Не мога да не споделя - чушки с извара

  • 6 407
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 381
значи понеже съм на един сложен (в началото спартански) режим, а съм голяма сладовкусница, имах проблем че това което ядях не ми беше вкусно, обаче това , което ще споделя с вас много ми хареса.
Подходящо за диетуващи и немесоядни.:

8бр - пресни (мойте бяха замразени) по -големи чушки за пълнене- червени и зелени да ви е по - шаренко.
400 гр - извара ( тази Дядо Либен е доста добра)
2-3 бр по едри моркова
100 гр - пресни печурки.
1 голяма глава кромит лук
чубрица, семе от копър ( от аптеките си го купувам), сол, може и черен пипер, зехтин
Значи морковите се настъргват на едрото ренде, гъбите и лука на ситно. Всичко се смесва с изварата, добавяте подправките и зехтина и хубаво ги разбърквате. После пълните чушките и в тавичка  с вода печете на умерена фурна ( по-добре ако е  предварително загрята).

Еми това е много лесно и страшно вкусно, поне на мен много ми хареса, въпреки че бях скептично настроена към изварата.
Дано ви е харесала моята измишльотина........

# 1
  • Мнения: 488
Много добре, звучи, мисля да го пробвам тази вечер, ще кажа дали е станало.
Благодаря!

# 2
  • все тук
  • Мнения: 1 714
А може ли чушките да са печени и така замразени? newsm78

# 3
  • Мнения: 1 381
А може ли чушките да са печени и така замразени? newsm78

АМИ незнам, аз винаги си замразявам цели чушки и отделно наразани на ситно за супи и манджи. Предполагам че ако успееш да ги напълниш ще стане пак, ама няма ли да станата много печени newsm78

# 4
  • Мнения: 1 655
Да ти предложа друг вариант на чушки с извара по спартански:)
Смесва се извара със сирене, пълнят се суровите чушки и се пекат на скара. Не е желателно да се пълнят съвсем до горе, тъй като плънката започва да излиза по време на печенето. Към сместта може да се добави и нарязано филе, шунка или бекон.
Особено добре вървят с биричка, но тя не е към спартанските 'удоволствия' Simple Smile

# 5
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Да ти предложа друг вариант на чушки с извара по спартански:)
Смесва се извара със сирене, пълнят се суровите чушки и се пекат на скара. Не е желателно да се пълнят съвсем до горе, тъй като плънката започва да излиза по време на печенето. Към сместта може да се добави и нарязано филе, шунка или бекон.
Особено добре вървят с биричка, но тя не е към спартанските 'удоволствия' Simple Smile
А яйчица не слагаш ли? Аз си правя подобни, но с 3-4 яйца в плънката и ги пека във фурната. Понякога сипвам буркан с домати в тавичката и стават със сосче. Но на скара не съм пробвала, със замразени чушки дали ще стане  newsm78

# 6
  • Мнения: 2 142
Нещо подобно е една от любимите ми летни манджички.

извара (може и сиренце), яйца, (по желание или наличност в хладилника слагам гъбки, моркови, може и накълцани чушки и домати), подправки според вкуса. Но може и натюр, т.е пълнени с яйца и извара, сол и чубрица на вкус. Пържа и заливам с доматен сос с чесън. Мммммм!

# 7
  • Мнения: 2 922
Много вкусно звучи това - ще го пробвам непременно  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 1 655
А яйчица не слагаш ли? Аз си правя подобни, но с 3-4 яйца в плънката и ги пека във фурната. Понякога сипвам буркан с домати в тавичката и стават със сосче. Но на скара не съм пробвала, със замразени чушки дали ще стане  newsm78
Не слагам яйца, няма да могат да се стегнат ако са в плънката и то на скарата. Плънката не достига много висока температура и рискувам яйцата да си останат полу-сурови. Ако се пекат във фурната, тогава става и с яйце.
Със замразени чушки не съм пробвала на скарата, но не виждам причина да не стане. Стига да са замразени сурови. Ако са печени, тогава ги виждам само във фурната.

# 9
  • Мнения: 2 220
Много сполучлива рецепта! Направих я за вечеря и стана много вкусно. Идеална за разнообразие на менюто!

Общи условия

Активация на акаунт