Някой ползвали ли е Газекс

  • 16 101
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 153
Това е лекарство за нарушено храносмилане и метаболизъм?Какви са ви впечатленията от него?

# 1
  • Мнения: 1 581
Аууууу, това е отврат  Sick

Имах отвратителни газове повече от година, подуваше ми се ужасно корема, по едно време пробвах и Газекс, те са черни хапчета и се дъвчат, после цял час имах отвратен вкус в устата и ми се повръщаше, а дори не ме облекчаваха особено.
Повече ми помахаше Еспумизан на хапчета.

# 2
  • Мнения: 1 153
А оправи ли се,защото и аз като теб имам подобен проблем и вече не знам как да си помогна Confused

# 3
  • Мнения: 1 581
Оправих се неочаквано, когато забременях Whistling
Иначе за по-леко - без кафе, алкохол, предимно леки храни, без мазно, без много пикантно, редовно хранене обаче, понеже на гладно ми беше най-зле. Освен това бавно ядене - след бързо ядене ставаше ужас! И от чая за отслабване, ако имаш и проблеми със запек, защото и това има общо. Малко повече физическа активност, като седях дълго седнала - пак ужас! Упражнения сутрин и вечер.
Според мъжа ми е заради стрес  Crazy  И наистина по онова време беше доста напрегнато около мене - започнаха преди държавния ми изпит, после магистратура и работа, после още повече работа... Обаче все на стол - на лекции, пред компютъра... През бременността явно ми се подобри метаболизмът и проблемът изчезна.
На лекар ходих, каза ми Еспумизан, като стане съвсем гадно. И Мезим-форте пих по едно време, не знам дали помагаше, но поне не е гадно.

Отвратително е, съчувствам ти  Confused  Постоянно на лекции и на работа си седях с разкопчани дънки, не можех място да си намеря, от време на време и звуци се чуваха от корема ми  ooooh!  И така цяла година, при това важно за мен време  Sad

С по-свободни дрехи, не стегнати на корема, също е по-леко.

И дано да мине скоро.  Ако не - казах ти най-ефикасното лекарство  Wink

# 4
  • Мнения: 65
имаше и друга такава тема, там съм писала, че при мен Еспумизан и Мезим форте имаха добър, но временен ефект при същия проблем. Оправих се с Цитросепт и търпение, защото се пие продължително време. Аз го пих поне 3 месеца, ако не и повече, но вече нямам проблеми с храносмилането.

# 5
  • Мнения: 1 153
Мерси за бързия отговор Ив,Жужу а ти какаво по точно имаше?А дали първо не е необходимо да ми ги изпише лекар?А вие ходихте ли да се прегледате и какава беше диагнозата ви?

# 6
  • Мнения: 65
моят проблем се изразяваше с подуване на корема, неприятно къркорене и понякога болки, но не силни, а по-скоро от подуването. това състояние беше почти постоянно, дори и без да съм яла нещо сутринта, коремът ми беше надут и пълен с газове, които просто не искаха да излязат навън. затова пих еспумизан, той наистина помага, но не лекува, а просто премахва газовете в момента. нали и бебешките капки за колики са от същото вещество - само облекчават за известно време. при мен всичко възникна изведнъж, така и не съм сигурна в диагнозата, но като не съм лекар, приех това, което ми каза докторката - жлъчна криза. получи се точно след ядене на яйца. гастроентероложката каза, че жлъчният сок предизвиква раздразнение на дебелото черво и оттам неразположенията. А за Цитросепта прочетох във в-к Доктор, там случаят беше за дисбактериоза, но симптомите ми се сториха сходни. 

Общи условия

Активация на акаунт