Счупена ябълка на стават или кост

  • 4 313
  • 8
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 5 197
Става въпрос за баба ми, вчера е паднала и си е счупила това, доколкото разбрах по телефона.
Ходили са на лекар и са казали в Бургас, че правят някаква такава операция, но нищо повече.
Моля ако някой има повече информация по въпроса да ми пише!
Благодаря

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Може би става въпрос за счупване на бедрената шийка, което е сериозна травма при по-възрастните хора и се среща се доста често. Ако състоянието на пациента позволява се прави операция - слага се пирон. В противен случай лечението е консервативно.

# 2
  • Враца
  • Мнения: 5 197
Благодаря много за отговора.
Може ли да попитам в какво се изразява консервативното лечение и къде мога да намеря информация къде се правят такива операции?

# 3
  • София
  • Мнения: 558
Правят се в травматологичните клиники.  Консервативно лечение е най-общо казано да зарастне счупването само / без да се слага пирон/.  Но пък после  се появява нарушение в походката - куцане. Sad

# 4
  • Враца
  • Мнения: 5 197
Благодаря още веднъж. сега говорих пак с баща ми- според лекарите трябва да се сложи изкуствена става, но не може в Бургас, а трябва в Стара Загора, Пловдив или София, сега това ще те търся.
Благодаря!

# 5
  • Мнения: 637
Съжалявам за случилото се, Ва!

Ако ще слагате изкуствена става, провери дали се поема от касата. И евентуално ми се обади, да те свържа с дистрибутор на такива стави.

А във Варна защо да не може, все пак не е добре да се транспортира на далечни разстояния в това състояние?

# 6
  • Враца
  • Мнения: 5 197
Благодаря Мели. В Бургас са им изредили тези градове, но днес като се рових цял ден из нета видях, че и във Варна слагат.
Ако се стигне до операция(защото тя има проблеми с кръвното) ще искам наистина телефони за контакти- казаха ми, че само оперцията се поема от касата, а самата става се закупува.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 444
Баща ми претърпя такава операция в националната клиника в Горна баня в София.Запозната съм до най-малки подробности с темата, питай това което точно те интересува.С каквото мога ще помогна.

# 8
  • Враца
  • Мнения: 5 197
Баща ми претърпя такава операция в националната клиника в Горна баня в София.Запозната съм до най-малки подробности с темата, питай това което точно те интересува.С каквото мога ще помогна.
изпратих ти лично съобщение, благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт