО, но аз откъде да знам.
...Лелеееееее!!! baby_neutral

# 13
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
След репортажа, който гледах снощи...мога само ГОРЕЩО да ти препоръчам да си направиш тест....!!!!

# 14
  • Мнения: 330
Аз ще раждам със спинална упойка и добре,че беше майка ми,която ми каза,че трябва да си направя тест за алергии.Била гледала някакъв репортаж,в който жената,на която са и правили секциото е получила усложнения,защото е била алергична към някои от съставките на упойката ooooh!Иначе и моят гинеколог вика,че няма смисъл,ама аз смятам да си направя Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт