За пълната упойка при нормално раждане?

  • 1 329
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 237
Здравейте момичета, много искам да разбера, ако някоя от вас знае, при какви условия се поставя пълна упойка при нормално раждане. Тревожа се, за моя много близка приятелка, която роди тази нощ и доколкото разбрах са и сложили пълна упойка. Все още не мога да говоря с нея, а много се претиснявам. Благодаря предварително.  Laughing

# 1
  • Мнения: 1 655
Нещо не ми го побира ума. Ако е под пълна упойка как така ще ражда нормално!?!?!
Да не би да са и сложили пълната упойка след като се е родило детенцето и е имало проблеми с 'раждането' на плацентата, да се е разкъсала например? При такъв случай слагат пълна упойка за да се уверят че не е останала плацента в нея...

# 2
  • Мнения: 189
За пръв път чувам. Възможно ли е, та нали пълна упойка значи да те приспят?

# 3
  • Мнения: 237
Ама и аз така се изумих  Shocked Сигурно след като е родила, ама защо се чудя, след като е раждала с епидурална упойка. Извинявам се за глупавите може би въпроси ама тя е много мой човек и място не мога да си намеря!

Светле, сигурно си права. Мерси.  Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
Пълна упойка и естествено раждане са несъвместими.
Сигурно е родила със секцио. Пълната упойка се понася различно от всеки. Аз лично половин час след раждането /секцио, пълна упойка/ се чувствах съвсем добре, а момичето което роди веднага след мен по същия начин около 20 часа беше неконтактно.

# 5
  • Мнения: 1 512
На мен ми поставиха пълна упойка заради настъпили усложнения и родих вагинално с форцепс. Явно в такива случаи се прибягва до пълна упойка.

# 6
Моя приятелка роди под пълна и секцио защото в болницата не слагали спинална упойка. И аз се учудих но като се има в предвид че става въпрос за провинциален град а не за някой от големите градове. За съжаление медицината ни не е напреднала достатъчно в тези малки градчета.

# 7
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Предполагам е zапочнала да ражда нормално, но са настъпили усложнения и е трябвало спешно секцио, и zатова са и сложили бърzо пълна упойка. При една моя бивша съученичка така беше.

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ако се ползва форцепс или след раждане на бебето - ако не е излязла цялата плацента, се ползва пълна упойка.
Дано всичко да е наред с жената.

# 9
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Desita
Здравейте момичета, много искам да разбера, ако някоя от вас знае, при какви условия се поставя пълна упойка при нормално раждане. Тревожа се, за моя много близка приятелка, която роди тази нощ и доколкото разбрах са и сложили пълна упойка. Все още не мога да говоря с нея, а много се претиснявам. Благодаря предварително.  Laughing


Аз също раждах нормално с пълна упойка - първо нормално, но  поради настъпили усложнения ражда нето завърши с пълна упойка и форцепс.
До колкото знам пълната се слага по спешност при усложнения, защото хваща най-бързо.
Дано всичко да е наред и с приятелката ти и с бебето!

Общи условия

Активация на акаунт