Изпращане на пари от USA за България.

  • 1 193
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте мами,

   Налага ми се да изпращам пари до България. Вече пращах веднъж с Western Union, но ми се струва скъпичко. Още нямам ID и мисля, че не мога да изпращам от банка, но има ли друг по-ефтин начин, друга фирма или...... Дайте ми съвет, че съм още нова в тези работи тук.
Целувам ви и ви благодаря предварително

# 1
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
За съжаление, ако не можеш да правиш банков превод (а и той много често въобще не е евтин), Western Union е единствения начин, за който аз съм чувала.

Може някоя от другите мами да има идея...

Добре дошла!

# 2
  • Мнения: 4 629
Някаква малка пратка с Fedex, в която да сложиш парите. Това ми хрумана като идея иначе незнам дали ще  стане - трябва да попиташ

# 3
  • usa
  • Мнения: 2 113
не става ясно за редовно изпращане за напред ли става дума или сега за неотложно и бързо. за редовно изпращане ние сме дали на родителите си atm карти от наша сметка и когато им се налага теглят от банкомати в българия.

# 4
  • Мнения: 1 116
Здравейте мами,

   Налага ми се да изпращам пари до България. Вече пращах веднъж с Western Union, но ми се струва скъпичко. Още нямам ID и мисля, че не мога да изпращам от банка, но има ли друг по-ефтин начин, друга фирма или...... Дайте ми съвет, че съм още нова в тези работи тук.
Целувам ви и ви благодаря предварително
Най-ефтин начин е ако имаш познат който да си ходи скоро.
Иначе не мисля че ще намериш по-евтин начин, дори за по-малка сума пари с Western Union е най-добре, през банките излиза по-скъпо за малки суми, щото и тукашната банка и банката в БГ взимат такси и то не малки, а пък ако тукашната не кореспондира директно с българската и трябва да мине и през друга банка и всичките взимат такса за обслужване се събира доста.

# 5
  • Мнения: 1 393
Hrisi,
Аз пращам на близък човек в БГ пари като изпращам чек, там те го внасят в тяхната сметка в Пощенска банка и отнема около две седмици, за да "преминат" парите в сметката им от чека. Доколкото знам, таксата е от типа $5 на всеки $100. Един проблем, който има е, че в моя случай чековете се пращат по човек, по няколко накуп с дати разлика от един месец и моите хора в БГ с ги осребряват като дойде датата на чека. Това е, защото единствения път, когато пратих чек по пощата, той така и не се получи (но може би е било изключение и така или иначе никой освен човека, на който си написала името на чека не може да го осребри).

Ако не ти е спешно, това определено е един добър и изпитан начин.
Дано съм ти била полезна.

# 6
  • Мнения: 2 257
Аз направих втора дебитна сметка в банката си на мое име и пратих картата с UPS. Не им изваждай дубликат от кредитна карта обаче! Също предупреди в банката, че ще се теглят пари от Европа, за да не ти я блокират.

# 7
Благодаря Ви момичета. Става въпрос за редовно пращане, а не еднократно. Сиси, благодаря ти за данните и телефоните - ще се обадя да проверя как мога да изпратя чрез БГ Клубовете.
Целувки и успех на всички.

Общи условия

Активация на акаунт