Дълга предовулаторна фаза??

  • 1 352
  • 10
  •   1
Отговори
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Мерих си температурата 1 месец, по препоръка на ендокриноложката. След като видя графиката ми каза, че овулацията ми е твърде късно - на 19 ден. Според нея имам проблем с естрогена. Изписа ми противозачатъчни таблетки, които е необходимо да пия един месец, за да се стимулират хормоните.

Някой би ли ми обяснил какво представлява късата следовулаторна фаза и в какво се изразява проблема?

# 1
  • Мнения: 902
Здрасти,Заек.
На мен ми се струва,че от един месец мерене на Т не е достатъчно да се правят заключения(освен,ако няма друго).Аз съм твърд противник на пиенето на хормони за щяло и нещяло,особено без доказана необходимост.Може този месец да е бил случайно с отклонения.Нека първо се изследва естрогена в кръвта,пък тогава да се взимат мерки.Един месец противозачатъчни няма да нормализират нещата,ако има проблем,най-много да забавят необходимите изследвания.След тях ще трябва да чакаш да се нормализира хормоналното ти ниво.
Много мразя доктори,които лекуват проблемите преди да са ги доказали.
Пожелавам ти да вземеш правилното за теб решение и скоро да загърбиш проблемите.

# 2
  • Мнения: 4 324
white  е абсолютно права!!!

Прави ли ти изследване за естрогрн или отсъди за него само по 1 месечна графика???

Следовулаторната фаза се нарича лутеална. Късата лутеална фаза (по къса от 8-10 дена) възпрепятсва имплантацията на оплодената яйцеклетка. Най-честата причина за късата лутелана фаза са ниските нива на прогестерона. Има много хубава статия в Зачатие - Дефект на Лутеалната фаза - прочети я!!!

# 3
  • Мнения: 9 063
Добре де, каквото като ти е на 19 ден овуто newsm78
Нали е важна именно лутеалната фаза, която ако ти е над 10 дни-както ти е писала Таничка- всичко е ок...има жени с дълъг цикъл, при които овуто е късно и не е проблем. Както са ти писали- важна е лутеалната фаза.
Подкрепям мнението на white - само един месец мерене на БТ нищо не показва, камо ли да почнеш да пиеш хормони, без вероятно да има нужда... и последно: смени си лекарката Wink

# 4
  • Мнения: 3 154
Май ще повторя в общи линии момичетата, ама да се изкажа и аз Mr. Green
От един месец мерене няма как да се съди за нищо. Мери си температурата поне 3 месеца и виж нещата как стоят. При мен например първият месец, когато си мерих БТ овулацията беше на 17 ден. След това всички месеци е била на 13 ден (в някои случаи и на 14).
И как тази докторка реши от една единствена графика, че имаш проблем и трябва да те тъпче с противозачатъчни? Изследвания на хормоните назначи ли ти? Или за нея е по-лесно да каже "На пий, пък после ша видим"? Аз такива лекари не ги разбирам, честно...
И аз те съветвам да смениш лекарката и да си намериш такава дет ще си върши работата като хората.
Може да си вземеш и направление за изследване на хормони (поемат се от ЗК)

Успех ти желая!

Последна редакция: ср, 01 фев 2006, 13:45 от Сънчи - Пънчи

# 5
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Имаме си една настояща бремелинка....тя беше с къса лутеална фаза, но факт е че успя да забременее!
   Момичетата са ти казали много правилно - един месец не е достатъчен за да се разбере дали наистина си с къса лут. фаза.

# 6
  • Мнения: 7 718
Един месец не е достатъчен за нищо. Мери си три месеца температурата и тогава предприеми изследвания.

# 7
  • Мнения: 686
И според мен не бързай с хормоните! Много по-важно е колко дни е лутеалната фаза! А все пак е студено - на мен определено зимата ми влияе върху дължината на цикъла и съответно на предовулаторната фаза. Така че за сега нямаш основания за притеснения!

# 8
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Аз пък като я гледам графиката овуто ми прилича на 16-и ден. А пък и на 19-и да е, цикъла е 32, така че.....споко. Мери температури, мери фоликули, мери хормони и тогава  Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 1 043
Смени лекарката. Да не повтарям каквото са казали момичетата преди мен. Само ще споделя, че преди години, когато имах съмнение за ендокринологичен проблем, лекарят (известен ендокринолог тогава) ми каза да си меря температурата 6 м.

# 10
  • Мнения: 2 120
Въобще не вярвай на един лекар, отиди на друг, продължи да мериш температурата и не си внушавай, че не ти е наред ЛФ.
Има много от нас с перфектни цикли и графики, както и дължина на ЛФ, но още си чакат бебчето. Това не е причина за притеснение, ако не е по-къса от 10 дни. До 10 ден има шанс за имплантация.

Общи условия

Активация на акаунт