KISTA-ABORT

  • 2 447
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 708
здравейте момичета,
искам да ви разкажа моята история  да ви попитам какво мислите.
Преди 4 месеца след 1 месецен опит веднага забременях.При първия геникологичен преглед освен установяване на бременността доктора откри 4 см киста в левия яйчник,но без да уточнява типа и,каза само че няма да повлияе на бременността-даже каза че най-вероятно ще се свие на края на бременността.На 2 месец пак наконтролен кистата беше станала 5 см,но доктора пак спокоен.Да обаче аз направих аборт преди 1 месец:( Ужасен шок....след 1 месец след кюртажа отивам на контролен и кистата пак станала 4 см,но доктора се съмнява за ендметриозна киста,дори повече от убеден.Назначава ми кръвни изследвания за ЦА 125 (това е туморен маркер който обикновенно е повишен при ендометриоза,но все пак както всички знаем ендометриоза само с лапароскопия се установява).Сега ми е изписал противозачатъцхниз а 2 месеца и каза пак да ида.
Та питам се аз възможно ли е ако имаш 4 см ендометриозна киста да забременееш от раз,да нямаш болики по време на полов контакт,нормална менструация....
Толкова ме е страх,а така искам бебе скоро...
Извинете ме за дългото писане,но моля ви пишете ми какво мислите,има ли шанс тая киста да се махне от самосебе си..... newsm78

# 1
  • Мнения: 7 640
да, може да имаш безсимптомна ендометриозна киста, фактът, че веднъж си забременяла, значи , че ще стане пак Grinning, спокойно!
Полекувай се консервативно, а после ако се наложи- лапаро.
Не се безпокой, абортът е много вероятно да не е във връзка с кистата.

# 2
  • Мнения: 4 324
Здравей,
Така като чета, според мен знаеш какво трябва да направиш. Кистата трябва да се лекува, но според мен първо трябва да се провери дали наистина е ендометриозна и чак тогава подходящо лечение.

Мисля обаче че някъде съм чела истории за ендометриоза в много ранен стадии и бременност. Не съм 100 % сигурна

# 3
  • Мнения: 303
Съжалявам за това, което си преживяла - много е неприятно, но наистина вероятно няма никаква връзка между кистата и аборта. Така както много момичета тук ще ти кажат, че изобщо не са подозирали, че имат ендометриоза преди да я открият покрай нещо друго. Симптомите са само възможни, но не и задължителни при това заболяване. Пожелавам ти твоята киста да се окаже по-обикновеничка и лесно да се отървеш от нея и после нова бременност с успешен край.

Общи условия

Активация на акаунт