Кекс със моркови

  • 14 591
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 388

Ето нещо и от мен. Дано не се подведете от заглавието. StopОпитайте.

Кекс със моркови

4бр. -яйца
1 1/2 ч.ч. -захар
2 ч.ч.- брашно
2 ч.ч.-настъргани на едро моркови
1 бр.-бакпулвер
1 ч.ч -олио
1 с.л.-канела
1 бр.-ванилия аз слагам повечко

1 ч.ч.= 150гр.
Яйцата се разбиват с ванилията и захарта до побеляване и получаване на кремообразна течност. Постепенно се прибавя олиото. Брашното, бакпулвера и канелата се разбъркват и добавят към яйцата.След това морковите.(по желание орехи). Пече се на умерена фурна(170градуса)

ДА ВИ Е СЛАДКО! newsm10

# 1
  • Мнения: 388
Не искате да го пробвате или вече го знаете? newsm78

# 2
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Защо реши ,че не искаме да го пробваме newsm78
Виж колко пъти е разгледана темата ти Peace

# 3
  • Мнения: 388
Пробвахте ли?  newsm78

# 4
  • Мнения: 310
Не да си кажа честно.Чакам някоя мама с добър кулинарен опит да каже, защото аз ако го направя дори и да е вкусна рецептата кексът ще бъде  Sick

# 5
  • София
  • Мнения: 3 883
Благодаря за рецептата, eliis.

Преди малко го направих. Много приятен кекс. Стана въздушен и лек, с хрупкава коричка отгоре (пекох го на вентилатор на 160 гр.). Наду се повече от два пъти. Мисля, че става идеално и за блат за торта. Добавих малко индийско орехче.

Боби много го хареса - изяде едно голямо парче и половината от второто, а той е капризен на сладки неща.

Препоръчвам.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 798
Почти 1:1 намерих тази рецепта в Жълт труд, с незначителни разлики в грамажа на някои продукти. Не ми стана пръхкав кекс обаче...а нещо като тиквеник, ама с моркови. Пак го изядохме, де Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 3 883
Бу,

не знам защо не се е получило. Яйцата ми бяха едрички, а морковите около 300 гр. Нали видя, че една чаша е 150 гр.? Стана наистина много пухкав и лек десерт. Почти като пандишпан.

# 8
Много приятен кекс. Хареса ми. Grinning

# 9
  • Мнения: 678
Яла съм такъв кекс,отгоре парчето залято със сос от заквасена сметана и карамел.Много вкусно беше.

# 10
  • Мнения: 14 483
Благодаря за рецептата, eliis.

Преди малко го направих. Много приятен кекс. Стана въздушен и лек, с хрупкава коричка отгоре (пекох го на вентилатор на 160 гр.). Наду се повече от два пъти. Мисля, че става идеално и за блат за торта. Добавих малко индийско орехче.

Боби много го хареса - изяде едно голямо парче и половината от второто, а той е капризен на сладки неща.

Препоръчвам.

аз имам тази рецепта от една американка ти откъде я имаш и наистина тя го ползва и за блат на тортал а ако го прави като сладкиш му слага глазура от масло захар и сирене крема което аз не правя тъй като няма да мязаме на дебели американция тая глазура е много свинска и тежка

# 11
  • София
  • Мнения: 3 883
Sladurkata,

рецептата е на eliis - първият постинг в темата. А идеята за блата ми дойде като го извадих от фурната в съвсем подходящ за блатове вид.

Офф: може ли да слагаш точлките в изреченията, моля. Затруднявам се да те чета така.

# 12
  • Мнения: 388
Радвам се, че ви е харесала рецептата. Имам я отдавна,от вуйна ми, тя от колежка, всъщност не се знае кое е началото. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт