Появяват ми се стрии по гърдите :( Моля дайте съвет!

  • 20 819
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 942
От кърменето и увеличения бюст ми се появяват червени стрии по гърдите!!С какво да ги мажа без на бебчето да му е неприятна миризмата и да не иска да яде? Давайте съвети - как да спася гърдите си? Praynig
Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Намери си отнякъде ланолин - той е абсолютно безмирисен и безопасен за бебето.Ще омазни кожата и ще я направи по-разтеглива.Но за вече образуваните стрии - няма спасение Sad

# 2
  • София
  • Мнения: 1 444
До колкото съм запозната, това си зависи от еластичността на кожата, нещо, което при всеки е различно.Може да се мажеш за да предотвратиш появата, но при вече сцепила се кожа няма лек.Мажи се с детско олио или други мазни, попиващи добре продукти, които да не миришат неприятно.Като кърмиш измивай гърдата, няма да я поднасяш на бебето цялата в кремове.Аз съм била най-доволна от бебешко олио, но пак е индивидуално, пробвай разни варианти, докато намериш твоя.

# 3
  • Мнения: 120
Намери си отнякъде ланолин - той е абсолютно безмирисен и безопасен за бебето.Ще омазни кожата и ще я направи по-разтеглива.Но за вече образуваните стрии - няма спасение Sad
Има, имаааа! Mr. Green На мен ми помогна Контрактубекс, но то е лекарство и трябва да се прилага след като приключи окончателно кърменето /след година, две , три..../ Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Контратубекс, доколкото съм чела, помага само при пресни стрии, и то не на всички кожи SadНа тебе стари стрии ли ти заличи?Ако да - веднага да раздуваш, че и аз съм се обзавела с няколко още ехееее, преди години.Не ме притесняват чак толкоз, но и не бих имала нищо против да ги разкарам Wink

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Мазала съм се със зехтин всеки ден и имаше невероятен фефект - тоест не съм получила стрии при бременеенето и кърмачеството, както и при отслабването. Мажи се по проблемните зони, гдето кожата се разтяга, изсъхва и няма да имаш проблем с нови стрии.  Wink  Новопоникналите мисля няма как да излекуваш в настоящия момент, но ако започнеш веднага мазане със зехтин, към който можеш да добавиш понякога някакво мляко за тяло, да притъпиш маслиновия аромат, определено няма да получиш нови стрии. Поне при мен така се случи.
поздрав и успеф!

# 6
  • София
  • Мнения: 4 966
Крема на Мустела за вече появили се стрии-намалява размерите и дълбо4ината.Може да се ползва по време на кърмене.

# 7
  • Мнения: 120
Контратубекс, доколкото съм чела, помага само при пресни стрии, и то не на всички кожи SadНа тебе стари стрии ли ти заличи?Ако да - веднага да раздуваш, че и аз съм се обзавела с няколко още ехееее, преди години.Не ме притесняват чак толкоз, но и не бих имала нищо против да ги разкарам Wink
Ами на 2 години стриите ми бяха тогава, и значително се повлияха. Ама аз като видях, че взеха да минават и забравих да ги мажа редовно! Embarassed Но определено имаше ефект. Сега, когато спра да кърмя, ще си направя пълният курс. Вярвам, че ще ги изчисти, защото имам наблюдение върху Контрактубекса и върху един мой белег от ухапване на куче. Белега ми беше стар и тъмно син и след мазането вида му се промени значително. Grinning

# 8
  • Мнения: 432
Крема на Мустела за вече появили се стрии-намалява размерите и дълбо4ината.Може да се ползва по време на кърмене.

Aха, аз го ползвам от 2 месеца и сяяяяяяяяяяяяяяякаш има някакав ефект:) - или изтъняха или аз им свикнах и ве4е не ми изглеждат стряскащи

# 9
Крема на Мустела за вече появили се стрии-намалява размерите и дълбо4ината.Може да се ползва по време на кърмене.

Aха, аз го ползвам от 2 месеца и сяяяяяяяяяяяяяяякаш има някакав ефект:) - или изтъняха или аз им свикнах и ве4е не ми изглеждат стряскащи

и аз го ползвам ,мисля че помага

# 10
  • Мнения: 3 760
Аз съм голям почитател на Дефламол-а. И като превантивна мярка и за лечение. Не знам дали е в състояние да тушира наличните стрии, но щом помага при изгаряне newsm78.
Трябва обаче да се измиваш преди кърмене /ако има вероятност бебчо да го погълне/.
Пиши след време как вървят нещата!

# 11
  • Мнения: 4 629
За вече появили се стии все още не е измислено мазило  Sad

# 12
  • Мнения: 1 735
Аз не успях да се спася,а направих всичко възможно.  Cry
Все пак,успех ти желая!

# 13
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
И на мен ми се появиха по гърдите няколко стрии от кърменето и разтягането на кожата.Мажа ги с маслото за стрии на Икаров и почти се заличиха вече.С него се мазах и по време на бременността и не ми се почви нито една стрия,но после бях спряла.

# 14
  • Мнения: 435
И аз съм сред доволните от Контрактубекс  Grinning
Казват , че помагал за белези до преди 7 години  newsm78
Моите се повлияха , не са изчезнали , но не си личат  Laughing
Сага си имам пресни пресни , но скоро ще мазна и тях  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт