Яйца от свободни кокошки

  • 1 450
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 278
Мацки, някой от вас да купува или да е купувал такива яйца?
Аз основно от тях взимам, защото си мисля, че са по-малко "наблъскани", по-истински и пр. (нали моите хлапаци току излюпят по някоя алергия към нещо, та се съобразявам с тия работи).
Да, де, ама днес като строших няколко в тигана и се загледах в тъмнооранжевия цвят на жълтъците (тоя път настина бяха свръхнаситени), се цапнах по тъпата си глава  smile3555:
"Ама каква свобода, какви кокошки посред люта зима?"

Направо съм втрещена от "откритието" си. Възможно ли е да тъпчат кокошките с оцветители (или най-малкото с витамин В)...  Thinking Ако е така, децата може и от това да се прищят!

Вие какво мислите?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 423
Би ли ми казала, какви са точно яйцата и от къде ги купуваш?

# 2
  • Мнения: 1 278
Уви, не мога да се сетя за името на производителя, а изхвърлих кутията.
Има ги в Хит и в Била. Кутията им е по-различна от останалите - с природна картинка отгоре - тревичка и разни волни кокошки, които щъкат. Продават се в разфасовки по 6, 10 и 15 яйца (или пък бяха 6, 12, 18...не си спомням добре)

# 3
  • Мнения: 1 017
Ами по принцип жълтъците на на яйцата на домашните, естествено гледани кокошки са много тъмно оранжево-жълто.
Така че на мен ми се вижда нормално.
А и зимата си снасят яйца кокошките.

# 4
  • Мнения: 1 278
Така, де, Надин.
Ама, доколкото знам, тъмножълтото идва от зеленото, дето кълват.
А това тъмнооранжевокафяво, когато и кокичетата още не са поникнали...
Иначе съм си купувала истински домашни яйца от "баба" и имам представа как би трябвало да изглеждат. Вероятно затова толкова време вече си ги купувам магазинските без да се усъмня. Тая партида обаче надмина домашните ми очаквания, честно.

# 5
  • Мнения: 1 215
Аз купувам такива яйца и наистина някои са с оранжеви жълтъци, но не всички. Тук им казват free run eggs или също яйца от happy кокошки.
На баба яйцата от село никога не са били с такива оранжеви жълтъци, нито зиме, нито лете.
Сега попрочетох малко за яйцата и пише, че ако кокошките се хранят повече с царевица жълтъкът става с по- наситен жълт цвят, но чак пък такова оранжево.
За мен изводът занапред е или органик яйца, или обиковени. Като са свободни, това не значи, че са на полянка да си кълват. Така пише.

Последна редакция: ср, 01 фев 2006, 02:08 от LiveJazz

# 6
  • Мнения: 1 017
Така, де, Надин.
...
А това тъмнооранжевокафяво, когато и кокичетата още не са поникнали...


Мдааа е нищо чудно нашите "гении" по отглеждането на кокошки да са измаисторили някоя смеска за цвят newsm78 #2gunfire #Cussing out

# 7
  • Мнения: 1 271
и аз от скоро си купувам тези яйца.
преди нова година и аз попаднах на такива - тъмнооранжеви и много се чудих.  Thinking
на мама и на свеки никога не са били такива а техните са наистина "свободни" и затова се налага зимата за кратко да купувам - просто защото свободните в студа не снасят по много.
и аз се питах къде ли е хитрината този път. в опаковка са по 6,10,15 и аз винаги взимам по 15. утре ще ви пиша производителя, че вчера тъкмо купих поредната кутия от 15 естествено.
може би наистина трябва да питаме чичковците които ги "снасят" от къде купуват боята или царевицата. newsm78

# 8
  • Мнения: 1 278
А, куне!
И на теб ти се сториха съмнителни, нали?
Само им бутат някой оцветител, ша знаеш  Rage

# 9
  • Мнения: 2 142
Аз също взимам предимно такива яйца. Не зная доколко наистина са екологични, но преди години баща ми отглеждаше кокошки, не като хоби, а за производство, от него си спомням, че когато кокошките се хранят с царевица жълтъците са им по-оранжеви. Дано това да те поуспокои!

# 10
  • Мнения: 1 271
Яйцата са на фирма ЕТ"Ангелов" от гр.Пещера тел. 0350 41 04 в хубава картонена опаковка, която може да се ползва за "свободните" яйца от мама и свеки.

Мишел и нашите им дават царевица и трева даже (на кокошките де), ама чак кафявооранжеви не са били никога жълтъците им (на яйцата де).
все още се  newsm78
успешен ден

# 11
  • Мнения: 1 278
Куне, не се чуди. Издъниха се с тая последната партида. Хванахме ги мошениците! Вапцат жълтъците на поразия. Имаше някакъв телефон на потребителя... Дали просто да не звъннем  Thinking

В страни от темата: Ей, Мишел, на Емата косата съвсем избуясала  Grinning Като истинска принцеса е!
Искам да ти кажа, че в момента Риско Бориско има същия перчем като нейния едно време, дето ни хвърляше в дружески смях. Един такъв пънкарски, стърчащ 10 сантима напред и леко повяващ се  Grinning

# 12
  • Мнения: 2 142
Demetra , миличка видя ли, че и аз си имам втора лентичка!  Laughing Радвам се, че сте добре, дано да се видим скоро!
Простете за OFF-a

Общи условия

Активация на акаунт